Over Rood: experts financiële sector meer dan welkom

Boris Wielinga 2021

“Veel ondernemers zitten diep in de schulden, maar weten niet hoe ze dat moeten oplossen. Zeker nu met de coronacrisis. En soms doen ze dan domme dingen. Onnodig. Het is fijn als ze dan begeleiding hebben van professionals die hun kennis hebben gebundeld”, aldus Boris Wielinga in de wintereditie van het New Financial Magazine met als thema 'Natuur de Baas'. Wielinga is sinds 2019 operationeel directeur van de vereniging Over Rood, een vrijwilligersorganisatie van oud-ondernemers die andere ondernemers helpen hun financiën op orde te krijgen en ze ondersteunen met andere problemen.

Tijdens een bijeenkomst van het New Financial Forum brainstormden een aantal financieel dienstverleners (verzekeraars, adviseurs, opleiders, toeleveranciers) over de vraag welke maatschappelijke initiatieven ondersteuning behoefden en hoe de financiële sector, los van het eigen bedrijf, hier een concrete bijdrage aan kon leveren. Een groot probleem in de samenleving is uiteraard de toenemende schuldenberg. Daarom kwam Over Rood in beeld. Er werd contact opgenomen om de behoefte duidelijk te maken. In 2019 werd een digitaal platform ter beschikking gesteld dat het werk van de vrijwillige adviseurs van de vereniging moest vergemakkelijken. Met het platform konden de vrijwilligers beter hun kennis en ervaring bundelen voor hun adviestrajecten aan mensen die met hun bedrijf in zwaar weer terecht waren gekomen. Het platform werd beschikbaar gesteld door C-Profile die vervolgens alle verwijzingen naar het eigen bedrijf uit het platform haalde en verving door de naam New Financial Forum. Dit project ging van start als een pilot, waarbij tevens vrijwilligers van onder meer a.s.r. en Zwitserleven in hun vrije tijd Over Rood konden helpen met specifieke vragen.

Die pilotfase is nu afgerond en geëvalueerd. “Het New Financial Forum is een absolute verrijking voor onze vrijwillige adviseurs. Daar waren we het allemaal over eens. En toch werd er in de praktijk relatief weinig gebruik gemaakt van het platform. Dat vonden we uiteraard erg jammer en daarom hebben we ook kritisch naar onszelf gekeken. We hebben het platform op onderdelen aangepast en hebben een veertiendaagse nieuwsbrief ontwikkeld met specifieke kennis voor onze vrijwilligers. We merken dat dit de betrokkenheid vergroot en zien dat hierdoor het gebruik van het platform toeneemt. Daarnaast zien we dat er meer externe professionals zich aansluiten om specifieke vragen van onze vrijwilligers te beantwoorden. Op dit moment geven de verschillende experts binnen 24 uur antwoord op de inhoudelijke vragen van onze vrijwilligers.”

Over Rood heeft zeker nog behoefte aan meer externe experts die op vrijwillige basis specifieke vagen beantwoorden. “We staan open voor andere financiële dienstverleners die het goede werk van onze vereniging willen ondersteunen en een bijdrage willen leveren.”

Lees HIER het hele betoog van Boris Wielinga (Over Rood).

Verder in deze wintereditie onder meer een interview de wereldberoemde houtventer en auteur Peter Wohlleben, een interview met Judy McAllaster (Findhorn Foundation), essays van wildernisgids Alan McSmith, Kees KlompNadine Maarhuis en Heidi Leenaarts en gloedvolle betogen over ander onderwijs en anders wonen.

Reactie toevoegen

 
Meer over
Roy van den Anker: "Vloeken in de (verzekerings)kerk"

Roy van den Anker: "Vloeken in de (verzekerings)kerk"

"Versneld een nieuwe economie tot stand brengen. Een mooie doelstelling van het New Financial Forum, maar in onze branche… Het overgrote deel van de voorbeelden...

Vreeswijk in interview met Vereende: "Next step New Financial Forum"

Vreeswijk in interview met Vereende: "Next step New Financial Forum"

Met VVP biedt Vreeswijk de adviseur een podium. Wil hij laten zien hoe mooi het adviesvak is en hoe trots we daarop mogen zijn. Bijvoorbeeld met de jaarlijkse Advies...

Roy van den Anker: "Andere knoppen voor een ander resultaat"

Roy van den Anker: "Andere knoppen voor een ander resultaat"

"In december deelde de stichting New Financial Forum een artikel van mijn hand op LinkedIn. In dit artikel hield ik een pleidooi om na jaren van aandacht voor de...

Betekeniseconomie nu ook in stripvorm

Betekeniseconomie nu ook in stripvorm

'Alles naar de tyfus; een verhaal over hoop'. Dat is de titel van een strip/werkboek over de betekeniseconomie voor studenten aan de hogeschool van Windesheim....

Financiële dienstverleners in transitietijd (6): Karin Bos

Financiële dienstverleners in transitietijd (6): Karin Bos

Karin Bos, sinds 2022 verantwoordelijk voor Schade & Inkomen bij Achmea, staat centraal in de zesde aflevering van de podcastserie ‘De rol van financiële...

Van polis naar preventie: de duurzame toekomst van verzekeren

Van polis naar preventie: de duurzame toekomst van verzekeren

"Tien jaar geleden werd vernieuwing in de verzekeringswereld vooral aangejaagd door de schijnbaar onbegrensde mogelijkheden van technologie. Nu is er een fundamentelere...

NFF podcastserie Financiële dienstverleners in transitietijd (5): Carola Wijkamp-Hermsen

NFF podcastserie Financiële dienstverleners in transitietijd (5): Carola Wijkamp-Hermsen

Carola Wijkamp-Hermsen, sinds 1 november 2023 directievoorzitter van de Vereende, staat centraal in de vijfde aflevering van de podcastserie ‘De rol van financiële...

Karin Polman: "Hollandse blue zones"

Karin Polman: "Hollandse blue zones"

"Mensen in blue zones doen veel samen, verbouwen deels hun eigen voedsel en hebben taken die bijdragen aan de gemeenschap. Met andere woorden: ze hebben een reden...

NFF podcastserie Financiële dienstverleners in transitietijd (4): Geert Bouwmeester

NFF podcastserie Financiële dienstverleners in transitietijd (4): Geert Bouwmeester

Geert Bouwmeester, sinds 2017 bestuursvoorzitter van De Goudse, staat centraal in de vierde aflevering van de podcastserie ‘De rol van financiële dienstverleners...

"Uitdagingen van deze tijd vragen om allianties"

"Uitdagingen van deze tijd vragen om allianties"

"De uitdagingen van deze tijd vragen om allianties waarin begrip, gelijkgerichte doelstellingen en het gezamenlijke grotere belang vooropstaan. Als tegengif voor...