Rol voor adviseur bij verduurzaming woning

Zonnepanelen via Pixabay

Van de huiseigenaren en huurders die energiebesparende maatregelen willen nemen, ziet 60 procent op dit vlak een rol weggelegd voor de financieel adviseur. Dat blijkt uit onderzoek dat SEH heeft laten doen ter gelegenheid van haar Lentecongres. Consumenten zien voor een financieel adviseur met name een voorlichtende rol: inzicht in de kosten, overzicht van de terugverdientijd en algemene informatie.

SEH onderkent de behoefte en ondersteunt de bij haar aangesloten adviseurs om aan deze klantvraag tegemoet te komen. Zo is in 2019 ‘Duurzaamheid’ een van de modules in de permanente educatie die de 8.000 houders van het keurmerk Erkend Financieel Adviseur elk jaar verplicht volgen om hun vakkennis en adviesvaardigheden op een hoog niveau te houden.

SEH: "Driekwart van de mensen wil graag meer informatie over de financiële mogelijkheden van verduurzaming. Zij focussen hierbij niet alleen op de kosten en de terugverdientijd. Ze willen ook graag meer inzicht in de eigen financiële huishouding om beter te kunnen inschatten of er financiële ruimte is om te investeren in energiebesparende voorzieningen."

Veel consumenten zijn bereid te investeren in verduurzaming van hun woning, aldus het onderzoeksrapport. Dit geldt niet alleen voor huiseigenaren maar ook voor huurders. Zeven op de tien Nederlanders overweegt het treffen van energiebesparende voorzieningen in/aan hun woning. Onvoldoende inzicht in de kosten, de opbrengsten en de financieringsmogelijkheden weerhouden veel huishoudens echter nog van het ondernemen van actie.

71 procent heeft nog geen idee welk budget nodig is voor het treffen van voorzieningen. Acht procent denkt aan investeringen ter grootte van meer dan 10.000 euro, zeven procent houdt het beperkt tot tussen de 5.000 en 10.000 euro en de rest denkt minder dan 5.000 nodig te hebben.

Terugverdientijd

Voor de terugverdientijd van investeringen in energiebesparende voorzieningen geldt min of meer hetzelfde als voor de kosten. Een ruime meerderheid zegt hier geen idee van te hebben. Opvallend is de afwijkende score voor zonnepanelen. Hier heeft twee derde wél een gevoel bij de terugverdientijd. De meeste mensen denken dat dit tien tot vijftien jaar is.

 

 

Reactie toevoegen

 
Meer over
Florius lanceert tool Kansrijke Momenten

Florius lanceert tool Kansrijke Momenten

Florius heeft de tool ‘Kansrijke Momenten’ gelanceerd binnen het Florius Adviseurs Netwerk (FAN). Met Kansrijke Momenten biedt Florius de adviseur op...

AFM en VEH: moeite met oprekken LTV bij maatwerklening Warmtefonds

AFM en VEH: moeite met oprekken LTV bij maatwerklening Warmtefonds

AFM en Vereniging Eigen Huis (VEH) hebben moeite met de uitzondering van de LTV die het kabinet wil maken voor zogeheten maatwerkleningen die het Warmtefonds in...

FFP, SEH en RFEA onderzoeken "versterkte samenwerking"

FFP, SEH en RFEA onderzoeken "versterkte samenwerking"

FFP, SEH en RFEA onderzoeken "een versterkte samenwerking". De organisaties willen hun eigen identiteit en keurmerk behouden en zien met het idee van samenwerking...

Warmtefonds open voor meer partijen

Warmtefonds open voor meer partijen

Minister Ollongren wil het Warmtefonds vanaf januari 2021 openstellen voor senioren die op grond van hun leeftijd bij een marktpartij geen financiering (meer) kunnen...

Maatwerkfinanciering Warmtefonds

Maatwerkfinanciering Warmtefonds

Minister Ollongren presenteerde woensdag maatwerkfinanciering van het Warmtefonds. Een aanpassing van de Regeling hypothecair krediet is in voorbereiding om het...

Bij 'asbestfonds' ook lenen voor verduurzaming?

Bij 'asbestfonds' ook lenen voor verduurzaming?

De minister wil kijken of het haalbaar is om verduurzaming in combinatie met de asbestdaksanering, zoals het installeren van zonnepanelen of het aanbrengen van betere...

Uitzondering van LTV voor maatwerkleningen Warmtefonds

Uitzondering van LTV voor maatwerkleningen Warmtefonds

Minister Hoekstra is de internetconsultatie gestart van de regeling tot wijziging van de Tijdelijke regeling hypothecair krediet in verband met een uitzondering...

VEH: huiseigenaren stellen verduurzamen woning uit

VEH: huiseigenaren stellen verduurzamen woning uit

Huiseigenaren wachten door de coronacrisis met het verduurzamen van hun woning. Voor de crisis wilde 27 procent van de huiseigenaren hun woning verduurzamen, nu...

Definitief afbouwpad salderingsregeling zonnepanelen

Definitief afbouwpad salderingsregeling zonnepanelen

Het maandag gepresenteerde definitieve afbouwpad salderingsregeling zonnepanelen leidt tot een minder snelle afbouw dan het indicatieve afbouwpad dat in het concept...

Hypotheekpartijen lanceren website duurzaamheidsprofiel.nl

Hypotheekpartijen lanceren website duurzaamheidsprofiel.nl

Florius heeft samen met de Nationale Hypotheekbond, Dutch Media Lab, Intersoftware, FasterForward en DFO de website duurzaamheidsprofiel.nl gelanceerd. Consumenten...