Over Rood: experts financiële sector meer dan welkom

Boris Wielinga 2021

“Veel ondernemers zitten diep in de schulden, maar weten niet hoe ze dat moeten oplossen. Zeker nu met de coronacrisis. En soms doen ze dan domme dingen. Onnodig. Het is fijn als ze dan begeleiding hebben van professionals die hun kennis hebben gebundeld”, aldus Boris Wielinga in de wintereditie van het New Financial Magazine met als thema 'Natuur de Baas'. Wielinga is sinds 2019 operationeel directeur van de vereniging Over Rood, een vrijwilligersorganisatie van oud-ondernemers die andere ondernemers helpen hun financiën op orde te krijgen en ze ondersteunen met andere problemen.

Tijdens een bijeenkomst van het New Financial Forum brainstormden een aantal financieel dienstverleners (verzekeraars, adviseurs, opleiders, toeleveranciers) over de vraag welke maatschappelijke initiatieven ondersteuning behoefden en hoe de financiële sector, los van het eigen bedrijf, hier een concrete bijdrage aan kon leveren. Een groot probleem in de samenleving is uiteraard de toenemende schuldenberg. Daarom kwam Over Rood in beeld. Er werd contact opgenomen om de behoefte duidelijk te maken. In 2019 werd een digitaal platform ter beschikking gesteld dat het werk van de vrijwillige adviseurs van de vereniging moest vergemakkelijken. Met het platform konden de vrijwilligers beter hun kennis en ervaring bundelen voor hun adviestrajecten aan mensen die met hun bedrijf in zwaar weer terecht waren gekomen. Het platform werd beschikbaar gesteld door C-Profile die vervolgens alle verwijzingen naar het eigen bedrijf uit het platform haalde en verving door de naam New Financial Forum. Dit project ging van start als een pilot, waarbij tevens vrijwilligers van onder meer a.s.r. en Zwitserleven in hun vrije tijd Over Rood konden helpen met specifieke vragen.

Die pilotfase is nu afgerond en geëvalueerd. “Het New Financial Forum is een absolute verrijking voor onze vrijwillige adviseurs. Daar waren we het allemaal over eens. En toch werd er in de praktijk relatief weinig gebruik gemaakt van het platform. Dat vonden we uiteraard erg jammer en daarom hebben we ook kritisch naar onszelf gekeken. We hebben het platform op onderdelen aangepast en hebben een veertiendaagse nieuwsbrief ontwikkeld met specifieke kennis voor onze vrijwilligers. We merken dat dit de betrokkenheid vergroot en zien dat hierdoor het gebruik van het platform toeneemt. Daarnaast zien we dat er meer externe professionals zich aansluiten om specifieke vragen van onze vrijwilligers te beantwoorden. Op dit moment geven de verschillende experts binnen 24 uur antwoord op de inhoudelijke vragen van onze vrijwilligers.”

Over Rood heeft zeker nog behoefte aan meer externe experts die op vrijwillige basis specifieke vagen beantwoorden. “We staan open voor andere financiële dienstverleners die het goede werk van onze vereniging willen ondersteunen en een bijdrage willen leveren.”

Lees HIER het hele betoog van Boris Wielinga (Over Rood).

Verder in deze wintereditie onder meer een interview de wereldberoemde houtventer en auteur Peter Wohlleben, een interview met Judy McAllaster (Findhorn Foundation), essays van wildernisgids Alan McSmith, Kees KlompNadine Maarhuis en Heidi Leenaarts en gloedvolle betogen over ander onderwijs en anders wonen.

Reactie toevoegen

 
Meer over
Het verhaal van Richard Veldboer... steun sitchting ALS Nederland

Het verhaal van Richard Veldboer... steun sitchting ALS Nederland

Willem Vreeswijk sprak met trainer Richard Veldboer (foto) die in 2020 de diagnose ALS kreeg. Een indrukwekkend verhaal van een positief ingestelde man, die in...

Save the Date: Positive Finance Day 2023

Save the Date: Positive Finance Day 2023

Welke bedrijven hebben we als samenleving nodig passend bij de uitdagingen van deze tijd? Welk ondernemerschap brengt oplossingen dichterbij, welke bedrijfsstructuur...

Schrijf je in voor toptraining communicatie én steun sitchting ALS Nederland

Schrijf je in voor toptraining communicatie én steun sitchting ALS Nederland

Communiceren is de belangrijkste vaardigheid, zowel op zakelijk als persoonlijk vlak. Je kunt nog zo’n goede vakman- of vrouw zijn, wanneer je niet in staat...

Mensheid moet in de eerste plaats zichzelf redden

Mensheid moet in de eerste plaats zichzelf redden

We moeten om te beginnen onszelf redden. Want de aarde, die blijft wel bestaan. Dat was de boodschap van de Afrikaanse natuurgids Alan McSmith op de bijeenkomst...

Inclusiviteit: zijn verzekeraars en intermediairs er voor alle Nederlanders? (blog estafette deel 1)

Inclusiviteit: zijn verzekeraars en intermediairs er voor alle Nederlanders? (blog estafette deel 1)

Dick-Jan Abbringh van Maatschappelijk Adviesbureau Purpose trapt met zijn blog 'Inclusiviteit: zijn verzekeraars en intermediairs er voor alle Nederlanders?' de...

Jack Cox: "Ontwikkelingshulp voor het rijke Westen"

Jack Cox: "Ontwikkelingshulp voor het rijke Westen"

"Steeds vaker proberen organisaties de waarde van de natuur in geld uit te drukken om op deze manier een betere afweging te kunnen maken tussen economie en ecologie....

"Hypotheek is meer dan een zak geld"

"Hypotheek is meer dan een zak geld"

"Een goed hypotheekadvies is niet alleen maar financieel. Wij kwamen tot de ontdekking dat duurzaamheid niet alleen maar gaat over klimaatverandering, energie of...

"Met ALPA krijgen we een herkansing"

"Met ALPA krijgen we een herkansing"

"Het allermooiste werk aller tijden ligt recht voor onze voeten. Voor het oprapen. Durven we te kijken? Bukken we? Pakken we het op? Hoeveel extra speeltijd krijgen...

Jules Brader: "Je invloed is enorm"

Jules Brader: "Je invloed is enorm"

"Ieder van ons beschikt over het vermogen om de wereld te beïnvloeden, ten goede of ten kwade. Als je je dat eenmaal beseft, is de vraag hoe je je invloed wilt...

Fotograaf Jimmy Nelson in New Financial Magazine

Fotograaf Jimmy Nelson in New Financial Magazine

"Wie naar de foto’s van Jimmy Nelson (55) kijkt, ziet hoe mooi diversiteit en inclusie is. Vanaf zijn zeventiende reist hij de wereld rond om verschillende...