Populariteit van hypotheek met lange renteperiode neemt af

Mark de Rijke 2023

De populariteit van hypotheken met een lange renteperiode neemt af, constateert De Hypotheker. Het aantal hypotheekaanvragen met een rentevaste periode tussen 15 en 30 jaar is met 8 procent gedaald. Steeds meer Nederlandse huizenkopers kiezen ervoor om de hypotheekrente voor een korte of middellange periode vast te zetten. Zo is het aantal hypotheekaanvragen met een rentevaste periode tot vijftien jaar in de eerste vijf maanden van 2024 met 22 procent gestegen in vergelijking met dezelfde periode vorig jaar.

De Hypotheker verwacht dat deze geleidelijke daling van de gemiddelde hypotheekrente zal aanhouden nu de ECB heeft besloten de rentetarieven met 0,25 procentpunt te verlagen. Deze beslissing is mede ingegeven doordat de inflatie in de eurozone nu 2,6 procent bedraagt en zich nog altijd meer naar het streefniveau van 2 procent beweegt. Hoewel de krappe arbeidsmarkt nog steeds zorgt voor loonstijgingen - wat kan zorgen voor een opwaartse druk op de inflatie - is dit een signaal dat er een keerpunt lijkt te zijn bereikt, aldus De Hypotheker. Per saldo verwacht De Hypotheker daarom in de komende periode een gelijkblijvend tot licht dalend niveau van de gemiddelde hypotheekrente.

De gemiddelde hypotheekrente stond begin mei op 3,95 procent voor een 10-jaars hypotheek met Nationale Hypotheek Garantie en is eind mei licht gedaald naar 3,90 procent. “Aangezien de hypotheekrentes in 2022 flink zijn gestegen, liggen de tarieven op dit moment een stuk hoger dan in de vijf jaren voor 2022. Dit heeft er mede toe geleid dat de voorkeuren van huizenkopers zijn veranderd”, vertelt Mark de Rijke, commercieel directeur van De Hypotheker. “Steeds meer huizenkopers kiezen voor korte of middellange rentevaste periodes in de verwachting dat de hypotheekrente na afloop van de rentevaste periode lager zal liggen. Het ziet er naar uit dat de lichte daling van de hypotheekrente zich zal voortzetten nu de ECB heeft besloten tot een renteverlaging. Hierdoor zal de hypotheekrente in de komende periode waarschijnlijk licht dalen of stabiel blijven, wat ertoe kan leiden dat meer huizenkopers kijken hoe zij hiermee hun voordeel kunnen doen.”

Reactie toevoegen

 
Hypotheekadviseur blijft baken in woelige wereld

Hypotheekadviseur blijft baken in woelige wereld

(Uit Katern Hypotheken, VVP 3-2024) VVP vroeg vier leidende hypotheekadviesketens welke marktkansen zij zien momenteel. Kansen zijn er volgens de ketens nog genoeg....

"De Hypotheker de grote uitblinker binnen de hypotheeksector"

"De Hypotheker de grote uitblinker binnen de hypotheeksector"

De Hypotheker is de grote uitblinker binnen de hypotheeksector. Aldus het onderzoek 'Uitblinkers Financiële Sector' van Multiscope. Het onderzoeksbureau: "De...

De Hypotheker verwacht stijging gemiddeld hypotheekbedrag

De Hypotheker verwacht stijging gemiddeld hypotheekbedrag

De Hypotheker ziet het herstel op de huizenmarkt doorzetten. “Tegelijkertijd”, aldus commercieel directeur Mark de Rijke, “is de krapte op de woningmarkt...

Groeiende groep oriënteerders neemt genoegen met lager energielabel

Groeiende groep oriënteerders neemt genoegen met lager energielabel

Hoewel 66 procent aangeeft eigenlijk een huis met een hoger energielabel te willen kopen, is dit niet doorslaggevend als zij hiermee hun kansen op een betaalbare...

De Hypotheker eerste met 30.000 reviews op Advieskeuze

De Hypotheker eerste met 30.000 reviews op Advieskeuze

De Hypotheker heeft als eerste de mijlpaal bereikt van 30.000 reviews op Advieskeuze. Mark de Rijke, Commercieel Directeur van De Hypothekers Associatie: "Dit stimuleert...

Vooral jonge huizenkopers doen aantal hypotheekaanvragen stijgen

Vooral jonge huizenkopers doen aantal hypotheekaanvragen stijgen

Het totale aantal hypotheekaanvragen is in het vierde kwartaal van 2023 met 5 procent gestegen in vergelijking met dezelfde periode een jaar geleden, aldus de nieuwste...

Bescherming van inkomen verdient aandacht adviseur

Bescherming van inkomen verdient aandacht adviseur

(Uit katern Veilig Wonen in VVP 6-2023) Blijf weg uit je persoonlijke aannames: dat de klant het niet wil of te duur vindt. Maak inkomensbescherming een belangrijk...

Hypotheker: jonge kopers meest actief op huizenmarkt

Hypotheker: jonge kopers meest actief op huizenmarkt

Het aantal jonge huizenkopers dat een hypotheek aanvraagt stijgt met 26 procent in vergelijking met vorig jaar", aldus cijfers van De Hypotheker. Het aandeel jonge...

Hypotheekrentes weer op niveau begin 2023

Hypotheekrentes weer op niveau begin 2023

“Sinds begin november laat de hypotheekrente een dalende trend zien. Dat de gemiddelde hypotheekrente hierdoor weer op niveau van begin dit jaar staat, is...

De Hypotheker: "Overheid moet regie naar zich toetrekken"

De Hypotheker: "Overheid moet regie naar zich toetrekken"

Bijna driekwart van de oriënteerders op de woiningmarkt geeft aan dat er te weinig woningaanbod beschikbaar is in de prijsklasse van hun voorkeur. Voor tachtig...