Over Rood: experts financiële sector meer dan welkom

Boris Wielinga 2021

“Veel ondernemers zitten diep in de schulden, maar weten niet hoe ze dat moeten oplossen. Zeker nu met de coronacrisis. En soms doen ze dan domme dingen. Onnodig. Het is fijn als ze dan begeleiding hebben van professionals die hun kennis hebben gebundeld”, aldus Boris Wielinga in de wintereditie van het New Financial Magazine met als thema 'Natuur de Baas'. Wielinga is sinds 2019 operationeel directeur van de vereniging Over Rood, een vrijwilligersorganisatie van oud-ondernemers die andere ondernemers helpen hun financiën op orde te krijgen en ze ondersteunen met andere problemen.

Tijdens een bijeenkomst van het New Financial Forum brainstormden een aantal financieel dienstverleners (verzekeraars, adviseurs, opleiders, toeleveranciers) over de vraag welke maatschappelijke initiatieven ondersteuning behoefden en hoe de financiële sector, los van het eigen bedrijf, hier een concrete bijdrage aan kon leveren. Een groot probleem in de samenleving is uiteraard de toenemende schuldenberg. Daarom kwam Over Rood in beeld. Er werd contact opgenomen om de behoefte duidelijk te maken. In 2019 werd een digitaal platform ter beschikking gesteld dat het werk van de vrijwillige adviseurs van de vereniging moest vergemakkelijken. Met het platform konden de vrijwilligers beter hun kennis en ervaring bundelen voor hun adviestrajecten aan mensen die met hun bedrijf in zwaar weer terecht waren gekomen. Het platform werd beschikbaar gesteld door C-Profile die vervolgens alle verwijzingen naar het eigen bedrijf uit het platform haalde en verving door de naam New Financial Forum. Dit project ging van start als een pilot, waarbij tevens vrijwilligers van onder meer a.s.r. en Zwitserleven in hun vrije tijd Over Rood konden helpen met specifieke vragen.

Die pilotfase is nu afgerond en geëvalueerd. “Het New Financial Forum is een absolute verrijking voor onze vrijwillige adviseurs. Daar waren we het allemaal over eens. En toch werd er in de praktijk relatief weinig gebruik gemaakt van het platform. Dat vonden we uiteraard erg jammer en daarom hebben we ook kritisch naar onszelf gekeken. We hebben het platform op onderdelen aangepast en hebben een veertiendaagse nieuwsbrief ontwikkeld met specifieke kennis voor onze vrijwilligers. We merken dat dit de betrokkenheid vergroot en zien dat hierdoor het gebruik van het platform toeneemt. Daarnaast zien we dat er meer externe professionals zich aansluiten om specifieke vragen van onze vrijwilligers te beantwoorden. Op dit moment geven de verschillende experts binnen 24 uur antwoord op de inhoudelijke vragen van onze vrijwilligers.”

Over Rood heeft zeker nog behoefte aan meer externe experts die op vrijwillige basis specifieke vagen beantwoorden. “We staan open voor andere financiële dienstverleners die het goede werk van onze vereniging willen ondersteunen en een bijdrage willen leveren.”

Lees HIER het hele betoog van Boris Wielinga (Over Rood).

Verder in deze wintereditie onder meer een interview de wereldberoemde houtventer en auteur Peter Wohlleben, een interview met Judy McAllaster (Findhorn Foundation), essays van wildernisgids Alan McSmith, Kees KlompNadine Maarhuis en Heidi Leenaarts en gloedvolle betogen over ander onderwijs en anders wonen.

Reactie toevoegen

 
Meer over
Stimuleer de adviseur om duurzaam te adviseren

Stimuleer de adviseur om duurzaam te adviseren

"Geld is een belangrijke reden voor mensen om hun gedrag aan te passen. Natuurlijk is intrinsieke motivatie belangrijk, maar juist bij een thema als duurzaamheid...

Verzilver de expertise van jouw organisatie

Verzilver de expertise van jouw organisatie

"Voor een duurzame toekomst moet de focus liggen op het benutten van de interne rijkdom aan expertise en de gezamenlijke reis", aldus Michiel Dietvorst van Pridea...

Bedrijven van de toekomst schrijven het nieuwe verhaal

Bedrijven van de toekomst schrijven het nieuwe verhaal

“Schokkend hoe weinig er over is van alles waar wij mensen bij floreren.” Dat zei Christine Boland, tijdgeestanalist, woensdag op de zesde Positive Finance...

Roy van den Anker: "De waarde van de adviseur"

Roy van den Anker: "De waarde van de adviseur"

"Het wordt echter steeds duidelijker dat zachte vaardigheden cruciaal zijn voor de toekomst van de financieel adviseur. Wordt het niet eens tijd om na jaren van...

Christine Boland op zesde Positive Finance Day

Christine Boland op zesde Positive Finance Day

Tijdgeestanalist en innovatiestrateeg Christine Boland (eerder dit jaar hogelijk gewaardeerd door de 700 bezoekers van het VIP-congres van VVP en CGA) en architect...

VVP-hoofdredacteur in podcast Sterveding

VVP-hoofdredacteur in podcast Sterveding

Willem Vreeswijk, hoofdredacteur van VVP en oprichter van de stichting New Financial Forum, is te gast in een aflevering van de podcastserie Sterveding. In deze...

Kees Klomp: "Economie als gedachtegoed"

Kees Klomp: "Economie als gedachtegoed"

"Als we het over de economie hebben, dan hebben we het over de zaken die we tijdens het alledaagse leven over economie horen en zien: inflatie, koopkracht, belastingdruk...

Oproep Rineke Dijkinga: "Steun mooi eten uit de lokale keten"

Oproep Rineke Dijkinga: "Steun mooi eten uit de lokale keten"

"Stel je voor dat er door heel Nederland een mozaïek patroon zou liggen van akkertjes, zo tussen de 2,5 en 5 hectare waar ‘gezondheid per hectare’...

Diep kijkje in de keuken van Extincion Rebellion

Diep kijkje in de keuken van Extincion Rebellion

De herfsteditie van het New Financial Magazine, een van de uitingen van de stichting New Financial Forum, geeft een heel bijzonder inkijkje in de keuken van Extincton...

Re-Generatie thema herfsteditie New Financial Magazine

Re-Generatie thema herfsteditie New Financial Magazine

Re-Generatie. Dat is het thema van de herfsteditie van het New Financial Magazine, een van de uitingen van de stichting New Financial Forum.  Een themanummer...