Nazorg verduidelijken?

Discussie

Veel duidelijker had de uitslag van de VVP-poll van afgelopen week niet kunnen zijn: 167 van de 200 stemmers vinden het geen goede zaak dat klanten hun hypotheek nu ook via de Consumentenbond kunnen regelen (83,5 procent). Eens kijken hoe dat uitpakt bij de nieuwe stelling.

Vereniging Eigen Huis (VEH) stelde vorige week dat hypotheekadviseurs hun plicht tot nazorg slecht naleven. "In een tijd waarin adviseurs bijna alles van hun klanten weten en over een veelheid aan analysetools beschikken, doen ze daar maar weinig mee", aldus VEH. "Klanten worden nog nauwelijks gewezen op belangrijke zaken als rentemiddeling of het voordeel van een lagere renteopslag door op de hypotheek af te lossen. Er lijkt een gebrek aan zorgwil te zijn.”

Nazorg is natuurlijk hoe dan een hot item momenteel vanwege de Kifid-uitspraak inzake de nazorg bij een ORV.

Eigen Huis wil dat de AFM duidelijkheid geeft over wat de klant van zijn onafhankelijke of bankadviseur mag verwachten tijdens de looptijd van zijn hypotheek. Bent u het daarmee eens? Doe weer mee met de VVP-poll en stem!

Weer een goede week gewenst!

Reactie toevoegen

 

Reacties

Paul Schoo - Platter-Schoo FD 12 november 2018

Hoe dicht getimmerd moet het zijn? Nazorg is een interactie tussen klant en adviseur. Daar ligt ook een grote eigen verantwoordelijkheid van de klant. Wanneer je eea overeenkomt dmv contract en prijs dan kunnen daar nader afspraken over gemaakt worden. Maar niet alles ligt per definitie op het burau van de adviseur.

Eric Bot - Zwitserleven 12 november 2018

De AFM moet niet verduidelijken dat moet de wetgever doen! Een aanpassing in de Wft waarin de volgende diensten worden onderscheiden. 1. Advies, 2. Bemiddeling en 3. Beheer en Communicatie als nazorg. iedere 'dienst' los overeen te komen waarbij ieder onderdeel zijn (eigen) prijs heeft.

Meer over
Ik heb aan mijn Wft PE-verplichtingen voldaan

Ik heb aan mijn Wft PE-verplichtingen voldaan

Negentig procent van de 138 stemmers was het eens met de VVP-stelling van afgelopen week 'Jaarbijdrage Kifid te veel verhoogd'. Het is makkelijk om deze uitslag...

Jaarbijdrage Kifid te veel verhoogd

Jaarbijdrage Kifid te veel verhoogd

'Wie de weg weet op het internet, selecteert moeiteloos zelf de beste financiële producten'. Dat was de VVP-stelling van afgelopen keer. Niet geheel verwonderlijk...

Stelling van de week

Stelling van de week

De sector lijkt de term 'verkoopadviseur' wel te bevallen, Slechts 32 procent was het eens met de VVP-stelling van afgelopen week; 'Verkopen en adviseren gaan niet...

Verkopen en adviseren gaan niet samen

Verkopen en adviseren gaan niet samen

'Meer en betere onderlinge verbinding aanbieders en adviseurs gewenst'. Met die VVP-poll was 77 procent het eens, 23 procent kon zich niet met de stelling verenigen....

Meer verbinding gewenst

Meer verbinding gewenst

Dertig procent verwacht dat de kantooromzet dit jaar met meer dan tien procent groeit, zeventig procent is minder optimistisch. Dat is de uitkomst van de VVP-poll...

Omzetgroei van tenminste 10 procent

Omzetgroei van tenminste 10 procent

'Actieve provisietransparantie bij schadeverzekeringen onvermijdelijk'. Met die stelling was lang niet iedereen het eens: van de 274 deelnemers aan de VVP-poll van...