ORV: verzekeraars houden klanten in slaap

Moneywise uil

Consumenten met een overlijdensrisicoverzekering betalen duizenden euro's teveel voor hun overlijdensrisicoverzekering. Dat stelt Moneywise.nl op basis van onderzoek onder 2.000 consumenten.
"Overstappen van verzekeraar levert gemiddeld een besparing op van 10.000 euro aan totale premie. Effectief is dit een besparing van gemiddeld 50 euro per maand. Hogere besparingen zijn geen uitzondering."

Verzekeraars houden klanten in slaap, aldus Moneywise.nl: "De premie van overlijdensrisicoverzekeringen daalt al jaren. Verzekeraars moeten blijven concurreren op prijs om nieuwe klanten aan te blijven trekken en mede daarom daalt de premie voortdurend. Voert een verzekeraar een premieverlaging door, dan verwacht je als consument dat je daar van meeprofiteert, maar dat is helaas niet zo. Er is slechts 1 verzekeraar in Nederland die proactief haar klanten benaderd bij een premieverlaging en dat is Dazure. Alle andere verzekeraars houden hun klanten liever in slaap en dat levert ze al gauw duizenden euro’s aan extra premie op."

Consument komt moeizaam in beweging

Jeroen Wolfsen van Moneywise: "Het is al jaren bekend dat er flink bespaard kan worden op overlijdensrisicoverzekeringen, maar klanten laten dit geld links liggen. Heel Nederland is in december druk met het kiezen van de goedkoopste zorgverzekering. Vaak besparen ze onbedoeld op de dekking in plaats van de premie. Terwijl op een overlijdensverzekering gemakkelijker en meer valt te besparen."

Reactie toevoegen

 
Meer over
Ex-roker betaalt duizenden euro’s teveel voor ORV

Ex-roker betaalt duizenden euro’s teveel voor ORV

Veel mensen met een overlijdensrisicoverzekering zijn niet op de hoogte van het feit dat ze mogelijk premiekorting kunnen krijgen als ze zijn gestopt met roken,...

"Ook SNS Bank betaalt klanten deel premie ORV terug"

"Ook SNS Bank betaalt klanten deel premie ORV terug"

Volgens Kassa komt "in navolging van de Rabobank nu ook SNS Bank klanten tegemoet die jarenlang te veel premie hebben betaald voor hun overlijdensrisicoverzekering,...

Reaal biedt orv voor senioren

Reaal biedt orv voor senioren

Reaal heeft het orv-assortiment uitgebreid van één naar drie. Naast de bestaande orv (orv Plus), is er nu ook een basis orv voor starters (orv Start)...

Begin tijdig met aanvragen ORV

Begin tijdig met aanvragen ORV

Omdat het medische acceptatiebeleid van verzekeraars flink verschilt, loont het voor chronisch zieken volgens De Hypotheekshop om meerdere ORV-offertes op te vragen...

(Ex-)kankerpatiënten krijgen moeilijk hypotheek

(Ex-)kankerpatiënten krijgen moeilijk hypotheek

Veel mensen die kanker hebben gehad of kanker hebben lukt het niet om een hypotheek of levensverzekering te krijgen. Dat staat in een onderzoek van het Integraal...

Van Leeuwen Convenant

Van Leeuwen Convenant

In een rechtszaak tussen een weduwe en ASR (of eigenlijk De Amersfoortse) wordt het Van Leeuwen Convenant genoemd, Wat is dat ook alweer? Het Van Leeuwen Convenant,...