Over Rood: experts financiële sector meer dan welkom

Boris Wielinga 2021

“Veel ondernemers zitten diep in de schulden, maar weten niet hoe ze dat moeten oplossen. Zeker nu met de coronacrisis. En soms doen ze dan domme dingen. Onnodig. Het is fijn als ze dan begeleiding hebben van professionals die hun kennis hebben gebundeld”, aldus Boris Wielinga in de wintereditie van het New Financial Magazine met als thema 'Natuur de Baas'. Wielinga is sinds 2019 operationeel directeur van de vereniging Over Rood, een vrijwilligersorganisatie van oud-ondernemers die andere ondernemers helpen hun financiën op orde te krijgen en ze ondersteunen met andere problemen.

Tijdens een bijeenkomst van het New Financial Forum brainstormden een aantal financieel dienstverleners (verzekeraars, adviseurs, opleiders, toeleveranciers) over de vraag welke maatschappelijke initiatieven ondersteuning behoefden en hoe de financiële sector, los van het eigen bedrijf, hier een concrete bijdrage aan kon leveren. Een groot probleem in de samenleving is uiteraard de toenemende schuldenberg. Daarom kwam Over Rood in beeld. Er werd contact opgenomen om de behoefte duidelijk te maken. In 2019 werd een digitaal platform ter beschikking gesteld dat het werk van de vrijwillige adviseurs van de vereniging moest vergemakkelijken. Met het platform konden de vrijwilligers beter hun kennis en ervaring bundelen voor hun adviestrajecten aan mensen die met hun bedrijf in zwaar weer terecht waren gekomen. Het platform werd beschikbaar gesteld door C-Profile die vervolgens alle verwijzingen naar het eigen bedrijf uit het platform haalde en verving door de naam New Financial Forum. Dit project ging van start als een pilot, waarbij tevens vrijwilligers van onder meer a.s.r. en Zwitserleven in hun vrije tijd Over Rood konden helpen met specifieke vragen.

Die pilotfase is nu afgerond en geëvalueerd. “Het New Financial Forum is een absolute verrijking voor onze vrijwillige adviseurs. Daar waren we het allemaal over eens. En toch werd er in de praktijk relatief weinig gebruik gemaakt van het platform. Dat vonden we uiteraard erg jammer en daarom hebben we ook kritisch naar onszelf gekeken. We hebben het platform op onderdelen aangepast en hebben een veertiendaagse nieuwsbrief ontwikkeld met specifieke kennis voor onze vrijwilligers. We merken dat dit de betrokkenheid vergroot en zien dat hierdoor het gebruik van het platform toeneemt. Daarnaast zien we dat er meer externe professionals zich aansluiten om specifieke vragen van onze vrijwilligers te beantwoorden. Op dit moment geven de verschillende experts binnen 24 uur antwoord op de inhoudelijke vragen van onze vrijwilligers.”

Over Rood heeft zeker nog behoefte aan meer externe experts die op vrijwillige basis specifieke vagen beantwoorden. “We staan open voor andere financiële dienstverleners die het goede werk van onze vereniging willen ondersteunen en een bijdrage willen leveren.”

Lees HIER het hele betoog van Boris Wielinga (Over Rood).

Verder in deze wintereditie onder meer een interview de wereldberoemde houtventer en auteur Peter Wohlleben, een interview met Judy McAllaster (Findhorn Foundation), essays van wildernisgids Alan McSmith, Kees KlompNadine Maarhuis en Heidi Leenaarts en gloedvolle betogen over ander onderwijs en anders wonen.

Reactie toevoegen

 
Meer over
Schrijf je in voor het lustrum van de Positive Finance Day: new balance

Schrijf je in voor het lustrum van de Positive Finance Day: new balance

Dazure en de stichting New Financial Forum organiseren op woensdag 21 september 2022 in het VNAB Kennis- en Ontmoetingscentrum te Rotterdam het lustrum van de Positive...

Praktijkvoorbeelden regeneratieve investeringen

Praktijkvoorbeelden regeneratieve investeringen

Regeneratieve investeerders zetten bewust hun geld in om een nieuwe balans te creëren tussen menselijkheid, ecologie en economie. De zomereditie van het New...

Stef Bos: "Het vraagt moed om mens te zijn"

Stef Bos: "Het vraagt moed om mens te zijn"

“Een tijdje geleden moest ik voor de Zuid-Afrikaanse autoriteiten invullen of ik een man, vrouw of transgender ben. Ook werd er gevraagd naar mijn ras. Ik...

Jan Terlouw: "Natuuruitbuiting staat gelijk aan zelfvernietiging"

Jan Terlouw: "Natuuruitbuiting staat gelijk aan zelfvernietiging"

"Blijkbaar zijn er nog meer rampen nodig om de mensheid wakker te schudden. Helaas gaan deze rampen altijd ten koste van mensen die toch al het armst zijn en die...

Ubuntu centraal in zomereditie New Financial Magazine

Ubuntu centraal in zomereditie New Financial Magazine

Ik ben omdat wij zijn; wij zijn omdat de aarde is. Dat is Ubuntu en dat is ook het thema van de zomereditie van het New Financial Magazine, een uitgave van de stichting...

Laatste inschrijfmogelijkheid training: Meer waarde in de adviespraktijk

Laatste inschrijfmogelijkheid training: Meer waarde in de adviespraktijk

Adviseur Roy van den Anker (manager Alpina Group en trainer voor How Company)) geeft in samenwerking met de stichting New Financial Forum op 21 juni 2022 bij het...

Crypto: betaalmiddel, belegging of speculatie?

Crypto: betaalmiddel, belegging of speculatie?

"Wij zijn voorzichtig enthousiast geworden met betrekking tot de mogelijkheden en tegelijk huiverig voor de risico’s", aldus adviseur Maurice van den Hemel...

Carla Muters (NHG): oproep om de digitale handen ineen te slaan

Carla Muters (NHG): oproep om de digitale handen ineen te slaan

"Digitale en online dienstverlening naar consumenten heeft in de afgelopen twee jaar een vogelvlucht genomen. Ook in de hele financiële sector. Data ophalen...

Brader: het risico van een positief zelfbeeld

Brader: het risico van een positief zelfbeeld

"Enerzijds… We leren onszelf en onze kinderen het belang van een positief zelfbeeld. Wees trots op wie je bent en wat je kan. Anderzijds…   Comedian...

Oudedagsarmoede als tikkende tijdbom

Oudedagsarmoede als tikkende tijdbom

Wat gebeurt er als wereldwijd mensen steeds langer in goede gezondheid leven en langer aanspraak maken op een pensioen, terwijl er tegelijkertijd steeds minder mensen...