Pensioenakkoord: werkgevers gaan groter beroep doen op adviseurs

Kantoor via Pixabay

Een meerderheid van de werkgevers in het MKB maakt zich zorgen over het pensioenakkoord, blijkt uit onderzoek van Aegon. Een kwart denkt dat het nieuwe pensioen slecht uitpakt voor de werknemers. De arbeidsmarkt voor 45-plussers verslechtert volgens hen wegens stijgende lasten.

Aegon-directielid Wim Hekstra, onder meer verantwoordelijk voor het pensioenbedrijf, verwacht dat werkgevers een groter beroep gaan doen op adviseurs. “Het initiatief ligt bij hen. De grote lijnen van het pensioenakkoord zijn duidelijk, dus werkgevers en hun adviseurs kunnen zich nu al voorbereiden op het nieuwe stelsel. Uit het onderzoek blijkt bijvoorbeeld dat HR-managers heldere informatie zoeken om op het eigen intranet te kunnen plaatsen. Een kwart van de werkgevers geeft aan medewerkers in de gelegenheid te stellen een individueel gesprek te voeren met een adviseur.

De behoefte aan informatie over het nieuwe pensioenstelsel onder MKB-werkgevers is groot. Een derde zegt het akkoord überhaupt weinig tot niets en de rest heeft vooral vragen.

Compensatie

De pensioenpremie, die voorheen leeftijdsgebonden was, wordt in het nieuwe stelsel voor iedereen en voor alle contracten gelijk. Daardoor bouwen werknemers boven de 45 jaar straks minder pensioen op met de premie die ze nu betalen. De nieuwe regeling leidt op zichzelf niet tot hogere kosten. Maar de compensatie om de al afgesproken hoogte van de pensioenen na te komen wél.

Zes op de tien werkgevers verwachten dat die compensatie ten koste gaat van salarisverhogingen en de helft voorziet negatieve gevolgen voor de secundaire arbeidsvoorwaarden. Vanwege de stijgende lasten verwachten werkgevers dat de arbeidsmarkt voor 45-plussers verslechtert. Ongeveer een vijfde (21 procent) van de werkgevers verwacht dat alleen in die sectoren waar sprake is van personeelskrapte de stijgende lasten geen effect zullen hebben voor de positie van 45-plussers.

De meeste werkgevers denken dat de gevolgen van het pensioenakkoord voor medewerkers in het algemeen gunstig noch ongunstig zijn of ze weten het niet. Een op vier verwacht negatieve gevolgen. Eenzelfde beeld is er bij de vraag of de gevolgen voor henzelf als werkgever gunstig of ongunstig zijn: twee op de drie kijken de kat uit de boom of weten het niet, een op de vier is somber gestemd.

Voor zover het pensioenakkoord al positieve gevoelens oproept, hebben die betrekking op de totstandkoming ervan.

 

Reactie toevoegen

 
Meer over
Rekenrente toch losgelaten?

Rekenrente toch losgelaten?

Rumoer op de Social Media, nadat De Telegraaf woensdagochtend berichtte dat minister Koolmees bereid zou zijn de rekenrente los te laten in het kader van de onderhandelingen...

Aegon Nederland steunt Access to Medicine

Aegon Nederland steunt Access to Medicine

Aegon Nederland heeft het investor statement van de Access to Medicine Foundation (ATMF) getekend. Deze stichting stimuleert farmaceutische bedrijven om medicijnen...

Rugklachten niet gemeld: geen vergoeding

Rugklachten niet gemeld: geen vergoeding

Een consument heeft bij de aanvraag van een arbeidsongeschiktheidsverzekering bij Aegon een gezondheidsverklaring ingevuld en ondertekend. Daarin heeft hij geen...

Aegon Nederland stopt met individuele levensverzekeringen

Aegon Nederland stopt met individuele levensverzekeringen

Aegon Nederland stopt met de verkoop van individuele levensverzekeringen, waaronder de overlijdensrisicoverzekering. Daarvoor in de plaats gaat Aegon exclusief de...

Aegon gaat op ORV-gebied exclusief samenwerken met Hera Life

Aegon gaat op ORV-gebied exclusief samenwerken met Hera Life

Voor overlijdensrisicoverzekeringen verwijst Aegon zijn klanten en adviseurs voortaan exclusief naar Hera Life. Hera Life en Aegon Nederland "willen samen groeien...

Aegon Nederland benoemt Boaz Magid en Anke Schlichting in bestuur

Aegon Nederland benoemt Boaz Magid en Anke Schlichting in bestuur

Boaz Magid (41) wordt per 1 april de nieuwe Chief Financial Officer van Aegon Nederland. Hij is op dit moment al Chief Investment Officer (CIO). De huidige CFO van...

"De sector is fit, maar er zijn wel de nodige uitdagingen"

"De sector is fit, maar er zijn wel de nodige uitdagingen"

De sector is fit, maar er zijn wel de nodige uitdagingen. Aldus algemeen directeur Richard Weurding van het Verbond van Verzekeraars in zijn nieuwjaarsspeech....

Flitscongres over het nieuwe pensioencontract

Flitscongres over het nieuwe pensioencontract

Aegon organiseert op vrijdagmorgen 31 januari organiseert Aegon in samenwerking met het Expertisecentrum Pensioenrecht van de Vrije Universiteit Amsterdam een Flitscongres...

Aegon reikt prijs uit aan 82-jarige olderpreneur

Aegon reikt prijs uit aan 82-jarige olderpreneur

Aegon heeft aan de 82-jarige Han van Doorn een bedrag van 10.000 euro beschikbaar gesteld voor het verder ontwikkelen van zijn bedrijf. Van Doorn lanceerde in een...

Adfiz maakt nominaties Themaprijzen bekend

Adfiz maakt nominaties Themaprijzen bekend

Adfiz heeft de nominaties bekendgemaakt van de Themaprijzen van het Adfiz Prestatie Onderzoek dat wordt uitgevoerd door onderzoeksbureau CYS. De winnaars worden...