ORV en sparen goed alternatief voor uitvaartpolis

Discussie

Zijn een ORV en sparen werkelijk een goed alternatief voor een uitvaartverzekering? Wij leggen deze vraag aan u voor als de nieuwe VVP-poll. Dit naar aanleiding van de lancering van https://geenuitvaartverzekering.nl/. Deze site leest: "Voor de uitvaartkosten sluit je een uitvaartverzekering af, of kan het ook anders? Ja, met een overlijdensrisicoverzekering! Deze verzekering keert ook uit bij overlijden, en is veel goedkoper. Als je oud wordt is deze verzekering niet de volledige oplossing, want de overlijdensrisicoverzekering biedt geen levenslange dekking, maar het gat is te vullen! De besparing spaar je op tot na jouw 70e. Uitgaande van het gemiddelde spaarrente over spaargeld zijn jouw nabestaanden beter uit, en je houdt het geld grotendeels zelf in beheer."

De stelling van vorige week was: 'Maandupdates van het Adfiz Prestatie Onderzoek zijn een goede zaak. Ik doe mee'. Daar was 37 procent van 27 stemmers (is dan echt heel verzekerend Nederland met vakantie?!) het mee eens, 63 procent zei nee.

Wel of niet met vakantie, weer een goede week gewenst!

Reactie toevoegen

 

Reacties

Albert van der Poll - Van der Poll Financiële Diensten 20 augustus 2019

Laat ik er eens een polis bij pakken: premie 9,59 per maand, 10K verzekerd, 2% index. Na 20 jaar is de betaalde premie nog steeds maar 18% van het verzekerd bedrag. Ik zie niet zo goed hoe je -zelfs als je alle premiebedragen zou sparen- beter af gaat zijn.Na einde premiebetaling stijgt het verzekerd bedrag door, net als het bedrag op een spaarrekening. De geweldige financiële voordelen van zelf sparen zie ik dan niet. Of je moet dat eigen beheer een groot voordeel vinden, maar dat lijkt me voor veel mensen binnen de doelgroep juist een nadeel.

klaas - zzp 19 augustus 2019

De spaarrente is op dit moment bijna nul. Toch denk ik dat een ORV + sparen beter is dan het verzekeren met een uitvaartverzekering. De lage spaarrente wordt namelijk pas een probleem als je vermogen hebt opgebouwd. Als de spaarrente over 10 jaar weer 3% of meer is, kun je nog steeds je spaardoelen halen. Het probleem is dat verzekerden het gespaarde geld waarschijnlijk anders uit gaan geven. Dus het komt aan op de zelfdiscipline, maar de meeste mensen zouden het denk ik aan kunnen.

Meer over
Geen moeite mee mijn provisie als bedrag te tonen

Geen moeite mee mijn provisie als bedrag te tonen

Veertig procent van 101 stemmers sluit met de klant een nazorgovereenkomst in aanvulling op de wettelijk voorgeschreven nazorg. Dat is de uitkomst van de VVP-poll...

Nazorgovereenkomst

Nazorgovereenkomst

Een duidelijke uitslag kent de VVP-poll van vorige week. Van 150 stemmers was 83 procent het oneens met de stelling: 'Premieverhoging van 95 procent redelijk en...

Premieverhoging van 95 procent redelijk en billijk

Premieverhoging van 95 procent redelijk en billijk

Bijna driekwart (74 procent) van 132 stemmers was het eens met de laatste VVP-poll van 2019: 'Kennis- en ervaringstoets handhaven bij verhogen hypotheek'. Dat geeft...

Kennis- en ervaringstoets handhaven

Kennis- en ervaringstoets handhaven

Onverzekerbaarheid speelt nog steeds, afgaande op de uitkomst van de VVP-poll van afgelopen week. Negentig procent van 115 stemmers was het in ieder geval met de...

Onverzekerbaarheid speelt nog steeds

Onverzekerbaarheid speelt nog steeds

Onverzekerbaarheid, volgens de verzekeraars is dat helemaal niet zo'n probleem meer. Zolang het risico maar goed kan worden ingeschat en bij de polishouder de bereidheid...

Jongeren weten weg naar adviseur nog steeds te vinden

Jongeren weten weg naar adviseur nog steeds te vinden

Bijna een gelijkspel. Dat is de uitslag van de VVP-poll van vorige week, die luidde: 'Tijd is geld' nieuwe perverse prikkel door provisieverbod. Zevenenveertig procent...

'Tijd is geld' nieuwe perverse prikkel door provisieverbod

'Tijd is geld' nieuwe perverse prikkel door provisieverbod

Door het provisieverbod geldt voor adviseurs: tijd is geld. Heeft dit inderdaad geleid tot een nieuwe perverse prikkel, zoals vorige week gesteld in het verslag...

MKB verzuim-ontzorg-verzekering wordt al goed gesloten

MKB verzuim-ontzorg-verzekering wordt al goed gesloten

Bijna een gelijkspel bij de VVP-poll van afgelopen week. Van 300 stemmers was 51 procent het eens met de stelling 'Ik vind de verlaging van de maximumsnelheid op...

Prima, die 100 km per uur

Prima, die 100 km per uur

Deze keer een stelling die niet direct met verzekeren te maken heeft: 'Ik vind de verlaging van de maximumsnelheid op de snelweg naar 100 prima'. We zijn gewoon...

Adfiz pleit terecht voor verplicht label verkoopadvies

Adfiz pleit terecht voor verplicht label verkoopadvies

Adfiz-directeur Enno Wiertsema pleit in zijn jongste maandcolumn op www.adfiz.nl voor het label 'verkoopadvies' voor verkoopadviseurs. Mee eens of niet? Doe weer...