Overbruggingskrediet belangrijkste hypotheekvoorwaarde voor doorstromers

Appartementen via Pixabay blauw

Voor doorstromers zijn volgens een analyse door De Hypotheekshop niet langer de maximale hoogte van de aflossingsvrije hypotheek of het jaarlijks boetevrij af te lossen bedrag de belangrijkste voorwaarden, maar de hoogte van het overbruggingskrediet als de huidige woning nog niet is verkocht. "Het is opmerkelijk dat een tijdelijke faciliteit, vaak benodigd voor hooguit enkele maanden, voor huizenkopers zo belangrijk is geworden", schrijft de adviesketen.

De Hypotheekshop: "Voor consumenten is een overbruggingskrediet in sommige situaties wel lastiger te verkrijgen, omdat niet alle geldverstrekkers daarvoor mogelijkheden bieden. Bijvoorbeeld als beide aanvragers een koopwoning achterlaten waarop een overbrugging moet worden gevestigd, of als er in geval van goedkoper gaan wonen geen nieuwe hypotheek benodigd is vanwege voldoende overwaarde. 

"Het risico dat de verkoop van de huidige woning langer duurt of minder opbrengt dan voorzien, lijkt in de huidige woningmarkt niet erg groot. Hoewel aanbieders geen regionaal beleid kennen, zijn er echter toch regio’s in Nederland waar deze risico’s mogelijk wat groter zijn. Dat lijkt zeker iets om in de gaten te houden nu de stijging van de huizenprijzen her en der wat lijkt af te remmen. De NVM signaleerde in haar laatste kwartaalbericht dat consumenten op dit moment wel eens te hoge verwachtingen hebben van de verkoopopbrengst van hun huidige woning."

Reactie toevoegen

 
Meer over
Minister volgt pilot Huurverklaring BLG met interesse

Minister volgt pilot Huurverklaring BLG met interesse

De pilot Huurverklaring van BLG Wonen kan bijdragen aan het verbeteren van de mogelijkheden voor verantwoord maatwerk aan de groep duurhuurders. Dat antwoordt minister...

Concurrentie op 20 jaar vast laait op

Concurrentie op 20 jaar vast laait op

Ondanks de lage hypotheekrente, heeft tien jaar vast de laatste maanden aandeel gewonnen ten opzichte van twintig jaar vast. Reden voor aanbieders als Obvion, Woonfonds...

VEH: notarissen moeten te hoge kosten terugbetalen

VEH: notarissen moeten te hoge kosten terugbetalen

Vereniging Eigen Huis doet een dringende oproep aan de Koninklijke Notariële Beroepsorganisatie (KNB) en het Bureau Financieel Toezicht (BFT) "om er voor te...

Renteaftrekverleden bij boedelmenging

Renteaftrekverleden bij boedelmenging

Staatssecretaris Snel gaf eerder deze week antwoord op de vraag of het renteaftrekverleden van de ene echtgenoot door een huwelijk in algehele gemeenschap van goederen...

Hypotheekmarkt draait nog altijd op volle toeren

Hypotheekmarkt draait nog altijd op volle toeren

De hypotheek- en woningmarkt draait nog altijd op volle toeren, waar menigeen al een afkoeling had voorzien vanwege het afnemende woningaanbod. Dat stelt De Hypotheekshop...

Leasecontract frustreert hypotheek

Leasecontract frustreert hypotheek

Het zou volgens De Hypotheekshop een goede ontwikkeling zijn als de voorlichting bij het aangaan van een leasecontract aandacht heeft voor de gevolgen voor het aangaan...