Prijsstijging WA-autoverzekeringen vlakt af

Auto stuur en dashboard

Voor het eerst sinds 2016 stegen de premies voor de WA-autoverzekering minder hard dan in voorgaande jaren. Dit blijkt uit onderzoek van Independer. De gemiddelde stijging is vijf procent, tegenover dertien procent vorig jaar.

Independer analyseerde tienduizenden vergelijkingen van autoverzekeringen over de eerste twee maanden van 2016 t/m 2019. Hieruit blijkt dat de gemiddelde WA-jaarpremie voor de autoverzekering afgelopen jaar steeg met 37 euro naar 735 euro.

In euro’s lopen de stijgingen per leeftijd flink uit elkaar. De groep die nog steeds hard geraakt wordt is die van 18- tot 24-jarigen. De gemiddelde jaarpremie voor een WA-verzekering voor jongeren is nu 1.358 euro (2016: 828 euro). Naast hoge premies is het aanbod van autoverzekeringen voor deze groep beperkter dan het aanbod voor mensen die ouder zijn. Mensen boven de 25 jaar - die autoverzekeringen vergelijken – kunnen gemiddeld kiezen uit producten van ruim 20 verzekeraars. Bij 18- tot 24-jarigen ligt dat gemiddeld ruim 25 procent lager

Opnieuw premiestijgingen verwacht

ndepender verwacht dit jaar opnieuw premiestijgingen voor de autoverzekering. Uit cijfers van DNB van december 2018 blijkt dat WA-autoverzekeringen nog steeds verliesgevend zijn. Als toezichthouder eist DNB dat verzekeraars hun autoverzekeringen rendabel maken. Ondanks de forse premiestijgingen van de afgelopen jaren is dit - volgens deze cijfers - nog steeds niet het geval; verzekeraars zouden gemiddeld dertien procent toeleggen op hun WA-autoverzekeringen.

Reactie toevoegen

 
Meer over
Voorzichtig herstel op markt autoverzekeringen

Voorzichtig herstel op markt autoverzekeringen

De markt voor wettelijke aansprakelijkheidsverzekeringen motorrijtuigen (motor WA) zit al enige tijd in slecht weer. 2018 is het eerste jaar waarin sommige indicatoren...

"Maak verdelen schadevrije jaren bij scheiding mogelijk"

"Maak verdelen schadevrije jaren bij scheiding mogelijk"

Independer roept verzekeraars op een oplossing te vinden waardoor schadevrije jaren bij een scheiding verdeeld kunnen worden over de partners. Algemeen directeur...

Aantal claims na autobranden in vijf jaar verdubbeld

Aantal claims na autobranden in vijf jaar verdubbeld

In 2018 hebben verzekeraars 4.359 claims ontvangen naar aanleiding van autobranden. Ten opzichte van 2014 is daarmee het aantal autobrandclaims met 45 procent...

Aantal volledig elektrische auto’s verdubbeld

Aantal volledig elektrische auto’s verdubbeld

Nederland telde op 1 januari 2019 bijna 45.000 volledig elektrische personenauto’s, tweemaal zoveel als een jaar eerder. Het aantal plug-in hybrides nam het...

Moet adviseur dit willen?

Moet adviseur dit willen?

LEREN VAN KIFID-UITSPRAKEN AUTOVERZEKERING – Kifid-uitspraken zijn soms interessanter wegens het kijkje dat ze gunnen in de assurantiekeuken dan wegens het...

Roze auto's veroorzaken de meeste aanrijdingen

Roze auto's veroorzaken de meeste aanrijdingen

Bestuurders van roze auto's veroorzaken de meeste aanrijdingen met andere automobilisten. Dat blijkt uit cijfers van het Centrum voor Verzekeringsstatistiek van...