Prijsstijging WA-autoverzekeringen vlakt af

Auto stuur en dashboard

Voor het eerst sinds 2016 stegen de premies voor de WA-autoverzekering minder hard dan in voorgaande jaren. Dit blijkt uit onderzoek van Independer. De gemiddelde stijging is vijf procent, tegenover dertien procent vorig jaar.

Independer analyseerde tienduizenden vergelijkingen van autoverzekeringen over de eerste twee maanden van 2016 t/m 2019. Hieruit blijkt dat de gemiddelde WA-jaarpremie voor de autoverzekering afgelopen jaar steeg met 37 euro naar 735 euro.

In euro’s lopen de stijgingen per leeftijd flink uit elkaar. De groep die nog steeds hard geraakt wordt is die van 18- tot 24-jarigen. De gemiddelde jaarpremie voor een WA-verzekering voor jongeren is nu 1.358 euro (2016: 828 euro). Naast hoge premies is het aanbod van autoverzekeringen voor deze groep beperkter dan het aanbod voor mensen die ouder zijn. Mensen boven de 25 jaar - die autoverzekeringen vergelijken – kunnen gemiddeld kiezen uit producten van ruim 20 verzekeraars. Bij 18- tot 24-jarigen ligt dat gemiddeld ruim 25 procent lager

Opnieuw premiestijgingen verwacht

ndepender verwacht dit jaar opnieuw premiestijgingen voor de autoverzekering. Uit cijfers van DNB van december 2018 blijkt dat WA-autoverzekeringen nog steeds verliesgevend zijn. Als toezichthouder eist DNB dat verzekeraars hun autoverzekeringen rendabel maken. Ondanks de forse premiestijgingen van de afgelopen jaren is dit - volgens deze cijfers - nog steeds niet het geval; verzekeraars zouden gemiddeld dertien procent toeleggen op hun WA-autoverzekeringen.

Reactie toevoegen

 
Meer over
Kwart verzekeraars beperkt dekking diefstal uit bijgebouw

Kwart verzekeraars beperkt dekking diefstal uit bijgebouw

Het aantal inbraken in schuren, boxen en garages is in de eerste helft van dit jaar in vijf provincies toegenomen ten opzichte van vorig jaar. Hierbij gaat het om...

Aanbod autopolissen gehalveerd

Aanbod autopolissen gehalveerd

MoneyView verwacht dat het aanbod van autoverzekeringen (nog) verder zal afnemen. "In 2015 waren er nog 80 producten met een Volledig Casco-dekking af te sluiten,...

Is huren elektrische step huren op vakantie verzekerd?

Is huren elektrische step huren op vakantie verzekerd?

In hoeverre is schade verzekerd als je in het buitenland een elektrische step huurt? Independer geeft antwoord. "Als je tijdens het steppen schade aanricht bij...

100 miljoen aan zorgtoeslag blijft liggen

100 miljoen aan zorgtoeslag blijft liggen

Zo’n 450 duizend mensen met recht op zorgtoeslag deden vorig jaar géén aanvraag voor deze financiële tegemoetkoming voor de zorgpremie....

Nieuw autotarief Allianz

Nieuw autotarief Allianz

Allianz heeft voor haar particuliere personenauto­verzekering binnen het Allianz Verzekeringspakket een nieuw tarief gelanceerd, dat op basis van de meest recente...

Altijd sporen van dier na aanrijding of niet?

Altijd sporen van dier na aanrijding of niet?

Blijven er wel of niet altijd sporen achter op de auto na een aanrijding met een dier? Volgens de expert van de verzekeraar wel, volgens de contra-expert (een schadehersteller)...