"smart Financial Life is nieuw verdienmodel"

"Wij pakken alle veranderingen en de wensen van politiek en toezicht samen in een nieuw verdienmodel." Aldus voorzitter Edwin Herdink van de Commissie CFD bij de presentatie woensdag van Smart Financial Life.

De presentatie vond plaats tijdens de eerste landelijke bijeenkomst van de Commissie, waar een kleine 100 tussenpersonen op af kwam. Zoals VVP eerder al wist te melden, is Smart Financial Life opgebouwd rond een online kasboek. Via dit kasboek kan de adviseur uitgroeien tot, aldus Herdink, "het kloppend hart van de financiële huishouding van de relatie" met als nieuw verdienmodel een abonnementensysteem. Herdink: "Door provisie om te buigen naar adviesvergoeding verstevigen we ons fundament naar de toekomst toe." Smart Financial Life is een variant van het kasboek dat BMS uit Leusden inzet bij budget- en inkomensbeheer.

 

Reactie toevoegen

 

Reacties

Mark - 22 november 2011

@ adviseur Ik neem aan dat je een geintje maakt: klant een consumptief krediet aansmeren voor betaling van jouw adviesjes?! Ik zeg: eerst foutloos Nederlands leren schrijven en dan een lesje ethiek nemen.

Optimist - 18 november 2011

Wat ik hier nog gemist heb in de discussie is dat op het congres van CFD ook Bert ter Maat van Intermed als gastspreker aanwezig was. Bert is de oprichter van de 1e intermediaire verzekeraar die geheel eigendom is van het intermediair. Via het Smart-Traject en de combinatie met Intermed biedt CFD het intermediair dus een unieke gouden kans om geheel onafhankelijk te worden van de anti-intermediaire verzekeraars. Ik ben dan ook vol lof over de route die CFD ons biedt. En zoals Herdink het zelf zij: het is een keuze die u zelf maakt, u bent tot niets verplicht. @Jeffrey Leichel Ik hoop inderdaad dat CFD met het bovenstaande de gouden sleutel gevonden heeft. De volgende stap is nu aan het intermediair.

Frank van Woensdrecht - 18 november 2011

Ik sluit me aan bij de constatering van CFD dat kijkend naar de toekomst het huidige provisie fundament teveel onzekere factoren bevat. Zie de berichten afgelopen maand: ING, die via de ingang van collectieve contracten 8.500.000 particulieren gaat benaderen, De Consumentenbond die zorgverzekeringen gaat aanbieden en tot slot NN die via het directe kanaal het intermediair rechtsreeks gaat beconcureren. Allemaal factoren die van grote invloed zijn op het provisiemodel. Terecht dat CFD hiervoor niet de ogen sluit en een nieuwe visie heeft ontwikkeld, het is nu aan het intermediair om de volgende stap te zetten en de sleutel om te draaien.

Jeffrey Leichel (Stichting ODIN) - 18 november 2011

We komen zo langzamerhand op het punt waarbij onze energie beter gestopt kan worden in een nieuw en duurzaam verdienmodel dan het afgeven op verzekeraars en politiek. Die spelen hun eigen spel vanuit hun eigen belang en vooral met een eigen visie en een eigen focus. De insteek van CFD om ook een eigen visie te ontwikkelen en te beginnen op transactieniveau bij de klant is boeiend. Even boeiend is het transitieproces dat Adfiz voor haar leden inzet. Er worden op dit moment tal van nieuwe verdienmodellen ontwikkeld. Of CFD een 'gouden sleutel' heeft kun je pas echt vaststellen als je de eerste workshop hebt gevolgd. Dan zal blijken in hoeverre dit verdienmodel past in je eigen bedrijfsvoering en in welke mate het schaalbaar is naar andere diensten die je wil bieden. Belangrijkste is dat zoveel mogelijk tussenpersonen visie en focus krijgen. Als we op eigen kracht kunnen overleven, worden we vanzelf een gelijkwaardige gesprekspartner.

adviseur - 17 november 2011

Ik verdien mij het hele jaar al scheel aan dergelijke innitiatieven. Klant levert mij bankafschriften aan van 1 maand. Kom daarna met een pakket aan saneringen/besparingen. Mening klant is zeer verbaasd hoe ik het plan dichtgetimmerd heb. Uiteraard blijft er ruimte over voor een klain kredietje van € 2.000,- voor mijn factuur. Besparing verdient krediettermijn bedrag ruimn terug. Zo doen wij dat innovatieve intermediars!

Fred Groen - 17 november 2011

Aanwezig op een inspirerende en boeiende bijeenkomst van CFD waarvoor mijn dank. De te nemen besluiten om de toekomst als gezond bedrijf in te kunnen gaan, zijn verder ondersteund door interessante lezingen van goede sprekers. Ik hoop dat CFD de brancheorganisatie kan worden waar we allemaal achter gaan staan, ze verdienen het. Ik heb voldoende goede ideeën gehoord om met vertrouwen verder te gaan.

Martin de Goede - 17 november 2011

Wij werken al een tijdje met een abonnement met ViewOnCash en MijnKluis van Infa / Figlo als basis voor het advies. Onze ervaring is dat de gemiddelde klant best wel financieel inzicht wil maar nauwelijks bereid is dit zelf up to date te houden. Al snel na het eerste bezoek waarin de klant meestal vrij enthousiast is zien ze daardoor de meerwaarde van deze tools niet meer.

Werner - 17 november 2011

Vasthouden aan provisie is op termijn het einde van de adviespraktijk. Niet omdat ik niet in provisie geloof maar omdat de politiek en het verbond te onzekere factoren zijn. Niemand kan garanderen dat er geen waterbed ontstaat of wordt gecreëerd. Men wil immers van ons af! Heel verstandig danook van CFD om nu een alternatief te bieden zodat een ieder op eigen tempo de omschakeling kan gaan invullen. Niet wachten tot het te laat is, maar de bakens verzetten nu het nog kan.

Boudewijn - 17 november 2011

Gisteren aanwezig op de bijeenkomst van CFD en niet eerder zo een levendige en boeiende presentatie meegemaakt van een brancheorganisatie. Eindelijk kleur in assurantieland tussen al het grijs. Ontzag voor Graafsma met zijn strijd voor het intermediair en bewondering voor de bevlogenheid en het redenaarstalent van voorzitter Herdink. Het zal mij niet verbazing indien deze heren op termijn doordringen tot de landelijke politiek. Dit zal dan direct een enorm gemis zijn voor onze branche. Heren bedankt en heel veel succes met het Smart-concept, ik ben er zeker bij!

@cfd - 17 november 2011

Dat noemen we voortschrijdend inzicht. Provisie toch maar vervangen door een abonnementsysteem. Het lijkt net een gewone belangenbehartiger, alleen dringt het een beetje later door.

CFD verhuisd naar Parc Gooimeer

CFD verhuisd naar Parc Gooimeer

Na drie jaar is CFD vertrokken uit het DFO-gebouw in Hoevelaken om een nieuwe locatie te betrekken: Parc Gooimeer, Gooimeer 1, 1411 DC Naarden. CFD-voorzitter Edwin...

CFD: “Onafhankelijke adviseur in verkeerde hoek gezet door nu.nl”

CFD: “Onafhankelijke adviseur in verkeerde hoek gezet door nu.nl”

“Het gaat altijd alleen maar over de provisie van de tussenpersoon en de beste prijs van de verzekering en hoe makkelijk het is om het allemaal zelf in een...

CFD: "Hoogste tijd dat intermediairverzekeraars daad bij woord voegen"

CFD: "Hoogste tijd dat intermediairverzekeraars daad bij woord voegen"

CFD-voorzitter Edwin Herdink noemt het de hoogste tijd dat intermediairverzekeraars de daad bij het woord voegen. Dit in een reactie op het voornemen van minister...

CFD-BAV uitgebreid

CFD-BAV uitgebreid

De vorig jaar gelanceerde CFD-BAV is uitgebreid. Belastingaangiftes voor particulieren vallen voortaan standaard onder de dekking evenals het opstellen van en het...

Transparantie: CFD hekelt in open brief verzekeraarslobby

Transparantie: CFD hekelt in open brief verzekeraarslobby

"Via de lobby op alle mogelijke manieren het verdienmodel van verzekeraars proberen te verbeteren is onbehoorlijk." Aldus CFD in een open brief aan minister Hoekstra...

CFD eist goede transparantiebalans tussen de diverse spelers

CFD eist goede transparantiebalans tussen de diverse spelers

CFD vindt het onverteerbaar dat andere partijen dan financieel adviseurs mogelijk niet aan de provisietransparantie eisen hoeven voldoen. “Dat past echt niet...

Adviseren is topsport: het juiste talent

Adviseren is topsport: het juiste talent

Adviseren is topsport! Vvp vraagt branchegenoten naar hun sporthelden en de parallellen tussen adviseren en topsport. Dit keer Edwin Herdink , voorzitter CFD. Wie...

Wim Koster in nieuwsbrief CFD: "Nooit incasso uit handen geven"

Wim Koster in nieuwsbrief CFD: "Nooit incasso uit handen geven"

In de nieuwe CFD-nieuwsbrief een lezenswaardig interview met de gepensioneerde maar nog steeds uitgesproken financieel adviseur Wim Koster (oprichter Koster Verzekeringen...

CFD dient Corona Crisis Code in bij Financiën

CFD dient Corona Crisis Code in bij Financiën

CFD heeft een Corona Crisis Code aangeboden aan het ministerie van Financiën. CFD: "Er is momenteel terecht volop aandacht voor het bestrijden van het Corona...

Coronavirus: premiebetaling tijdelijk opgeschort?

Coronavirus: premiebetaling tijdelijk opgeschort?

Adfiz meldt in gesprek te zijn met het Verbond over de vraag of in verband met de coronacrisis de premiebetaling tijdelijk opgeschort kan worden zonder de dekking...