Private lease verlaagt maximaal leenbedrag fors

Twan Cats 2017

Afhankelijk van het maandbedrag voor de private leaseauto, kan een consument tot tienduizenden euro’s minder lenen voor de aankoop van een eerste of volgende woning. Dat stelt De Hypotheker. "Terwijl de aanschaf van een auto op basis van een private lease-constructie steeds populairder wordt, weten veel consumenten niet dat dit grote invloed kan hebben op het bedrag dat zij maximaal kunnen lenen voor het kopen van een woning", aldus de adviesketen.

Een hypotheekverstrekker beschouwt het private lease-contract bij de beoordeling van een hypotheekaanvraag als een financiële verplichting, waardoor dit negatieve invloed heeft op het maximale leenbedrag. Vaak wordt de consument bij het sluiten van zo’n contract hier niet actief op gewezen en komt hij hier pas achter als hij een hypotheek wilt afsluiten.

Twan Cats, commercieel directeur van De Hypotheker. “Als je bijvoorbeeld 300 euro per maand betaalt voor een leaseauto betekent dit nu dat je ruim 50.000 minder kunt lenen voor de aankoop van een huis. Dat is een aanzienlijk bedrag wat soms het verschil kan maken over het wel of niet kunnen kopen van een woning. Wij roepen consumenten op zich goed te laten adviseren over alle risico’s om later vervelende verrassingen te voorkomen.”

 

 

Reactie toevoegen

 
Meer over
Verduurzaming niet alleen financieren via hypotheek

Verduurzaming niet alleen financieren via hypotheek

SEH-directeur Bart de Nie vraagt zich af of het realistisch is van woningbezitters te verwachten dat zij (alle) kosten van verduurzaming zelf financieren via de...

Overbruggingskrediet belangrijkste hypotheekvoorwaarde voor doorstromers

Overbruggingskrediet belangrijkste hypotheekvoorwaarde voor doorstromers

Voor doorstromers zijn volgens een analyse door De Hypotheekshop niet langer de maximale hoogte van de aflossingsvrije hypotheek of het jaarlijks boetevrij af te...

Michel van den Akker nieuwe directievoorzitter De Hypotheker

Michel van den Akker nieuwe directievoorzitter De Hypotheker

Michel van den Akker wordt de nieuwe directievoorzitter van De Hypotheker. Hij neemt de verantwoordelijkheid over van Wytzejan de Jong die sinds januari 2016 directievoorzitter...

Hypotheker biedt duurzaamheidsscan

Hypotheker biedt duurzaamheidsscan

De Hypotheker biedt woningbezitters op de site de duurzaamheidsscan van HomeQjo aan. Hiermee krijgen woningbezitters inzicht in een mogelijke besparing op de woonlasten...

(Ex-)kankerpatiënten krijgen moeilijk hypotheek

(Ex-)kankerpatiënten krijgen moeilijk hypotheek

Veel mensen die kanker hebben gehad of kanker hebben lukt het niet om een hypotheek of levensverzekering te krijgen. Dat staat in een onderzoek van het Integraal...

Minister: ook hypotheekverstrekker kan wijzen op funderingsprobleem

Minister: ook hypotheekverstrekker kan wijzen op funderingsprobleem

Minister Ollongren meent dat ook hypotheekverstrekkers potentiële woningkopers kunnen wijzen op de funderingsviewer 'Indicatieve aandachtsgebieden voor funderingsproblematiek'....