ORV en sparen goed alternatief voor uitvaartpolis

Discussie

Zijn een ORV en sparen werkelijk een goed alternatief voor een uitvaartverzekering? Wij leggen deze vraag aan u voor als de nieuwe VVP-poll. Dit naar aanleiding van de lancering van https://geenuitvaartverzekering.nl/. Deze site leest: "Voor de uitvaartkosten sluit je een uitvaartverzekering af, of kan het ook anders? Ja, met een overlijdensrisicoverzekering! Deze verzekering keert ook uit bij overlijden, en is veel goedkoper. Als je oud wordt is deze verzekering niet de volledige oplossing, want de overlijdensrisicoverzekering biedt geen levenslange dekking, maar het gat is te vullen! De besparing spaar je op tot na jouw 70e. Uitgaande van het gemiddelde spaarrente over spaargeld zijn jouw nabestaanden beter uit, en je houdt het geld grotendeels zelf in beheer."

De stelling van vorige week was: 'Maandupdates van het Adfiz Prestatie Onderzoek zijn een goede zaak. Ik doe mee'. Daar was 37 procent van 27 stemmers (is dan echt heel verzekerend Nederland met vakantie?!) het mee eens, 63 procent zei nee.

Wel of niet met vakantie, weer een goede week gewenst!

Reactie toevoegen

 

Reacties

Albert van der Poll - Van der Poll Financiële Diensten 20 augustus 2019

Laat ik er eens een polis bij pakken: premie 9,59 per maand, 10K verzekerd, 2% index. Na 20 jaar is de betaalde premie nog steeds maar 18% van het verzekerd bedrag. Ik zie niet zo goed hoe je -zelfs als je alle premiebedragen zou sparen- beter af gaat zijn.Na einde premiebetaling stijgt het verzekerd bedrag door, net als het bedrag op een spaarrekening. De geweldige financiële voordelen van zelf sparen zie ik dan niet. Of je moet dat eigen beheer een groot voordeel vinden, maar dat lijkt me voor veel mensen binnen de doelgroep juist een nadeel.

klaas - zzp 19 augustus 2019

De spaarrente is op dit moment bijna nul. Toch denk ik dat een ORV + sparen beter is dan het verzekeren met een uitvaartverzekering. De lage spaarrente wordt namelijk pas een probleem als je vermogen hebt opgebouwd. Als de spaarrente over 10 jaar weer 3% of meer is, kun je nog steeds je spaardoelen halen. Het probleem is dat verzekerden het gespaarde geld waarschijnlijk anders uit gaan geven. Dus het komt aan op de zelfdiscipline, maar de meeste mensen zouden het denk ik aan kunnen.

Meer over
Veranderingen in samenleving vragen om diverse & inclusieve sector

Veranderingen in samenleving vragen om diverse & inclusieve sector

De stelling van afgelopen week luidde: 'Klant expliciet op premiedalingen wijzen, is inherent aan adviesvak'. Dit naar aanleiding van de Kifid-uitspraken. Dit naar...

Klant expliciet op premiedalingen wijzen inherent aan adviesvak

Klant expliciet op premiedalingen wijzen inherent aan adviesvak

Maar liefst 69 procent van de respondenten was het vorige week eens met de stelling: 'Verzekeren AVG-boetes maatschappelijk ongewenst'. De algemene tendens: je zou...

Verzekeren AVG-boetes maatschappelijk ongewenst

Verzekeren AVG-boetes maatschappelijk ongewenst

Goed dat omzet maatstaf wordt doorberekening kosten doorlopend toezicht adviseurs. Dat vindt 88 procent van 96 stemmers op de VVP-poll van afgelopen keer. Een duidelijk...

Goed dat omzet maatstaf wordt doorberekening kosten doorlopend toezicht adviseurs

Goed dat omzet maatstaf wordt doorberekening kosten doorlopend toezicht adviseurs

Bijna een gelijk spel bij de VVP-poll van vorige week. Van 152 stemmers was 53 procent het eens en 47 procent oneens met de stelling: 'ORV en sparen goed alternatief...

Maandupdates van het Adfiz Prestatie Onderzoek zijn een goede zaak: ik doe mee

Maandupdates van het Adfiz Prestatie Onderzoek zijn een goede zaak: ik doe mee

Tweederde van de respondenten was het vorige week eens met de stelling: 'PA/PE als sector weer zelf organiseren'. De stelling was ingegeven door de oproep van voorzitter...

PA/PE als sector weer zelf organiseren

PA/PE als sector weer zelf organiseren

Slechts tien procent van 102 stemmers op de VVP-stelling van vorige week denkt dat de FBTO-proef met het marketen van enkele verzekeringsproducten via AKO een succes...