Themanummer boordevol taboes

NFM cover herfst 2016

De editie van het New Financial Magazine heeft als thema Taboe. Heel veel taboes uit de sector komen in dit themanummer voorbij. Van alle taboes wordt ook de keerzijde belicht: wat levert het op als we het taboe doorbreken? Ongelooflijk veel!

Ook anno 2016 zijn er nog veel taboes in de financiële sector. Misschien is een wereld zonder taboes een utopie. Maar in een wereld met veel taboes is veel onoprechtheid. In die zin zijn er nog heel wat taboes te doorbreken. Van alle taboes wordt ook de keerzijde belicht: wat levert het op als we het taboe doorbreken. Ongelooflijk veel!

Een greep uit de inhoud. Johan Wempe (hoogleraar bedrijfsethiek aan de Vrije Universiteit van Amsterdam) schreef een essay met als titel 'Taboes, morele blindheid en morele moed'. Hierin behandelt hij ook de casus van Jos van Rey, die in een ver verleden ook nog assurantie-adviseur is geweest. Jan Donselaar (Dazure) zet onder de titel 'Taboe of niet taboe, dat is de vraag' heel veel terechte en onterecht taboes in de financiële sector op een rij. "Zelf wil ik graag uitsluitingen tot taboe verklaren", aldus Donselaar.

Verder in dit themanummer onder meer de Trust-lunchroom met als slogan: 'Come as you are, pay as you feel', een pleidooi om als adviseur te stoppen met bemiddeling, een pleidooi voor meer betekenis in de financiële sector, wijze lessen van adviseur Jeroen Bais, zinnige vragen aan Antoinette Kalkman en veel meer.

De Ambassadeurs van het New Financial Magazine hebben het magazine inmiddels toegestuurd gekregen, samen met een set het-kan-wel overtuigingskaarten. Deze set bestaat uit 24 overtuigingskaarten en een esdoornhouten kaartenhouder. Aan de ene zijde van de kaarten tref je overtuigingen aan waarom het nooit wat wordt met de sector. Overtuigingen die we dagelijks horen in de praktijk. Het New Financial Forum heeft ze omgedraaid. Met als doel om de het-kan-wel mentaliteit op weg naar een betere financiële sector te bevorderen.

 

Klik HIER voor het magazine! Heel veel inspiratie toegewenst. 

Klik HIER voor de inspiratiekaarten.

 

NIEUWE AMBASSADEURS

De stichting New Financial Forum is bijzonder verheugd in de afgelopen periode de volgende Ambassadeurs te verwelkomen: Martine Zuidema (PLAN Groep financial service), Jurjen Oosterbaan Martinius (Bureau D & O), Marjolein Demmers (De Groene Zaak),  Joke Elzenaar (Nibe SVV), Jeanette Hadderingh (NCOI Groe), Wiro Kuipes (Zin in de Zaak) en Roland van Kemenade (Verberkmoes Assurantiën). Schrijf je ook in en bouw mee aan een betere financiële sector.

Reactie toevoegen

 
Opbrengsten ALS Zwemevent 32.000 euro

Opbrengsten ALS Zwemevent 32.000 euro

De derde editie van het Nationale Waarborg Zwemevent voor Stichting ALS Nederland heeft in totaal 32.000 euro opgebracht. Op de dag van het zwemevent - tevens het...

Kees Klomp: "Economie als gedachtegoed"

Kees Klomp: "Economie als gedachtegoed"

"Als we het over de economie hebben, dan hebben we het over de zaken die we tijdens het alledaagse leven over economie horen en zien: inflatie, koopkracht, belastingdruk...

Oproep Rineke Dijkinga: "Steun mooi eten uit de lokale keten"

Oproep Rineke Dijkinga: "Steun mooi eten uit de lokale keten"

"Stel je voor dat er door heel Nederland een mozaïek patroon zou liggen van akkertjes, zo tussen de 2,5 en 5 hectare waar ‘gezondheid per hectare’...

Diep kijkje in de keuken van Extincion Rebellion

Diep kijkje in de keuken van Extincion Rebellion

De herfsteditie van het New Financial Magazine, een van de uitingen van de stichting New Financial Forum, geeft een heel bijzonder inkijkje in de keuken van Extincton...

Re-Generatie thema herfsteditie New Financial Magazine

Re-Generatie thema herfsteditie New Financial Magazine

Re-Generatie. Dat is het thema van de herfsteditie van het New Financial Magazine, een van de uitingen van de stichting New Financial Forum.  Een themanummer...

Christine Boland en Jan Jongert op zesde Positive Finance Day

Christine Boland en Jan Jongert op zesde Positive Finance Day

Tijdgeestanalist en innovatiestrateeg Christine Boland (eerder dit jaar hogelijk gewaardeerd door de 700 bezoekers van het VIP-congres van VVP en CGA) en architect...

Michiel Dietvorst: "Comfortabel op weg naar de afgrond"

Michiel Dietvorst: "Comfortabel op weg naar de afgrond"

"Luisteren naar de echo van wat je zelf denkt of weet, is comfortabel en voelt heel veilig, maar maakt je doof en blind voor wat er om je heen aan het gebeuren is...

Zou jij een functiepunt willen zijn in een datacluster?

Zou jij een functiepunt willen zijn in een datacluster?

"Het zou bij mij niet opkomen om premie te baseren op basis van afkomst. En als de hoogte van die premie dan bij toeval samenvalt, dan kan ik dat onderbouwen met...

Karin Polman: show, don’t tell

Karin Polman: show, don’t tell

"Dat ik niet de enige ben die meer gelooft in feiten dan in woorden, zag ik laatst bevestigd in een onderzoek van de universiteiten van Loughborough University,...

Lessen over vrouwvriendelijkheid

Lessen over vrouwvriendelijkheid

"Inclusiviteit is een belangrijk en actueel thema in onze samenleving. Minister Kaag heeft een inclusieve financiële sector als één van de vier...