"PA/PE weer zelf organiseren"

Examenzaal via Pixabay

De Federatie van Assurantieclubs zoekt leden van assurantieclubs om met elkaar na te denken over "een ideaal systeem van PA/PE. De driejaarlijkse verplichte PE-examens moeten wat de Federatie betreft komen te vervallen. We gaan bouwen aan een systeem van Permanent Actueel door middel van bijvoorbeeld een PA-tool en het actief bijwonen van interactieve bijeenkomsten. Die bijeenkomsten kunnen bijvoorbeeld (en wat ons betreft bij voorkeur) worden georganiseerd door assurantieclubs".

Aldus Federatie-voorzitter Bert Sonneveld op www.platform-flink.nl (kennisplatform NIBE-SVV).

Sonneveld: "We snappen heel goed de herkomst van het huidige systeem, maar vinden wel dat onze branche het initiatief moet nemen om zaken - weer - zelf te gaan organiseren. De Federatie van Assurantieclubs is politiek neutraal, maar vindt dat het tijd is om kleur te bekennen wat betreft het huidige PE/PA-systeem. Daarom zullen we in de komende maanden onze wensen goed beschrijven in een zogenaamd 'position paper'.

"Ook willen we het komende halfjaar op zoek gaan naar (extern) draagvlak bij partijen die hetzelfde doel nastreven. Om zo een zo breed en divers mogelijke coalitie van samenwerkende partijen te creëren of daarbij aan te sluiten. Hierna kunnen we - als branche gezamenlijk - ministerie en Tweede Kamer actief gaan benaderen."

 

 

Reactie toevoegen

 

Reacties

Brouwers - Brouwers Assurantiën 7 augustus 2019

Hans, Hans vanuit welke hoek praat jij. Wat een klets. PE zorgen voor vertrouwen daar hebben wij nog niemand over horen praten. Deze totaal doorgedraaide nutteloze PE plicht gaat er niet voor zorgen dat wij betere adviseurs worden. Vertrouwen haal je niet binnen met een herhaaldiplomaatje maar door een integere dienstverlening te realiseren en door goed te luisteren naar je klanten.

Hans van Corven - Qualioragroep 7 augustus 2019

Het zelf organiseren van PA is een goede zaak, in veel situaties bestaat deze vorm ook al lang (Fintool-Lindehaeghe-Hoffelijk-Dukers etc). Hiermee organiseer je zelf de kennis binnen de branche. De verplichte PE vanuit de wetgever geeft ook vertrouwen aan de buitenwereld dat er een onafhankelijke toets plaatsvindt op de adviseurs. Het vertrouwen is in het verleden teveel beschadigd om dit nu al los te laten. ' Vertrouwen komt te voet en gaat te paard'

Brouwers - Brouwers Assurantiën 6 augustus 2019

Sluit mij aan bij Paul. Overigens met het niet halen van je PE verlies je adviesbevoegdheid. Je Wft diploma blijft onbeperkt geldig en dus vakbekwaam. Je mag de klant wel informeren en bemiddelen. Met het huidige rigide diplomaplcht is niemand bij gebaat. Sorry...met uitsluitsel van de opleidingsinstituten.

Paul Schoo - Platter-Schoo FD 31 juli 2019

Uitstekend idee.

Meer over
Federatie van Assurantieclubs viert 70-jarig bestaan

Federatie van Assurantieclubs viert 70-jarig bestaan

De Federatie van Assurantieclubs viert op 11 oktober haar 70-jarig bestaan met een jubileumfeest. De Federatie presenteert dan ook het eerste van een reeks nieuwe...

Studenten begrijpen commotie diplomaplicht niet

Studenten begrijpen commotie diplomaplicht niet

Studenten begrijpen alle commotie over een diplomaplicht voor adviseurs niet. “Zo moeilijk zijn die Wft-examens niet. En als je doet wat je leuk vindt, dan...

Federatie organiseert collectieve eedsessies

Federatie organiseert collectieve eedsessies

Op 7 mei hebben circa 80 leden van LAC Zuid (Maastricht) gezamenlijk de eed of belofte afgelegd. De bijeenkomst vormde de start van een serie collectieve eedsessies...