Stallingskosten zijn geen extra reis- en verblijfkosten

Jacht via Pixabay

(Kifid-uitspraak GC 2021-0139) De consument heeft een beroep gedaan op zijn doorlopende reisverzekering, nadat hij zijn bootreis om medische redenen heeft moeten afbreken. De schade die de consument van One Underwriting (als gevolmachtigde van a.s.r.) vergoed wil zien, heeft betrekking op stallingskosten van de boot en op reserveringskosten (de kosten van afschrijving en de kosten van verzekering van de boot ) van de bootreis. De verzekeraar heeft de claim van de consument afgewezen. Volgens de verzekeraar vallen de stallingskosten van de boot niet onder extra reis- en verblijfkosten in de zin van de verzekeringsvoorwaarden. Volgens de verzekeraar zijn de reserveringskosten niet aan te merken als afbrekingskosten in de zin van de verzekeringsvoorwaarden. De kosten die de consument in dit verband vergoed wenst te zien, zijn volgens de verzekeraar eigendomskosten. De commissie is van oordeel dat de verzekeringsvoorwaarden in dit geval duidelijk zijn en geen ruimte laten voor de invulling die de consument daaraan geeft. De vordering van de consument wordt afgewezen.

De Geschillencommissie: “De stallingskosten die de consument heeft gemaakt, zijn niet aan te merken als ‘extra reis-en verblijfkosten van de terugreis’ in de zin van artikel 4.3.4 van de voorwaarden. De stallingskosten hebben betrekking op het stallen van de boot en zijn niet gemaakt ter bevordering van de daadwerkelijke terugreis van de consument. Bovendien zijn de stallingskosten niet aan te merken als ‘reiskosten’ of als ‘verblijfkosten’ (van de boot).

De commissie is verder van oordeel dat “de afschrijvingskosten van de boot en de kosten van de verzekering van de boot niet als ‘afbrekingskosten’ kunnen worden aangemerkt. De door de consument genoemde kosten zijn doorlopende kosten die de consument te allen tijde zal maken zolang hij de boot in eigendom heeft. Zij staan dus los van ‘afbreking’ van de reis.”

Reactie toevoegen

 
Meer over
Waterschade door verstopte afvoerpijp binnenshuis

Waterschade door verstopte afvoerpijp binnenshuis

(Kifid-uitspraak GC 2021-0168) Opstalverzekering. De Geschillencommissie oordeelt dat NN de kosten moet vergoeden van het opsporen van de oorzaak van de lekkage....

Klager vergaloppeert zich...

Klager vergaloppeert zich...

(Kifid-uitspraak GC 2021-0170) De consument heeft het paard via de bemiddelaar verzekerd. Na het overlijden van het paard is er via de bemiddelaar uitkering gedaan....

Geen koppelverkoop

Geen koppelverkoop

(Kifid-uitspraken GC 2021-0165 en GC 2021-0166) Dat de consument zijn verzekering bij Interpolis alleen online kan beheren als hij een bankrekening bij Rabobank...

Het dak ging er af...

Het dak ging er af...

(Kifid-uitspraak GC 2021-0159) De consument heeft een beroep op zijn camperverzekering gedaan vanwege een afgewaaid panoramadak. a.s.r. heeft de claim afgewezen...

Failliet door krediet…

Failliet door krediet…

(Kifid-uitspraak GC 2021-0156) In het adviesrapport was geen rekening gehouden met een in de registers van het BKR ten name van consument vermelde achterstandscode....

Opzegging klassiekerverzekering door Europeesche onrechtmatig

Opzegging klassiekerverzekering door Europeesche onrechtmatig

(Kifid-uitspraak GC 2021-0150) De Europeesche moet van Kifid de klassiekerverzekering herstellen die zij had opgezegd, omdat de verzekeringnemer zich zou hebben...

Schade bij overkreditering

Schade bij overkreditering

(Leren van Kifid-uitspraken in Ken je vak! VVP 1-2021) HYPOTHEKEN – Het voorkomen van overkreditering een van de belangrijkste doelstellingen van de wet- en...

Link...

Link...

(Leren van Kifid-uitspraken in Ken je vak! VVP 1-2021) INFORMATIEVOORZIENING – Nh1816 weigerde volgens Kifid terecht uit te keren aan een klant die een hennepkwekerij...

Duidelijk zijn over dienstverlening en kosten

Duidelijk zijn over dienstverlening en kosten

(Leren van Kifid-uitspraken in Ken je vak! VVP 1-2021) TRANSPARANTIE – Deze uitspraak laat (opnieuw) zien hoe belangrijk het is om als adviseur tot op de letter...

Adviseur dient termijnen te bewaken

Adviseur dient termijnen te bewaken

(Leren van Kifid-uitspraken in Ken je vak! VVP 1-2021) HYPOTHEKEN – In het kader van een hypothecair krediet kan het nodig zijn om een woning te taxeren....