Overname Heinenoord door NN Group afgerond

Heinenoord logo

NN Group heeft de overname van een meerderheidsbelang van 70 procent in Heinenoord per 14 oktober afgerond.

NN Group: "De overname, die op 8 juli 2021 werd aangekondigd, wordt gefinancierd uit bestaande kasmiddelen en zal onze distributiemogelijkheden versterken en onze leidende positie in de Nederlandse schadeverzekeringsmarkt verstevigen. De transactie, inclusief de optie op de resterende aandelen, heeft een negatief effect op de NN Group Solvency II ratio van ongeveer 4%-punten."

NN betaalde voor het meerderheidsbelang 176 miljoen euro en herfinancierde de uitstaande schuld aan Heinenoord voor een bedrag van 129 miljoen euro. De kans is groot dat NN binnen vier jaar de resterende 30 procent ook overneemt.

Reactie toevoegen

 

Reacties

Gerda - n.v.t. 15 oktober 2021

Jaja.. eind 2014 kocht de toen nog in staatshanden verkerende verzekeraar ASR alle aandelen op van Volmachtnemer/Serviceprovider Van Kampen Groep (VKG) maar ik heb destijds geen ASR-woordvoerder horen zeggen, ''dat ASR met de aankoop van een onafhankelijke intermediaire partij VKG haar distributiemogelijkheden'' versterkte en dat deze aankoop haar (leidende) positie in de Nederlandse schadeverzekeringsmarkt verstevigde.................................. Op een ander forum zegt dhr vd Berg juist. dat het interemdiairsbedrijf Heinenoord an sich juist zoveel volmachtgevende verzekeraars in portefeuille heeft, waardoor zij idem zoveel keuze c.q. oplossingen (lees: maatwerk) heeft voor de zoekende consument.---- Toen onlangs bleek dat ASR provinciale polissen, zonder goedkeuring van de consument, haar provinciale polissen had geroyeerd (en in volmacht had overgevoerd naar Heinenoord) bleek bij navraag dat de volmachtafdeling van ASR de veronderstelling heeft dat: a. een individuele verzekeringnemer van een provinciale ASR-polis wél een handtekening moet aanleveren wanneer hij de polis (=overeenkomst tussen moederverzekeraar-verzekeringnemer) wil royeren en overvoeren wil naar één van de volmachtnemers (=overeenkomst volmachtnemer - consument). b. maar dat ASR wel gerechtigd zou zijn om zonder goedkeuring/handtekening van de verzekeringsnemer complete provinciale portefeuilles kan royeren c. en op eigen houtje mag overboeken naar een ASR-volmacht, in dit geval naar Heinenoord; d. wanneer Verzekeringnemer dat niet wil - wat in onderhavig voorbeeld het geval is - moet de consument daar dan schriftelijk om verzoeken bij ASR - maar............ 1.Welke naïeve consument merkt deze conversie nu op? 2.Welke consument kan nog telefonisch in contact komen met de provinciale afdeling van ASR? 3. ASR verwijst direct naar de provinciale adviseur die er dus niet meer is, maar getransformeerd is in een volmachtpartij; 4. Bij bijvoorbeeld een WAM-polis zit de gefrustreerde polishouder in een benarde positie als de overvoer van de WAM-plichtige verzekering al ongemerkt is ingegaan ............................... Als NN Group meent dat haar distributiemogelijkheden zijn vergroot door als financierder van opkoper Heinenoord op te treden, dan vermoed ik dat zij dezelfde gedacht heeft als ASR en lak heeft aan de rechtstreekse verzekeringsovereenkomsten tussen de moederverzekeraar en de consument... ......

NN Group blijft focussen op niet-financiële doelstellingen

NN Group blijft focussen op niet-financiële doelstellingen

NN Group zag over het eerste halfjaar van 2022 het nettoresultaat stijgen met 41,9 procent naar ruim 2 miljard euro, met name veroorzaakt door de winst uit de verkoop...

NN Group lanceert Dutch Climate Action Fund

NN Group lanceert Dutch Climate Action Fund

NN Group lanceert het Dutch Climate Action Fund, dat belegt in projecten en ondernemingen die bijdragen aan de energietransitie in Nederland. Specifiek gaat het...

Pauline van Meer Mohr in RvC van NN Group

Pauline van Meer Mohr in RvC van NN Group

Pauline van der Meer Mohr is voorgedragen als nieuw lid van de Raad van Commissarissen van NN Group. Teven is David Cole voorgedragen voor herbenoeming als lid en...

Levenactiviteiten ABN Amro Verzekeringen naar NN

Levenactiviteiten ABN Amro Verzekeringen naar NN

NN Group neemt voor 253 miljoen euro de levensverzekeringsactiviteiten over van ABN Amro Verzekeringen (AAV). Deze worden geïntegreerd in NN Life & Pensions....

HCS: verschuiving van langlopend naar kortlopend verzuim

HCS: verschuiving van langlopend naar kortlopend verzuim

Sinds december 2021 vindt er een snelle verschuiving plaats van langlopend naar kortlopend verzuim, constateert HCS, onderdeel van NN Group. Het lang verzuim is...

Knibbe (NN) één van de 91 ceo's die oproept tot ingrijpende klimaatactie

Knibbe (NN) één van de 91 ceo's die oproept tot ingrijpende klimaatactie

David Knibbe (ceo NN Group) is één van de 91 ceo's, die aan de vooravond van de klimaattop in Glasgow in een brief wereldleiders dringend oproept tot...

CFO Annemiek van Melick van a.s.r. naar NN Group

CFO Annemiek van Melick van a.s.r. naar NN Group

Annemiek van Melick is per direct teruggetreden als CFO en lid van de Raad van Bestuur van a.s.r. om CFO van NN Group te worden. De benoeming van Van Melick bij...

Heinenoord neemt Intergroep en Vivendum over

Heinenoord neemt Intergroep en Vivendum over

Heinenoord heeft Intergroep uit Oisterwijk en Vivendum Verzekeringen uit Rhoon overgenomen. Heinenoord blijft kralen rijgen, ook nadat bekend werd dat NN Group een...

NN verkoopt NN Investment Partners aan Goldman Sachs

NN verkoopt NN Investment Partners aan Goldman Sachs

NN Group verkoopt NN Investment Partners (NN IP) aan Goldman Sachs voor een bedrag van 1,7 miljard euro. De verkoop bestaat uit een bedrag van 1,515 miljoen euro...

Zicht neemt intermediaire labels van Oare Nederland over

Zicht neemt intermediaire labels van Oare Nederland over

Zicht, onderdeel van NN Group, neemt de intermediaire labels, Incomfort Assuradeuren en Flexcom4, over van Oare. Dit als gevolg van de overname door NN-onderdeel...