Deelnemers Allianz DIN Plan Dupe trekken zich terug uit klachtenprocedures Kifid

Woekerpolis (dossier)

De stichting Allianz DIN Plan Dupe laat weten dat de 176 consumenten die zij vertegenwoordigen zich hebben teruggetrokken uit de klachtenprocedures bij het Kifid. Vorige maand werd al bekend gemaakt dat het overleg tussen Stichting DIN Plan Dupe en Allianz om tot een vergelijk te komen op niets was uitgelopen. Kifid zou vervolgens de behandeling van de DIN Plan-klachten weer oppakken en voortzetten. Maar hier is de stichting het niet mee eens. Kifid laat weten dat individuele deelnemers zelf hun klacht moeten intrekken. Tot nu toe heeft Kifid er een aantal ontvangen.

De strijd tussen Allianz en de stichting heeft zo'n acht jaar geduurd. In 2019 had Kifid drie klachten over het DIN Hypotheek Plan van Zwolsche Algemeene (inmiddels Allianz) verworpen. Het betrof toen de bindende uitspraken GC 2019-975, GC 2019-976 en GC 2019-97. Volgens Kifid hadden consumenten uit de verstrekte productinformatie kunnen en moeten begrijpen dat zij een beleggingsverzekering afsloten. Ook de kosten waren terug te vinden in de productinformatie. Dit is ook bevestigd door de Commissie van Beroep.

De stichting zegt gedesillusioneerd te zijn. De stichting verwijt Allianz al die tijd dat ze niet geïnformeerd zijn over buitensporige provisies en andere kosten die op hun inleg zijn ingehouden en over de gevolgen daarvan voor hun beleggingsverzekeringen. Samen zeggen ze door Allianz voor miljoenen euro’s benadeeld te zijn.

Nu is echter Kifid de gebeten hond. "Kifid beweert ‘een gelijk speelveld te bieden voor consumenten, ondernemers en financiële dienstverleners en rekening te houden met het kennisverschil tussen consumenten en ondernemers en financiële dienstverleners`. In de praktijk kiest Kifid steevast partij voor de verzekeraar en trekt de verzekerde aan het kortste eind", aldus de stichting.

De stichting geeft echter de strijd niet op en is hoopvol over een gunstige uitspraak van de Hoge Raad. Volgens de stichting kwam de advocaat generaal namelijk tot de conclusie dat verzekeraars ook vóór 1994 wettelijk verplicht zijn om verzekerden duidelijk en begrijpelijk voor te lichten over aan hun beleggingsverzekeringen verbonden risico’s. Volgens de stichting had Kifid het Arrest van de Hoge Raad af moeten wachten. Nu dit niet is gebeurd, zou er na een negatieve uitspraak van Kifid geen beroep meer mogelijk zijn en daarmee is voor de stichting de maat vol: "Gedupeerden trekken ‘en masse’ hun klachten in, maar laten het er niet bij zitten!"

Kifid laat echter weten dat de DIN Plan-klachten (evenals klachten ten aanzien van andere beleggingsverzekeringen van het type Universal Life) behandeld worden tot en met de schriftelijke procedure. "Met het doen van uitspraken, en indien nodig mondelingen behandelingen, wachten we tot dat de uitkomst van de prejudiciële procedure bij het Hof bekend is. Dit hebben we begin november ook gecommuniceerd met het bestuurd en de advocaat van de Stichting en individuele deelnemers van de stichting", aldus Kifid. 

 

Reactie toevoegen

 
Meer over
René Graafsma noemt schikkingen woekerpolissen flutvoorstellen

René Graafsma noemt schikkingen woekerpolissen flutvoorstellen

“De huidige voorgestelde schikkingen van woekerpolissen met Nationale-Nederlanden, DeltaLloyd, a.s.r. en Aegon – met alle voorgaande merken en handelsnamen...

Allianz benoemt twee nieuwe branchemanagers

Allianz benoemt twee nieuwe branchemanagers

Allianz Benelux heeft twee nieuwe branchemanagers benoemd. Marck Verhagen is aangesteld tot Branchemanager Liability en Willem-Jan Beekenkamp tot Branchemanager...

Veldhuis Advies wint finale VVP Advies Award 2023

Veldhuis Advies wint finale VVP Advies Award 2023

(Uit VVP 5-2023) Veldhuis Advies heeft de finale gewonnen van de VVP Advies Award 2023. De andere finalisten waren ABC Pensioen en Sinior Financieel Advies. De...

Marc Foppen nieuwe directeur Zakelijk Schade bij Allianz in Nederland

Marc Foppen nieuwe directeur Zakelijk Schade bij Allianz in Nederland

Marc Foppen is de nieuwe Directeur Zakelijk Schade van Allianz. Hij wordt tevens General Manager van de Nederlandse branche-office P&C. Hij neemt deze rollen...

Finale VVP Advies Award 2023 in beeld

Finale VVP Advies Award 2023 in beeld

Bekijk de beeldimpressie van Jeffrey Korte van de zinderende finale van de VVP Advies Award 2023 in de belevingsstudio’s van First Impression in Tilburg. [object...

Elke Vagenende nieuwe commercieel directeur Allianz Benelux & Nordics

Elke Vagenende nieuwe commercieel directeur Allianz Benelux & Nordics

Elke Vagenende wordt in het eerste kwartaal van 2024 bij Allianz in dienst treden als Commercial Managing Director voor de nieuwe regio 'Benelux en Nordics'. Zij...

Veldhuis Advies wint finale VVP Advies Award 2023

Veldhuis Advies wint finale VVP Advies Award 2023

Veldhuis Advies heeft de finale gewonnen van de VVP Advies Award 2023. De andere finalisten waren ABC Pensioen en Sinior Financieel Advies. De drie finalisten waren...

Kijk en bepaal vanmiddag wie de VVP Advies Award 2023 wint

Kijk en bepaal vanmiddag wie de VVP Advies Award 2023 wint

Kijk vandaag om 16.00 uur naar de live-uitzending van de finale van de Advies Award 2023 en bepaal wie zich het komende jaar het meest klantgerichte advieskantoor...

ABC Pensioen, Sinior en Veldhuis finalisten Advies Award 2023

ABC Pensioen, Sinior en Veldhuis finalisten Advies Award 2023

ABC Pensioen, Sinior Financieel Advies en Veldhuis Advies zijn de finalisten van de VVP Advies Award 2023. “Deze kantoren – die net als de andere drie...

Beslis mee wie woensdag de winnaar wordt van de VVP Advies Award 2023

Beslis mee wie woensdag de winnaar wordt van de VVP Advies Award 2023

Woon op 11 oktober 2023 om 16.00 uur gratis de spectaculaire live-uitzending bij van de finale van de Advies Award 2023 en bepaal wie zich het komende jaar het meest...