Robert Half: "Toename in vaste banen"

Nitrin

Ten opzichte van het voorgaande jaar worden nu zo'n 10 procednt meer vaste banen aangeboden. Er is een daling te zien van 18 procent in het aantal tijdelijke vacatures, maar tegelijkertijd zijn bedrijven meer bereid om functies met tijdelijke contracten om te zetten in vaste posities (137 procent), aldus data van recruitmentbureau Robert Half.

“Deze cijfers tonen onmiskenbaar dat de huidige situatie heel anders is dan bij voorgaande crisissen. Eerder was er vaak een voorkeur voor tijdelijke vacatures en zagen we een afname in het aantal vaste banen. Nu is het scenario echter omgekeerd en worden ook functies met een tijdelijk contract steeds vaker omgezet naar vaste banen. Het toont aan dat bedrijven graag personeel in vaste dienst willen nemen. Dit biedt niet alleen zekerheid voor de bedrijven zelf, maar ook voor de werknemers”, aldus Nitin Parbhudayal, Director bij Robert Half, die eraan toevoegt dat tijdelijke contracten ook voordelen blijven hebben voor zowel werkgever als werknemer.

 

Reactie toevoegen

 
Meer over