Sociaal Verhaal claimt winst in Yarden-kwestie

Rechtershamer via Pixabay

De polishouders bij Yarden die met hulp van Vereniging Sociaal Verhaal naar de rechter stapten, zijn vrijdag door de rechter in het gelijk gesteld. Sociaal Verhaal: "In de uitspraak van het kort geding oordeelt de rechter dat Yarden zich ten aanzien van de polishouders moet houden aan de verplichtingen uit de naturapakketpolissen zoals deze golden vóór 1 juli 2019. Wij verwachten dat veel polishouders met de betreffende naturapolis zich nu bij de vereniging zullen melden om ook hun poliswijziging terug te laten draaien." 

De kantonrechter geeft in de uitspraak aan, aldus Sociaal Verhaal, "dat het herstelplan dat Yarden aandroeg om de pakketpolissen die dekking boden voor een complete begrafenis of crematie flink te versoberen 'eenzijdig en zelfstandig is opgesteld'. Ook oordeelt de rechter dat de verslechterde financiële positie van Yarden de uitvaartverzekeraar uitsluitend zelf aan te rekenen is. 'De oorzaak van de precaire financiële positie van Yarden vindt zijn oorsprong in de wijze waarop Yarden haar bedrijfsvoering heeft uitgevoerd en de keuzes die in het verleden zijn gemaakt. Dat is uitsluitend Yarden aan te rekenen.'"

Vereniging Sociaal Verhaal is "blij dat de wijzigingen voor de negentien polishouders die zij te hulp schoot nu voorlopig worden teruggedraaid en roept de 390.000 polishouders met dezelfde polis op zich alsnog bij de vereniging aan te melden.

Reactie toevoegen

 

Reacties

geert sijbring - admicon 18 september 2020

Ik begrijp dat Yarden de polis niet zomaar mag aanpassen. en dat er negatief op wordt gereageerd begrijp ik ook. Maar ik mis een paar belangrijke oorzaken in de discussie. Eerst mag er niet meer verkocht worden aan de deur, en toen het provisie verbod , Dit is naar mijn bescheiden oordeel de echte oorzaak. Het is een breng product en wij brengen niets meer , omdat we niet betaald worden door de maatschappij en klant wil of kan niet betalen. Gaat lekker zo ,, en allemaal de oorzaak van niet goed DOORDACHTE WIJZIGINGEN IN HET VERDIEN MODEL. Maar straks heeft de overheid weer een oplossing die ze weer geld opleverde en weer werk voor veel ambtenaren.

Tosca Wiebenga en W.D. Krooshof - Vereniging Sociaal Verhaal Yarden 15 september 2020

In oktober 2019 hebben wij schriftelijk ons bezwaar geuit naar Yarden over de wijzigingen uitvaartverzekering. Daarop hebben wij een reactie van Yarden ontvangen, waaruit ik begreep dat we toch in aanmerking komen voor het pakket ipv bedrag. Wel wordt een indexering in rekening gebracht. Kent u dit antwoord, dat waarschijnlijk vele klanten ook ontvangen hebben, die destijds bezwaar hebben aangetekend??

Meer over
Kifid: Yarden mag pakketpolis eenzijdig aanpassen

Kifid: Yarden mag pakketpolis eenzijdig aanpassen

Yarden mag vanwege haar financiële situatie de voorwaarden van de pakketpolis eenzijdig wijzigen, aldus de Geschillencommissie van Kifid in de uitspraken 2020-696...

Consumentenbond: "DELA-garanties in Yarden-zaak voor ons niet voldoende"

Consumentenbond: "DELA-garanties in Yarden-zaak voor ons niet voldoende"

De Consumentenbond heeft Yarden in een brief gesommeerd de versobering van het natura-uitvaartpakket terug te draaien. Volgens de Consumentenbond is die maatregel...

Dela informeert intermediair over Yarden

Dela informeert intermediair over Yarden

"Na grondig onderzoek naar de financiële situatie van Yarden blijkt dat een overname ook gunstig is voor DELA", zo schrijft Edzo Doeve, algemeen directeur coöperatie...

Coöperatie DELA neemt Yarden over

Coöperatie DELA neemt Yarden over

Een overname uit solidariteit. Zo omschrijft Coöperatie DELA het maandagmiddag aangekondigde voornemen om Yarden over te nemen. De overname heeft geen gevolgen...

DELA neemt Yarden over

DELA neemt Yarden over

DELA neemt Yarden Uitvaartorganisatie begin 2020 over. Yarden kwam eerder dit jaar in zwaar weer terecht door de aanhoudende lage rente en de financiële verplichting...

Yarden bestrijdt bewering advocaat bij Radar

Yarden bestrijdt bewering advocaat bij Radar

Het wijzigen van de polisvoorwaarden door uitvaartverzekeraar Yarden is onrechtmatig, stelt advocaat Caspar Janssens tegenover Radar. Janssens van Ploum Rotterdam...

Lage rente en Solvency II erg ongunstig voor Yarden

Lage rente en Solvency II erg ongunstig voor Yarden

In een korte reactie op berichtgeving maandagochtend in het FD erkent Yarden dat de solvabiliteit van haar uitvaartverzekeringsbedrijf onder druk staat. "Dat", aldus...

Yarden biedt mogelijkheid mantelzorg aan leden

Yarden biedt mogelijkheid mantelzorg aan leden

Yarden heeft onlangs een samenwerkingsovereenkomst getekend met mantelzorgorganisatie Saar aan Huis. Yarden-leden met een Mijn Laatste Wensen uitvaartverzekering...

Serge Evers verlaat Yarden

Serge Evers verlaat Yarden

Serge Evers, directeur Uitvaartverzekeringen bij Yarden, vertrekt na een dienstverband van ruim 12 jaar bij Yarden en oriënteert zich op nieuwe carrièrekansen...

Yarden publiceert vierde Klantverslag

Yarden publiceert vierde Klantverslag

Yarden heeft het vierde Klantverslag gepubliceerd. In een dergelijk verslag wordt verantwoording afgelegd over de dienstverlening. "Hoe toegewijd onze medewerkers...