Themanummer boordevol taboes

NFM cover herfst 2016

De editie van het New Financial Magazine heeft als thema Taboe. Heel veel taboes uit de sector komen in dit themanummer voorbij. Van alle taboes wordt ook de keerzijde belicht: wat levert het op als we het taboe doorbreken? Ongelooflijk veel!

Ook anno 2016 zijn er nog veel taboes in de financiële sector. Misschien is een wereld zonder taboes een utopie. Maar in een wereld met veel taboes is veel onoprechtheid. In die zin zijn er nog heel wat taboes te doorbreken. Van alle taboes wordt ook de keerzijde belicht: wat levert het op als we het taboe doorbreken. Ongelooflijk veel!

Een greep uit de inhoud. Johan Wempe (hoogleraar bedrijfsethiek aan de Vrije Universiteit van Amsterdam) schreef een essay met als titel 'Taboes, morele blindheid en morele moed'. Hierin behandelt hij ook de casus van Jos van Rey, die in een ver verleden ook nog assurantie-adviseur is geweest. Jan Donselaar (Dazure) zet onder de titel 'Taboe of niet taboe, dat is de vraag' heel veel terechte en onterecht taboes in de financiële sector op een rij. "Zelf wil ik graag uitsluitingen tot taboe verklaren", aldus Donselaar.

Verder in dit themanummer onder meer de Trust-lunchroom met als slogan: 'Come as you are, pay as you feel', een pleidooi om als adviseur te stoppen met bemiddeling, een pleidooi voor meer betekenis in de financiële sector, wijze lessen van adviseur Jeroen Bais, zinnige vragen aan Antoinette Kalkman en veel meer.

De Ambassadeurs van het New Financial Magazine hebben het magazine inmiddels toegestuurd gekregen, samen met een set het-kan-wel overtuigingskaarten. Deze set bestaat uit 24 overtuigingskaarten en een esdoornhouten kaartenhouder. Aan de ene zijde van de kaarten tref je overtuigingen aan waarom het nooit wat wordt met de sector. Overtuigingen die we dagelijks horen in de praktijk. Het New Financial Forum heeft ze omgedraaid. Met als doel om de het-kan-wel mentaliteit op weg naar een betere financiële sector te bevorderen.

 

Klik HIER voor het magazine! Heel veel inspiratie toegewenst. 

Klik HIER voor de inspiratiekaarten.

 

NIEUWE AMBASSADEURS

De stichting New Financial Forum is bijzonder verheugd in de afgelopen periode de volgende Ambassadeurs te verwelkomen: Martine Zuidema (PLAN Groep financial service), Jurjen Oosterbaan Martinius (Bureau D & O), Marjolein Demmers (De Groene Zaak),  Joke Elzenaar (Nibe SVV), Jeanette Hadderingh (NCOI Groe), Wiro Kuipes (Zin in de Zaak) en Roland van Kemenade (Verberkmoes Assurantiën). Schrijf je ook in en bouw mee aan een betere financiële sector.

Reactie toevoegen

 
Babette Porcelijn: samen op weg naar een happy 2050

Babette Porcelijn: samen op weg naar een happy 2050

Het happy 2050 scenario van Babette Porcelijn is een masterplan voor een veilige en fijne toekomst. Alles wat invloed heeft op ons geluk komt in samenhang voorbij:...

Femke de Jong - Struiksma: burgerberaad in praktijk

Femke de Jong - Struiksma: burgerberaad in praktijk

Wat bestuurders kunnen leren van een dorp dat zelf de regie pakt om woningnood op te lossen, zo luidt de ondertitel van het verhaal Bij ons in Beusichem van Femke...

Eva Rovers: doorbreek met burgerberaden de politieke impasses

Eva Rovers: doorbreek met burgerberaden de politieke impasses

“Geef burgers het vertrouwen. Zij zijn in staat met elkaar complexe vraagstukken op te lossen, mits aan een aantal belangrijke spelregels is voldaan. In Nederland...

Verliefd op de toekomst centraal in zomereditie New Financial Magazine

Verliefd op de toekomst centraal in zomereditie New Financial Magazine

Verliefd op de toekomst! Dat is het thema van de superdikke zomereditie van het New Financial Magazine, een van de uitingen van de stichting New Financial Forum....

Roy van den Anker: "Vloeken in de (verzekerings)kerk"

Roy van den Anker: "Vloeken in de (verzekerings)kerk"

"Versneld een nieuwe economie tot stand brengen. Een mooie doelstelling van het New Financial Forum, maar in onze branche… Het overgrote deel van de voorbeelden...

Vreeswijk in interview met Vereende: "Next step New Financial Forum"

Vreeswijk in interview met Vereende: "Next step New Financial Forum"

Met VVP biedt Vreeswijk de adviseur een podium. Wil hij laten zien hoe mooi het adviesvak is en hoe trots we daarop mogen zijn. Bijvoorbeeld met de jaarlijkse Advies...

Tweede editie ALS Financieel Diner voor de helft uitverkocht

Tweede editie ALS Financieel Diner voor de helft uitverkocht

Het tweede ALS Financieel Diner vindt plaats op 7 november met als gastheer de honderdjarige De Goudse. Inmiddels is de helft van de beschikbare stoelen al gereserveerd....

Roy van den Anker: "Andere knoppen voor een ander resultaat"

Roy van den Anker: "Andere knoppen voor een ander resultaat"

"In december deelde de stichting New Financial Forum een artikel van mijn hand op LinkedIn. In dit artikel hield ik een pleidooi om na jaren van aandacht voor de...

Financiële dienstverleners in transitietijd (6): Karin Bos

Financiële dienstverleners in transitietijd (6): Karin Bos

Karin Bos, sinds 2022 verantwoordelijk voor Schade & Inkomen bij Achmea, staat centraal in de zesde aflevering van de podcastserie ‘De rol van financiële...

Van polis naar preventie: de duurzame toekomst van verzekeren

Van polis naar preventie: de duurzame toekomst van verzekeren

"Tien jaar geleden werd vernieuwing in de verzekeringswereld vooral aangejaagd door de schijnbaar onbegrensde mogelijkheden van technologie. Nu is er een fundamentelere...