Stilzitters betalen meer voor hun autoverzekering

Wiel via Pixabay

Mensen die nog nooit zijn overgestapt, betalen voor hun allrisk autoverzekering gemiddeld iets meer per maand (52 euro) dan mensen die wel eens een overstap gemaakt hebben (45 euro). Zo blijkt uit onderzoek door Allianz Direct.

Van de ondervraagden heeft dertig procent geen idee welke premie ze betalen. Ruim vier op de tien weet dit ongeveer te benoemen. De overige 29 procent weet exact het bedrag wat elke maand wordt besteed aan de autoverzekering.

Automobilisten betalen gemiddeld 46 euro per maand voor hun autoverzekering. Voor een WA-verzekering betalen respondenten rond de 30 euro per maand, voor een Beperkt Casco-verzekering gemiddeld 42 euro en voor een allrisk verzekering gemiddeld 52 euro.

Uit het onderzoek blijkt ook dat lang niet alle Nederlandse automobilisten weten waar zij voor verzekerd zijn. Slechts 28 procent is er precies van op de hoogte wat hun autoverzekering dekt. Bijna twee derde (61 procent) weet dit ongeveer te benoemen en een op de tien heeft geen idee.

 

 

 

Reactie toevoegen

 

Reacties

Albert van der Poll - Van der Poll Financiële Diensten 24 juni 2020

Ik hoor nu al jaren iets over de waarde van advies, maar nooit wordt die bij onderzoeken concreet gewaardeerd. Als onze branche organisatie terecht aangeeft dat de onophoudelijke waarschuwingen van de AFM en de Consumentenbond en dergelijke "pas op voor adviseurs" nu toch wel erg het niveau van roddel en achterklap naderen, dan kan toch ook aangegeven worden welke producten met of zonder adviseur verkrijgbaar zijn. Dan kan de zelfredzame consument kiezen voor het goedkoopste online product en daar reuze gelukkig mee worden.Dat zijn vast die 29% die het exact weten en zelf uitzoeken. Zijn er nog 71% over. Die klant van mij kan kiezen om ongeveer hetzelfde te betalen, maar dan zit er iemand bij in die de BM ladder vergelijkt, de nieuwwaarde regeling, de terugval bij schade, de meerpremie bij een schadeclaim, de no blame regeling, vandalismedekking, korting met een app, of er nog een bonusbeschermer is te bemachtigen, wat en hoe de schadesturing is, de eigen risico's hulp bij het invullen van schadeformulieren, brieven over schadeverhaal, etc. etc. En nou denk ik zomaar dat mijn klant veel beter af is dan met de webmodule met de goedkoopste premie, al wat het maar de gemoedsrust. Dat er weer een gratis publiciteitsonderzoekje van de marketing afdeling van Allianz komt om maar weer eens te benadrukken dat het vast zeven euro goedkoper kan is voor veel consumenten helemaal niet zo boeiend.

PS - Platter-Schoo Fd 23 juni 2020

Kijkt er nog iemand naar de voorwaarden? of de bagger back-office van de prijsvechters? Zinloos onderzoek dus.

Meer over
Jongeren ook nu hardst geraakt door premiestijging autoverzekering

Jongeren ook nu hardst geraakt door premiestijging autoverzekering

De premies van autoverzekeringen stegen afgelopen jaar met gemiddeld zes procent. En ook deze premiestijging raakt jongeren tussen de 18 en 24 jaar weer het hardst,...

'Eigen schuld' weegt zwaarder mee in nieuw autotarief de Vereende

'Eigen schuld' weegt zwaarder mee in nieuw autotarief de Vereende

De Vereende komt per 1 augustus 2020 met een nieuw tarief voor de WA-dekking personenauto- en particulier gebruik bestelautoverzekering. Regio, gebruik van de auto,...

Verzekeren.com vervangt provisie door vaste servicevergoeding

Verzekeren.com vervangt provisie door vaste servicevergoeding

Verzekeren.com, intermediair voor allrisk autoverzekeringen, verruilt de provisie voor een vaste servicevergoeding die voor alle klanten gelijk is, onafhankelijk...

Nederlander is loyaal aan autoverzekeraar

Nederlander is loyaal aan autoverzekeraar

Gemiddeld hebben Nederlanders al 11 jaar een autoverzekering bij dezelfde verzekeringsmaatschappij, zo blijkt uit onderzoek van Allianz Direct en Team Vier onder...

Administratieve verlenging alle verlopen rijbewijzen?

Administratieve verlenging alle verlopen rijbewijzen?

Minister Van Nieuwenhuizen overweegt adminstratieve verlenging van alle rijbewijzen tijdens de coronacrisis. Dat schrijft ze in antwoord op Kamervragen. De minister:...

"Autoverzekeraars moeten kritischer kijken naar polisvoorwaarden"

"Autoverzekeraars moeten kritischer kijken naar polisvoorwaarden"

“Het is hoog tijd dat autoverzekeraars hun polisvoorwaarden kritisch tegen het licht houden.” Aldus Autoverzekering.nl en onderzoeker Fred de Jong in...

Overgangstermijn maatregelen keyless entry verlengd

Overgangstermijn maatregelen keyless entry verlengd

De overgangstermijn voor de aangescherpte eisen van het Keurmerk CCV Voertuigbeveiliging wordt met een half jaar verlengd, aldus het  Centrum voor Criminaliteitspreventie...

Autoverzekering.nl: Allianz Direct beste autoverzekeraar

Autoverzekering.nl: Allianz Direct beste autoverzekeraar

Vergelijkingssite Autoverzekering.nl heeft Allianz Direct uitgeroepen tot beste autoverzekeraar. Het is de eerste 'Autoverzekeraar van het Jaar verkiezing' van de...

Rijden met verlopen rijbewijs tijdelijk toegestaan

Rijden met verlopen rijbewijs tijdelijk toegestaan

Er geldt in verband met corona een coulance voor alle rijbewijshouders van wie de geldigheidsduur van het rijbewijs is verstreken of verstrijkt in de periode van...

Registervergelijking APK-2 tijdelijk opgeschort

Registervergelijking APK-2 tijdelijk opgeschort

De RDW heeft in overleg met het Openbaar Ministerie de registervergelijking op de APK-plicht bij lichte voertuigen (APK-2) tijdelijk opgeschort in verband met corona....