Recordaantal overstappers kiest voor naturaverzekering

Operatiekamer via Pixabay 2

Een recordpercentage van 80 procent van de overstappers bij de zorgverzekering kiest volgens Independer voor een naturapolis. Daarnaast verhogen mannen vaker het eigen risico dan vrouwen en vergelijken steeds meer mensen op hun mobieltje.

Independer: "Ruim 80 procent van de overstappers koos tot nu toe voor een naturaverzekering. Dat is een stijging van 10 procent ten opzichte van de eerste overstapmaand in 2017. Dat is bovenop de stijging van 8 procent die vorig jaar al plaatsvond. Hiermee verliest de - meestal duurdere - restitutieverzekering (vrije zorgkeuze) – opnieuw marktaandeel bij Independer.

"In 2016 koos nog ruim 23 procent voor restitutie. Momenteel is dat nog maar bij 10,6 procent van de overstappers het geval. Tegelijkertijd groeit ook jaar op jaar het gemiddeld premieverschil tussen restitutie- en naturapolissen. In 2014 was het gemiddeld verschil nog 3,7 procent Vorig jaar ging het om 6,7 procent en dit jaar ligt het op 8,2 procent.

Aalt van Bokhorst, zorgverzekeringsexpert bij Independer: “De prijs kan een reden zijn waarom meer mensen voor natura kiezen. We zien daarnaast ook dat de meeste naturapolissen dekking bieden voor alle ziekenhuizen. Op dit vlak zijn er dus qua vrijheid in zorgkeuze nauwelijks verschillen tussen restitutie en natura. Misschien weten steeds meer consumenten dit en kiezen ze daarom voor de goedkopere naturapolis.”

Mannen kiezen vaker hoogste eigen risico dan vrouwen

De keuze voor een maximaal verhoogd eigen risico (885 euro) daalde licht, van bijna 29 procent in 2017, tot bijna 27 procent dit jaar. De leeftijdsgroep 25-34 jaar kiest met 32 procent het meest voor de volledige verhoging. Opvallend is dat mannen vaker kiezen voor het hoogste eigen risico dan vrouwen. Mannen kiezen hier in ruim 32 procent van de gevallen voor. Vrouwen doen dit in 21 procent van de gevallen.

Vergelijken en afsluiten via het mobieltje steeds populairder

De mobiele telefoon wordt steeds vaker gebruikt bij het vergelijken van zorgverzekeringen. Dit jaar vergeleek ruim 42 procent zijn zorgverzekering op zijn mobieltje. Vorig jaar was dat 37,5 procent. Naast het vergelijken, sluiten ook steeds meer mensen hun zorgverzekering mobiel af. In 2017 deed ruim 24 procent dit. Dit jaar steeg dit percentage naar bijna 28.

Aanvullende verzekeringen

Het merendeel van de overstappers kiest naast de verplichte basisverzekering ook voor een aanvullende verzekering. Tot nu toe koos bijna 70 procent van de overstappers voor een aanvullende verzekering.

 

Reactie toevoegen

 
Meer over
NZa: voorlopig geen ander ziekenhuis failliet

NZa: voorlopig geen ander ziekenhuis failliet

De NZa heeft op basis van eigen onderzoek geen aanleiding om aan te nemen dat er op korte termijn opnieuw een ziekenhuis failliet gaat. Zorgverzekeraars voeren volgens...

Zorgverzekeraars actief tijdens e-healthweek 2019

Zorgverzekeraars actief tijdens e-healthweek 2019

Van 21 tot en met 26 januari vindt de e-healthweek 2019 plaats. In één week organiseren ruim 250 partners, waaronder zorgverzekeraars, meer dan 200...

Minister twijfelt niet aan houdbaarheid aanvullende zorgverzekering

Minister twijfelt niet aan houdbaarheid aanvullende zorgverzekering

"Er is, zeker voor de kortere termijn, geen aanleiding om vraagtekens te zetten bij de houdbaarheid van aanvullende zorgverzekeringen of de verzekerbaarheid van...

Aanbod leefstijlcoaches moet nog groeien

Aanbod leefstijlcoaches moet nog groeien

De registratie van leefstijlcoaches in het AGB-register komt langzaam op gang. Op 4 januari hadden 293 zorgverleners zich geregistreerd als leefstijlcoach. Te weinig...

Meer van zorgverzekering gewisseld

Meer van zorgverzekering gewisseld

Volgens voorlopige cijfers van Vektis Intelligence is 6,6 procent van alle verzekerden gewisseld van zorgverzekering. In totaal gaat het om ruim 1,1 miljoen overstappers. Er...

Adfiz tegen algemene verlaging collectiviteitskorting

Adfiz tegen algemene verlaging collectiviteitskorting

Adfiz is ervan overtuigd dat een generieke verlaging van de collectiviteitskorting niet gaat leiden tot meer zorginhoudelijke afspraken. De oplossing moet wat...