Over Rood: experts financiële sector meer dan welkom

Boris Wielinga 2021

“Veel ondernemers zitten diep in de schulden, maar weten niet hoe ze dat moeten oplossen. Zeker nu met de coronacrisis. En soms doen ze dan domme dingen. Onnodig. Het is fijn als ze dan begeleiding hebben van professionals die hun kennis hebben gebundeld”, aldus Boris Wielinga in de wintereditie van het New Financial Magazine met als thema 'Natuur de Baas'. Wielinga is sinds 2019 operationeel directeur van de vereniging Over Rood, een vrijwilligersorganisatie van oud-ondernemers die andere ondernemers helpen hun financiën op orde te krijgen en ze ondersteunen met andere problemen.

Tijdens een bijeenkomst van het New Financial Forum brainstormden een aantal financieel dienstverleners (verzekeraars, adviseurs, opleiders, toeleveranciers) over de vraag welke maatschappelijke initiatieven ondersteuning behoefden en hoe de financiële sector, los van het eigen bedrijf, hier een concrete bijdrage aan kon leveren. Een groot probleem in de samenleving is uiteraard de toenemende schuldenberg. Daarom kwam Over Rood in beeld. Er werd contact opgenomen om de behoefte duidelijk te maken. In 2019 werd een digitaal platform ter beschikking gesteld dat het werk van de vrijwillige adviseurs van de vereniging moest vergemakkelijken. Met het platform konden de vrijwilligers beter hun kennis en ervaring bundelen voor hun adviestrajecten aan mensen die met hun bedrijf in zwaar weer terecht waren gekomen. Het platform werd beschikbaar gesteld door C-Profile die vervolgens alle verwijzingen naar het eigen bedrijf uit het platform haalde en verving door de naam New Financial Forum. Dit project ging van start als een pilot, waarbij tevens vrijwilligers van onder meer a.s.r. en Zwitserleven in hun vrije tijd Over Rood konden helpen met specifieke vragen.

Die pilotfase is nu afgerond en geëvalueerd. “Het New Financial Forum is een absolute verrijking voor onze vrijwillige adviseurs. Daar waren we het allemaal over eens. En toch werd er in de praktijk relatief weinig gebruik gemaakt van het platform. Dat vonden we uiteraard erg jammer en daarom hebben we ook kritisch naar onszelf gekeken. We hebben het platform op onderdelen aangepast en hebben een veertiendaagse nieuwsbrief ontwikkeld met specifieke kennis voor onze vrijwilligers. We merken dat dit de betrokkenheid vergroot en zien dat hierdoor het gebruik van het platform toeneemt. Daarnaast zien we dat er meer externe professionals zich aansluiten om specifieke vragen van onze vrijwilligers te beantwoorden. Op dit moment geven de verschillende experts binnen 24 uur antwoord op de inhoudelijke vragen van onze vrijwilligers.”

Over Rood heeft zeker nog behoefte aan meer externe experts die op vrijwillige basis specifieke vagen beantwoorden. “We staan open voor andere financiële dienstverleners die het goede werk van onze vereniging willen ondersteunen en een bijdrage willen leveren.”

Lees HIER het hele betoog van Boris Wielinga (Over Rood).

Verder in deze wintereditie onder meer een interview de wereldberoemde houtventer en auteur Peter Wohlleben, een interview met Judy McAllaster (Findhorn Foundation), essays van wildernisgids Alan McSmith, Kees KlompNadine Maarhuis en Heidi Leenaarts en gloedvolle betogen over ander onderwijs en anders wonen.

Reactie toevoegen

 
Meer over
Medewerkers: last of zegen?

Medewerkers: last of zegen?

"Is het tekort aan mensen het probleem of is er een dieperliggend probleem? Ik denk het laatste", aldus adviseur Maurice Van Den Hemel van Gewoon lekker leven in...

Een verzekering als kanskaart: “Meestal pakt het goed uit hoor”

Een verzekering als kanskaart: “Meestal pakt het goed uit hoor”

"Het bieden van zekerheid is de kern van verzekeren. De enige vraag is of we als branche in staat zijn om de klant die zekerheid te laten ervaren", aldus Roy van...

Nieuwe Raad van Toezicht New Financial Forum

Nieuwe Raad van Toezicht New Financial Forum

De stichting New Financial Forum heeft per 1 januari 2023 een nieuwe Raad van Toezicht. Mark Boskamp (Dukers & Baelemans) is benoemd tot voorzitter, Dick-Jan...

Alan McSmith: transformatie in de wildernis

Alan McSmith: transformatie in de wildernis

"Al meer dan drie decennia werk ik als professionele wildernis- en natuurgids. Ik heb het voorrecht door uitzonderlijk mooie omgevingen te trekken en prachtige mensen...

Waarom ik een jaar lang niks nieuws ga kopen...

Waarom ik een jaar lang niks nieuws ga kopen...

"Zowel voor ons mentale welzijn als voor het welzijn van de Aarde is consuminderen misschien wel het beste wat we kunnen doen. Daarom ben ik de uitdaging aangegaan:...

Naar een deugdelijke financiële sector

Naar een deugdelijke financiële sector

"Een betere financiële sector bereik je sneller met deugden dan met regels.  Toch wordt na iedere misstand de regelgeving aangescherpt, zonder dat er iets...

Carla Muters (NHG): vrouw aan de top

Carla Muters (NHG): vrouw aan de top

"Sinds een jaar nu mag ik me topvrouw van NHG noemen. Dat is een eer en bovendien een uiterst interessante en afwisselende job", aldus Carla Muters, voorzitter van...

Nieuwe balans centraal in wintereditie New Financial Magazine

Nieuwe balans centraal in wintereditie New Financial Magazine

Langzaam maar zeker is het zorgvuldig door ons opgebouwde systeem, dat ons lange tijd heeft gediend, aan het afbrokkelen en langzaam maar zeker zien steeds meer...

De revolutie mag beginnen

De revolutie mag beginnen

(Uit Katern Vermogensbeheer in VVP 5-2022) “Er zijn in de financiële sector zoveel mogelijkheden om diensten inclusiever en beter te maken. Drie simpele...

Jack Cox: geef ons brood en spelen

Jack Cox: geef ons brood en spelen

"Uiteindelijk boette het steeds decadenter wordende Rome langzaam maar zeker aan kracht in en heroverden steeds meer gebieden hun autonomie", aldus Jack Cox in een...