ORV en sparen goed alternatief voor uitvaartpolis

Discussie

Zijn een ORV en sparen werkelijk een goed alternatief voor een uitvaartverzekering? Wij leggen deze vraag aan u voor als de nieuwe VVP-poll. Dit naar aanleiding van de lancering van https://geenuitvaartverzekering.nl/. Deze site leest: "Voor de uitvaartkosten sluit je een uitvaartverzekering af, of kan het ook anders? Ja, met een overlijdensrisicoverzekering! Deze verzekering keert ook uit bij overlijden, en is veel goedkoper. Als je oud wordt is deze verzekering niet de volledige oplossing, want de overlijdensrisicoverzekering biedt geen levenslange dekking, maar het gat is te vullen! De besparing spaar je op tot na jouw 70e. Uitgaande van het gemiddelde spaarrente over spaargeld zijn jouw nabestaanden beter uit, en je houdt het geld grotendeels zelf in beheer."

De stelling van vorige week was: 'Maandupdates van het Adfiz Prestatie Onderzoek zijn een goede zaak. Ik doe mee'. Daar was 37 procent van 27 stemmers (is dan echt heel verzekerend Nederland met vakantie?!) het mee eens, 63 procent zei nee.

Wel of niet met vakantie, weer een goede week gewenst!

Reactie toevoegen

 

Reacties

Albert van der Poll - Van der Poll Financiële Diensten 20 augustus 2019

Laat ik er eens een polis bij pakken: premie 9,59 per maand, 10K verzekerd, 2% index. Na 20 jaar is de betaalde premie nog steeds maar 18% van het verzekerd bedrag. Ik zie niet zo goed hoe je -zelfs als je alle premiebedragen zou sparen- beter af gaat zijn.Na einde premiebetaling stijgt het verzekerd bedrag door, net als het bedrag op een spaarrekening. De geweldige financiële voordelen van zelf sparen zie ik dan niet. Of je moet dat eigen beheer een groot voordeel vinden, maar dat lijkt me voor veel mensen binnen de doelgroep juist een nadeel.

klaas - zzp 19 augustus 2019

De spaarrente is op dit moment bijna nul. Toch denk ik dat een ORV + sparen beter is dan het verzekeren met een uitvaartverzekering. De lage spaarrente wordt namelijk pas een probleem als je vermogen hebt opgebouwd. Als de spaarrente over 10 jaar weer 3% of meer is, kun je nog steeds je spaardoelen halen. Het probleem is dat verzekerden het gespaarde geld waarschijnlijk anders uit gaan geven. Dus het komt aan op de zelfdiscipline, maar de meeste mensen zouden het denk ik aan kunnen.

Meer over
Loonoffer tijdens coronacrisis reëel

Loonoffer tijdens coronacrisis reëel

Een ruime meerderheid (84 procent) was het eens met de VVP-poll van vorige week dat de anderhalvemetereconomie de rest van het jaar blijft. Eens kijken of de nieuwe...

Anderhalvemetereconomie blijft rest van het jaar

Anderhalvemetereconomie blijft rest van het jaar

Bijna een kwart van 160 stemmers (23 procent) antwoordde ja op de VVP-poll van afgelopen week: 'Er zijn door corona al klanten van mij failliet gegaan'. Dat is best...

Er zijn door corona al klanten van mij failliet gegaan

Er zijn door corona al klanten van mij failliet gegaan

Een duidelijke meerderheid (85 procent van 84 stemmers) was het eens met de VVP-stelling van afgelopen week: 'Concretisering nazorgplicht niet los te zien van vraagstuk...

Concretisering nazorgplicht niet los te zien van vraagstuk betaling

Concretisering nazorgplicht niet los te zien van vraagstuk betaling

Tachtig procent van 100 stemmers was het eens met de VVP-stelling van vorige week: 'Ik ben voor duidelijke normen nazorgplicht'. De stelling was naar aanleiding...

Voor duidelijke normen nazorgplicht

Voor duidelijke normen nazorgplicht

Een duidelijke uitslag op de VVP-poll van afgelopen keer: 91 procent van 128 stemmers denkt dat persoonlijk financieel advies bestaansrecht houdt in de anderhalvemetereconomie....

Persoonlijk advies en anderhalvemetereconomie

Persoonlijk advies en anderhalvemetereconomie

Iets meer dan de helft (53 procent) van 150 stemmers was het eens met de afgelopen VVP-poll: 'Ik heb minder omzet door corona'. De crisis doet zich dus toch al wel...

Ik heb minder omzet door corona

Ik heb minder omzet door corona

Vierentachtig procent van 268 stemmers was het eens met de afgelopen VVP-stelling dat de overheid de verhoging van de assurantiebelasting alsnog moet terug draaien....

Alsnog verhoging assurantiebelasting terugdraaien

Alsnog verhoging assurantiebelasting terugdraaien

De verhoging van de assurantiebelasting wordt niet teruggedraaid, liet het kabinet vorige week weten tussen alle coronaperikelen door. De evaluatie leverde volgens...

Coronacrisis zal leiden tot innovatie bij verzekeringen

Coronacrisis zal leiden tot innovatie bij verzekeringen

Een hele kleine meerderheid (51 procent) antwoordde ja op de VVP-poll van afgelopen week: ‘Ik benader mijn klanten pro-actief tijdens de coronacrisis’...

Ik benader mijn klanten pro-actief tijdens coronacrisis

Ik benader mijn klanten pro-actief tijdens coronacrisis

Van de 157 deelnemers aan de afgelopen VVP-poll denkt 84 procent dat het coronavirus leidt tot een economische recessie. Je moet ook wel héél erg optimistisch...