Our New Economy: praktische hervorming onderwijs

Our New Economy

"Wat tot nu toe ontbrak, was een integrale benadering voor het ontwerpen van economische curricula en cursussen en lessen. Dit gat is nu eindelijk opgevuld. Met de publicatie van het boek Economy Studies worden ideeën en materialen gebundeld tot een integraal raamwerk voor de vernieuwing van het economie-onderwijs. Het boek levert een tiental concrete bouwstenen, gedetailleerde overzichten van lesmateriaal en praktische suggesties", aldus Sam de Muijnck en Joris Tieleman van Our New Economy in de wintereditie van het New Financial Magazine met als thema 'Natuur de Baas'.

De Muijnck en Tieleman zijn de auteurs van het boek Economy Studies. "Hoewel dit boek primair is gericht op volledige economieprogramma's in het academisch onderwijs, is Economie Studies meer dan een boek. Uiteraard is er een website met nog veel meer materiaal en ondersteunende hoofdstukken. Maar het is ook meer dan een boek in de zin dat het een positief antwoord bevat op de wereldwijde vraag naar een hervorming van het economieonderwijs. Een hervorming die door veel economen wordt toegejuicht. Vele tientallen bekende economen van over de hele wereld hebben uitgebreid feedback gegeven op de conceptversies van het boek. En we zien interesse vanuit het voortgezet onderwijs ook groeien. Onze lesbrieven voor het voortgezet onderwijs over Nieuwe Economie krijgen groeiende belangstelling. Voor een breed publiek lanceerden we in september de praktische online training Nieuwe Economie voor Beginners."

"De ideeën dragen bij aan een breed maatschappelijk debat over welke waarden wij centraal stellen in onze samenleving en hoe het economieonderwijs daar de komende jaren beter op ingericht kan worden. Het boek is een open access en creative commons-werk: het mag vrijelijk worden gedeeld en gekopieerd of aangepast. Hopelijk kan dit werk economen en studenten inspireren om op een nieuwe manier naar de economiestudie te gaan kijken. Voor meer informatie kijk je op de website: www.ourneweconomy.nl of www.economystudies.com.

Lees HIER hun hele gloedvolle en praktische betoog.

Verder in deze wintereditie onder meer een interview de wereldberoemde houtventer en auteur Peter Wohlleben, een interview met Judy McAllaster (Findhorn Foundation), essays van wildernisgids Alan McSmith, Kees KlompNadine Maarhuis en Heidi Leenaarts en gloedvolle betogen over ander onderwijs.

Reactie toevoegen

 
Meer over
Column Jack Cox over de economologische schuldenparadox

Column Jack Cox over de economologische schuldenparadox

"In een recent uitgegeven rapport waarschuwt het IMF dat de staatsschuld van landen stevig wordt opgejaagd door de 'radicaal economische transformatie' die nodig...

"Armoede de wereld uit, te beginnen in Rotterdam"

"Armoede de wereld uit, te beginnen in Rotterdam"

“Armoede is onrechtvaardig en onnodig. Je moet het alleen samen willen oplossen. Niet door erover te praten, maar door verantwoordelijkheid te nemen en in...

Jessica den Outer: "Hoogste tijd voor een ecocentrisch wereldbeeld"

Jessica den Outer: "Hoogste tijd voor een ecocentrisch wereldbeeld"

“Niemand betwist het recht van een mens om te leven, maar waarom geldt dit dan niet voor andere levende wezens?”, zo zegt milieujurist Jessica den Outer...

Veerkracht thema wintereditie New Financial Magazine

Veerkracht thema wintereditie New Financial Magazine

Veerkracht. Dat is het thema van de wintereditie van het New Financial Magazine, een van de uitingen van de stichting New Financial Forum.  Een themanummer...

Robert van den Broek: "Kiezen voor brede welvaart"

Robert van den Broek: "Kiezen voor brede welvaart"

"In geouwehoer kun je niet wonen. Deze quote is van PvdA wethouder Jan Schaeffer ten tijde van de woningnood eind jaren zeventig van de vorige eeuw. De tijd lijkt...

Kees Klomp: "Economie als gedachtegoed"

Kees Klomp: "Economie als gedachtegoed"

"Als we het over de economie hebben, dan hebben we het over de zaken die we tijdens het alledaagse leven over economie horen en zien: inflatie, koopkracht, belastingdruk...

Oproep Rineke Dijkinga: "Steun mooi eten uit de lokale keten"

Oproep Rineke Dijkinga: "Steun mooi eten uit de lokale keten"

"Stel je voor dat er door heel Nederland een mozaïek patroon zou liggen van akkertjes, zo tussen de 2,5 en 5 hectare waar ‘gezondheid per hectare’...

Diep kijkje in de keuken van Extincion Rebellion

Diep kijkje in de keuken van Extincion Rebellion

De herfsteditie van het New Financial Magazine, een van de uitingen van de stichting New Financial Forum, geeft een heel bijzonder inkijkje in de keuken van Extincton...

Re-Generatie thema herfsteditie New Financial Magazine

Re-Generatie thema herfsteditie New Financial Magazine

Re-Generatie. Dat is het thema van de herfsteditie van het New Financial Magazine, een van de uitingen van de stichting New Financial Forum.  Een themanummer...

Steward-ownership als bedrijfsmodel van de toekomst

Steward-ownership als bedrijfsmodel van de toekomst

September vorig jaar maakte outdoor kledingmerk Patagonia bekend dat oprichter en eigenaar Yvon Chouinard al zijn aandelen in het bedrijf aan twee goede doelen...