Premieverschillen basisverzekering iets kleiner dan vorig jaar

ZORG

De premieverschillen bij de basisverzekering zorg zijn iets kleiner dan in 2022, aldus Geld.nl. Toen konden consumenten op een basisverzekering 535,80 euro per jaar besparen bij een standaard eigen risico en 559,80 euro bij het maximale eigen risico. Nu is dit 402,61 euro per jaar een eigen risico van 385 euro of 446,40 euro per jaar bij het maximale eigen risico van 885 euro.

Geld.nl: “Dat de verschillen kleiner zijn geworden, komt doordat zorgverzekeraars de premies voor hun goedkoopste basisverzekeringen in 2023 extra hebben verhoogd. Enkele goedkope basisverzekeringen bestaan per 2023 zelfs niet meer. En aan de andere kant zijn de duurste polissen juist relatief weinig in premie gestegen. Dit komt doordat maar liefst negen van de vijftien duurste restitutiepolissen in 2023 niet meer bestaan of zijn gewijzigd in een combinatiepolis, met minder vrije zorgkeuze.”

De vergelijkingssite bekeek voor de tien meest vergeleken combinaties van zorgwensen hoe groot de verschillen zijn tussen de premies. Geld.nl: “Gemiddeld komt de maximale besparing voor alle scenario’s die we hebben vergeleken uit op 595,07 euro per jaar (basisverzekering en aanvullende verzekering, red.). Maar ook als men nu niet de allerduurste zorgverzekering heeft, valt er nog veel te besparen. Het verschil tussen de gemiddelde en laagste premie komt in de vergeleken scenario’s namelijk ook nog op 140 tot 224 euro per jaar.”

Ook bij de aanvullende zorgverzekering is winst te boeken. Geld.nl: “Wie bijvoorbeeld bovenop de basisverzekering negen fysiotherapiebehandelingen of 250 euro aan tandartskosten meeverzekert, ziet premieverschillen die oplopen van 483 tot 885 euro op jaarbasis. Dat de besparing met aanvullende verzekering erbij nog groter is, komt doordat de duurdere zorgverzekeraars vaak totaalpakketten aanbieden. Hiermee verzeker je bijvoorbeeld niet alleen die negen behandelingen fysiotherapie, maar krijg je er ook een vergoeding voor alternatieve geneeswijzen of een bril bij. Zo’n totaalpakket is natuurlijk duurder dan een aanvullende verzekering die enkel de fysiotherapie of tandartskosten vergoedt.”

Reactie toevoegen

 
Geld.nl: met hogere lonen meer lenen

Geld.nl: met hogere lonen meer lenen

De loonsverhogingen die huishoudens dit jaar kregen, kan ook worden benut om meer te lenen, aldus Geld.nl. "Huishoudens kunnen op basis van hun inkomen nu gemiddeld...

Autoverzekering vooral duurder voor jongeren

Autoverzekering vooral duurder voor jongeren

De premies voor autoverzekeringen stegen het afgelopen anderhalf jaar het hardst voor jonge automobilisten, zo blijkt uit onderzoek van Geld.nl. Bestuurders van...

Autoverzekering in anderhalf jaar ruim negen procent duurder

Autoverzekering in anderhalf jaar ruim negen procent duurder

Automobilisten betalen nu flink meer voor hun autoverzekering dan anderhalf jaar geleden, aldus Geld.nl. In juni 2022 was de gemiddelde premie voor een autoverzekering...

"Spaarrentes deposito’s gaan omlaag"

"Spaarrentes deposito’s gaan omlaag"

"Na ongeveer anderhalf jaar van rentestijgingen zijn de rentes voor spaardeposito’s weer aan het dalen", aldus Geld.nl. “Dit begon al in november, maar...

Spaargeld in 2023 minder waard

Spaargeld in 2023 minder waard

De inflatie is vorig jaar gedaald van 10 procent naar 3,8 procent volgens het CBS. "Toch vreet de inflatie nog steeds aan de waarde van het spaargeld van Nederlanders....

Overstapcijfer 2024 lager dan 2023

Overstapcijfer 2024 lager dan 2023

6,5 procent van de verzekerden zijn eind 2023 overgestapt naar een andere zorgverzekeraar. In totaal gaat het tot nu toe om 1,2 miljoen overstappers, zo blijkt uit...

Fors minder mensen verhoogden eigen risico zorgverzekering

Fors minder mensen verhoogden eigen risico zorgverzekering

Fors minder mensen verhoogden hun eigen risico, iets meer mensen kozen een aanvullende zorgverzekering, meer mensen kiezen voor een naturapolis. Dat zijn volgens...

"Verzekerde zorg gegarandeerd ook bij omzetplafond"

"Verzekerde zorg gegarandeerd ook bij omzetplafond"

De stelling van de Consumentenbond dat een omzetplafond automatisch leidt tot een patiëntenstop en het niet leveren van zorg is volgens Zorgverzekeraars Nederland...

Steeds meer contracten tussen ziekenhuizen en zorgverzekeraars afgerond

Steeds meer contracten tussen ziekenhuizen en zorgverzekeraars afgerond

De afgelopen twee weken zijn er flink wat contracten afgesloten tussen zorgverzekeraars en ziekenhuizen. Dat blijkt uit een inventarisatie van Geld.nl. “Op...

FBTO wint Zorgverzekering Award 2024

FBTO wint Zorgverzekering Award 2024

FBTO is de winnaar van Geld.nl Zorgverzekering Award 2024. De vergelijkingssite reikt deze prijs elk jaar uit aan de beste zorgverzekeraar op het gebied van prijs/kwaliteit...