Overbruggingskrediet belangrijkste hypotheekvoorwaarde voor doorstromers

Appartementen via Pixabay blauw

Voor doorstromers zijn volgens een analyse door De Hypotheekshop niet langer de maximale hoogte van de aflossingsvrije hypotheek of het jaarlijks boetevrij af te lossen bedrag de belangrijkste voorwaarden, maar de hoogte van het overbruggingskrediet als de huidige woning nog niet is verkocht. "Het is opmerkelijk dat een tijdelijke faciliteit, vaak benodigd voor hooguit enkele maanden, voor huizenkopers zo belangrijk is geworden", schrijft de adviesketen.

De Hypotheekshop: "Voor consumenten is een overbruggingskrediet in sommige situaties wel lastiger te verkrijgen, omdat niet alle geldverstrekkers daarvoor mogelijkheden bieden. Bijvoorbeeld als beide aanvragers een koopwoning achterlaten waarop een overbrugging moet worden gevestigd, of als er in geval van goedkoper gaan wonen geen nieuwe hypotheek benodigd is vanwege voldoende overwaarde. 

"Het risico dat de verkoop van de huidige woning langer duurt of minder opbrengt dan voorzien, lijkt in de huidige woningmarkt niet erg groot. Hoewel aanbieders geen regionaal beleid kennen, zijn er echter toch regio’s in Nederland waar deze risico’s mogelijk wat groter zijn. Dat lijkt zeker iets om in de gaten te houden nu de stijging van de huizenprijzen her en der wat lijkt af te remmen. De NVM signaleerde in haar laatste kwartaalbericht dat consumenten op dit moment wel eens te hoge verwachtingen hebben van de verkoopopbrengst van hun huidige woning."

Reactie toevoegen

 
Meer over
Klanten kijken steeds vaker bewust naar energielabel

Klanten kijken steeds vaker bewust naar energielabel

“Ik zie dat mijn klanten steeds vaker bewust kijken naar het energielabel van een woning", vertelt hypothecair planner en NVHP-bestuurder Maaike Verhoef op...

Bitcoin-hypotheek gaat voorlopig niet gebeuren

Bitcoin-hypotheek gaat voorlopig niet gebeuren

Een echte bitcoin-hypotheek valt voorlopig niet te verwachten, meent Christiaan Solcer (directeur van Startpage.com en medeoprichters Tiqets.com) op www.kop-munt.nl. Solcer:...

Kifid: klacht tegen Florius is verkeerd geadresseerd

Kifid: klacht tegen Florius is verkeerd geadresseerd

Een consument is van mening dat de risicopremie te hoog is en spreekt Florius erop aan. De Geschillencommissie Kifid oordeelt in bindende uitspraak 2019-558...

‘Klasse’ maatgevend voor consistent toepassen van op- en afslagen

‘Klasse’ maatgevend voor consistent toepassen van op- en afslagen

Wanneer consumenten tussentijds hun hypotheek oversluiten of rentetarief aanpassen, vraagt de bank een vergoeding voor haar financiële nadeel. Voor de berekening...

Twintiger twee keer zo vaak als oudere bereid data te delen in ruil voor hypotheekkorting

Twintiger twee keer zo vaak als oudere bereid data te delen in ruil voor hypotheekkorting

Drie op de vijf twintigers (59 procent) is bereid data over woongedrag weg te geven in ruil voor korting op de hypotheek,, tegen gemiddeld een kwart over alle leeftijden....

Opnieuw meer hypotheekruimte voor tweeverdieners

Opnieuw meer hypotheekruimte voor tweeverdieners

Voor het verstrekken van een hypothecair krediet aan tweeverdieners kunnen aanbieders uitgaan van een financieringslastpercentage dat wordt berekend op basis van...