“Persoonlijke lening bij verbouwing vrijwel altijd goedkoper dan hypotheek”

Hypotheek rekenmachine via Pixabay

Door de fors stijgende hypotheekrentes is een verbouwing financieren met een persoonlijke lening tegenwoordig bijna altijd goedkoper dan de hypotheek verhogen. Dat blijkt uit onderzoek van Geld.nl.

Toen de vergelijkingssite in juli vorig jaar hetzelfde onderzoek deed, was een persoonlijke lening leenbedragen van maximaal 28.000 euro goedkoper dan een tweede hypotheek afsluiten. Door de alsmaar stijgende hypotheekrentes was de grens in maart van dit jaar al opgelopen naar 55.000 euro. “En nu zien we dus dat zelfs als je 100.000 euro of meer leent voor je verbouwing, je dit voordeliger kunt lenen met een persoonlijke lening dan door je hypotheek te verhogen”, zegt Amanda Bulthuis, expert geld & verzekeringen bij Geld.nl. “Dit komt vooral doordat de hypotheekrentes sinds eind vorig jaar fors zijn gestegen. De leenrentes stijgen ook, maar veel minder hard.”

Geld.nl vergeleek voor dit onderzoek de kosten voor een hypotheek en de kosten voor een persoonlijke lening. In de berekening ging de vergelijkingssite uit van een looptijd van 120 maanden (tien jaar) voor de persoonlijke lening en de hypotheek. Geld.nl keek ook naar de kosten bij langere looptijden voor de hypotheek zoals 180 maanden en 360 maanden. In die gevallen was een persoonlijke lening nog tot hogere leenbedragen goedkoper. Bulthuis: “Je hebt bij een langere looptijd van de hypotheek wel lagere maandlasten, omdat het leenbedrag gespreid wordt over meer maanden, maar je betaalt ook langere rente, waardoor de totale kosten hoger zijn.”

Geen bijkomende kosten

Overigens is het altijd al zo dat tot een bepaald leenbedrag de persoonlijke lening goedkoper is dan je hypotheek verhogen, ondanks dat een persoonlijke lening vaak een hogere rente heeft dan een hypotheek. Bulthuis: “Als je je hypotheek verhoogt, krijg je vaak eenmalig te maken met bijkomende kosten. Wanneer een hypotheek na de verhoging hoger wordt dan het bedrag waarvoor je je hypotheek oorspronkelijk had ingeschreven bij de notaris, moet je voor de verhoging opnieuw notariskosten betalen. Daarnaast betaal je voor de tweede hypotheek advies-, afsluit- en taxatiekosten. Alles bij elkaar kom je op ongeveer 3.000 euro aan bijkomende kosten. Bij een persoonlijke lening heb je geen bijkomende kosten.”

Reactie toevoegen

 
Meer over
Premies autoverzekering iets gedaald

Premies autoverzekering iets gedaald

Autoverzekeringen zijn in het eerste halfjaar van 2022 iets goedkoper geworden. De gemiddelde premie voor een autoverzekering was in januari tot en met juni van...

Geld.nl: sparen kost nog steeds geld

Geld.nl: sparen kost nog steeds geld

Volgens Geld.nl kost sparen nog steeds geld. Dit omdat de inflatie al ruime tijd veel hoger is dan de spaarrente. "In juli was de inflatie volgens het CBS 10,3 procent....

Spaarrentes flink omhoog

Spaarrentes flink omhoog

“Vooral bij de hoogste spaarrentes in de markt wordt er nu heftig gestreden om het geld van de spaarder. De hoogste rente voor een vrij opneembare spaarrekening...

Geld.nl: consumenten kunnen vanaf 15 juli veel minder lenen

Geld.nl: consumenten kunnen vanaf 15 juli veel minder lenen

Vanaf 15 juli kunnen consumenten gemiddeld 7.800 euro minder lenen, blijkt uit onderzoek van Geld.nl. De leennormen die banken gebruiken om te bepalen hoeveel je...

Vooral de depositorentes blijven stijgen

Vooral de depositorentes blijven stijgen

De gemiddelde rente een spaardeposito van tien jaar steeg in de afgelopen vijf weken met ruim 50 procent. “De gemiddelde rente ging van 0,73 naar 1,10 procent....

Geld.nl: collectieve zorgverzekering mogelijk 260 euro duurder per jaar

Geld.nl: collectieve zorgverzekering mogelijk 260 euro duurder per jaar

In 2023 wordt de collectiviteitskorting afgeschaft. Dit betekent volgens Geld.nl dat wie een collectieve zorgverzekering heeft, bijvoorbeeld via het werk, ...

Geld.nl: hypotheekrentes blijven stijgen

Geld.nl: hypotheekrentes blijven stijgen

“We zien de kapitaalmarktrentes steeds verder stijgen, dus ik verwacht dat ook de hypotheekrentes nog wel een tijdje omhoog blijven gaan”, aldus , zegt...

Lenen wordt in rap tempo duurder

Lenen wordt in rap tempo duurder

De rentes voor persoonlijke leningen blijven hard stijgen, blijkt uit onderzoek van Geld.nl. Zo steeg de gemiddelde rente voor een persoonlijke lening van 10.000...

Geld.nl: "Forse verhoging autopremie ouderen echt nodig?"

Geld.nl: "Forse verhoging autopremie ouderen echt nodig?"

Volgens Geld.nl staat de autopremietoeslag die verzekeraars rekenen niet in verhouding tot de kans op schade. “Het zou verzekeraars sieren om hier nog eens...

Hypotheekrentes blijven flink stijgen

Hypotheekrentes blijven flink stijgen

De hypotheekrentes stijgen fors door, aldus Geld.nl.  “Zo steeg de hypotheekrente voor een annuïteitenhypotheek met NHG en een rentevaste periode...