Poliswijzer.nl: lage tandartskosten verzekeren is niet voordelig

Tandarts via Pixabay

Als je een goed gebit hebt is een tandartsverzekering vaak niet nodig. Verwacht je hogere tandartskosten en betaal over je het gehele jaar rond de 500 euro, ook dan is het voordeliger om voor een verzekering met de lagere tandartsvergoeding van 250 euro te gaan. Een uitgebreide tandartsverzekering kan in de meeste gevallen niet uit. Dit blijkt uit onderzoek van Poliswijzer.nl.

Jorn Alders, zorgexpert van Poliswijzer.nl: "Voor een halfjaarlijkse controle en een bezoekje aan de mondhygiënist ben je in 2023 gemiddeld 162 euro kwijt. Het zelf betalen van deze tandartskosten is voordeliger dan het sluiten van een tandartsverzekering. Een tandartsverzekering wordt pas voordelig als je over het gehele jaar meer dan 175 euro aan tandartskosten maakt.”

Maar Alders stelt ook: “Een tandartsverzekering kan dan ook rust geven om onverwachte financiële tegenvallers tegen te gaan, maar dan gebruik je de verzekering meer als manier om het risico op hogere tandartskosten deels af te kopen tot een gemaximeerd bedrag. Verwacht je volgend jaar hogere tandartskosten doordat je naast de reguliere controles ook af en toe een gaatje hebt? Waarschijnlijk komen je tandartskosten dan rond de 500 euro uit. Het is een logische gedachte om je dan ook voor 500 euro te verzekeren, echter een lagere tandartsdekking tot 250 euro met een 75 procent vergoeding per rekening is al gauw voordeliger. In het onderstaande overzicht staan de voordeligste basis- en tandartsverzekeringen getoond als je middelmatige tandartskosten (483 euro) verwacht."

Volgens Alders is de tandartsverzekering van 250 euro waarschijnlijk voor veel mensen de voordeligste keuze als je tandartskosten verwacht tussen de 175 en 558 euro.

"Zitten er volgend jaar nog hogere tandartskosten aan te komen doordat er bijvoorbeeld een wortelkanaalbehandeling moet worden uitgevoerd? Dan komen de totale kosten al snel boven de 700 euro uit. Een tandartsverzekering met een vergoeding van maximaal 500 euro is ook dan voordeliger. Dit komt mede doordat voor tandartsverzekeringen met een hogere vergoeding, zoals 750 euro, geen directe acceptatie meer geldt. Pas na (medische) beoordeling door de zorgverzekeraar kom je voor deze tandartsverzekering in aanmerking. De zorgverzekeraars met de voordeligste basis- en tandartsverzekeringen bij 731 euro aan tandartskosten worden in onderstaande overzicht getoond."

Reactie toevoegen

 

Reacties

Bernard Driessen - Bernard Driessen Beheer BV 3 januari 2023

Als alleen de mensen zich verzekeren, die (hogere) tandartskosten verwachten, dan kan dat natuurlijk financieel nooit uitkomen. Verzekeren, als het huis in brand staat, kan immers niet.

Meer over
"Zorgverzekeringslasten stijgen het hardst voor meest zorgbehoevenden"

"Zorgverzekeringslasten stijgen het hardst voor meest zorgbehoevenden"

De stijging van de premie van de zorgverzekering in combinatie met de daling van de zorgtoeslag raakt vooral de meest zorgbehoevenden hard. Aldus Poliswijzer, dat...

Reisverzekeraars weinig oog voor mantelzorgers

Reisverzekeraars weinig oog voor mantelzorgers

"Bijna de helft van de reisverzekeringen keert niet uit als een mantelzorger zijn of haar vakantie moet annuleren om dringende zorg te verlenen", aldus Poliswijzer.nl,...

Zorgtoeslag in 2024 niet meer voldoende om basisverzekering mee te betalen

Zorgtoeslag in 2024 niet meer voldoende om basisverzekering mee te betalen

Dit jaar was het voor groepen met een lager inkomen nog mogelijk om met de goedkoopste zorgpolis van 125 euro per maand, maandelijks 29 euro van de zorgtoeslag over...

Poliswijzer.nl: autoverzekering voor 18-jarige onbetaalbaar

Poliswijzer.nl: autoverzekering voor 18-jarige onbetaalbaar

In grote steden is voor 18-jarigen een autoverzekering onbetaalbaar geworden.  De premie voor de minimale en verplichte WA-autoverzekering bedraagt in een stad...

Overstappers schrappen massaal de aanvullende verzekeringen

Overstappers schrappen massaal de aanvullende verzekeringen

Overstappers schrappen dit jaar massaal hun aanvullende- en of tandverzekering en verhogen hun eigen risico. Het aantal overstappers dat dit jaar voor een aanvullende-...

Poliswijzer verwacht grotere verschillen in zorgpremies

Poliswijzer verwacht grotere verschillen in zorgpremies

Bij de grotere zorgverzekeraars zal de gemiddelde premiestijging zo'n 10 euro  per maand bedragen. Basisverzekeringen zullen gemiddeld met 7 euro per maand...

Woningbezitters niet op de hoogte van verzekeringsdekking zonnepanelen

Woningbezitters niet op de hoogte van verzekeringsdekking zonnepanelen

Eén op drie woningbezitters weet niet of hun zonnepanelen zijn verzekerd, zo blijkt uit onderzoek van Poliswijzer.nl en Gaslicht.com (beide onderdeel van...

Poliswijzer.nl: coronaproof filter in vergelijking reisverzekering

Poliswijzer.nl: coronaproof filter in vergelijking reisverzekering

Poliswijzer.nl heeft aan zijn vergelijking van reisverzekeringen een  'coronaproof filter' toegevoegd. De vergelijker: "De dekking tussen verzekeraars verschilt...