Tips om millennials te binden als klant

Smartphone mobiel digitaal millennial

"Wat kun je als financieel adviseur voor millennials doen, behalve een latte macchiato met havermelk op kantoor serveren?", zo vroeg Lindenhaeghe zich af in een recente nieuwsbrief.

Millennials zijn geboren tussen 1982 en 2000 en besteden hun geld namelijk grotendeels aan ervaringen. De Duitse mobiele bank N26 heeft een millennial-lijstje paraat: bijzondere koffies, uit eten gaan, vervoer en de nieuwste technologie. De millennial is geen ster in het bijhouden van uitgaven. Een op de drie geeft vaak meer uit dan gepland. Het overzicht ontbreekt en mobiel bankieren-apps en contactloos betalen zorgen ervoor dat pijn in de portemonnee niet meteen wordt gevoeld. 

Hoe ga je als adviseur met deze groep om? Lindenhaeghe: "Ten eerste, wees waar de millennial is, dus op de smartphone. Dat kan via social media en WhatsApp, maar ook met eigen service-apps. De klant van de toekomst – wellicht zijn het al klanten – belt en mailt nu eenmaal minder vaak dan zijn of haar ouders. Wat valt er vervolgens aan millennials te communiceren? Een instagramfoto van de latte macchiato is geinig, maar de financieel adviseur is vooral een degelijke deskundige, een professional die een gezonde financiële toekomst van zijn klanten voor ogen heeft. Een verwijzing naar de budgettips van het Nibud is dus een aardig begin. Er vallen ook simpele besparende tips te communiceren. Investeer in goede bescherming voor smartphone en tablet, want verzekeraars worden steeds strenger bij schade aan dergelijke apparaten."

De tweede tip van Lindenhaeghe: kijk goed naar de schade die je wilt claimen. Het terugvragen van geld voor zelfs maar de kleinste schade lijkt logisch, maar uiteindelijk leidt een claimcultuur tot hogere premies en/of een hoger eigen risico.

Derde tip: verzeker alleen realistische risico’s. Sommige klanten zijn oververzekerd of hebben her en der dezelfde soort verzekeringen aangeschaft. De financieel adviseur behoedt hen voor onnodige kosten. Hij of zij neemt pakketten door en zoekt de best passende verzekeringen voor de klant. 

"De financiële toekomst van millennials is een goede reden om ze eens op kantoor uit te nodigen. Deze generatie mag dan genieten van ervaringen, ze kan op weinig zekerheden bouwen. Hoge studiekosten, flexwerk, uitgeklede arbeidsvoorwaarden, hoge huren en huizenprijzen, ver voorbij 65 jaar doorwerken, weinig uitzicht op pensioen; het behoort allemaal tot het millennialschap. Twintigers en dertigers moeten veel zelf regelen, ze kunnen daar de knowhow en ervaring van de financieel adviseur goed bij gebruiken. Jij kunt een robuust financieel toekomstplan voor ze samenstellen."

Reactie toevoegen

 
Meer over
Regeling aanpak flitskrediet

Regeling aanpak flitskrediet

(PA door Lindenhaeghe) De Regeling aanpak flitskrediet zorgt ervoor dat buitenlandse flitskredietverstrekkers die online een consumptief krediet aanbieden aan consumenten...

Bedrijfsrechtsbijstandverzekering

Bedrijfsrechtsbijstandverzekering

(PA door Lindenhaeghe) Een ondernemer betaalt liever premie (een voorzienbare kostenpost) dan dat hij geconfronteerd wordt met onverwacht hoge, juridische kosten....

Lindenhaeghe lanceert e-zine over future skills

Lindenhaeghe lanceert e-zine over future skills

Lindenaeghe heeft een e-zine met als titel 'Future Skills for Financials' ontwikkeld. Het magazine gaat over de ontwikkelingen waar de financiële branche de...

Lindenhaeghe en ICP ontwikkelen leerlijn Customer Due Diligence

Lindenhaeghe en ICP ontwikkelen leerlijn Customer Due Diligence

Lindenhaeghe heeft samen International Compliance Partners (ICP) de leerlijn Customer Due Diligence (CDD) ontwikkeld.  Volgens Lindenhaeghe is Analist Customer...

Wet herziening partneralimentatie

Wet herziening partneralimentatie

(Permanent Actueel door Lindenhaeghe) In hoofdlijn wordt bij echtscheidingen de duur van de partneralimentatie de helft van de duur van het huwelijk, met een maximum...

Wet affectieschade

Wet affectieschade

(Permanent Actueel door Lindenhaeghe) Op 1 januari 2019 is de Wet affectieschade van kracht geworden. Dankzij deze wet kunnen ook naasten smartengeld (affectieschade)...

Lindenhaeghe organiseert webinar met RTL Z

Lindenhaeghe organiseert webinar met RTL Z

Lindenhaeghe organiseert op donderdag 26 september samen met RTL Z het webinar ‘Future skills: ben jij klaar voor de toekomst?’ Hoe ziet de wereld...

Boetes gebrekkige RI&E fors verhoogd

Boetes gebrekkige RI&E fors verhoogd

De boetes voor een gebrekkige of het volledig ontbreken van een Risico-Inventarisatie & -Evaluatie (RI&E) zijn in juli aanzienlijk verhoogd, aldus Lindenhaeghe...

700 mensen vinden weg naar e-learning NHG

700 mensen vinden weg naar e-learning NHG

Tot nu toe hebben zo'n 700 mensen gebruik gemaakt van de bijna een jaar geleden door NHG gelanceerde e-learning variant van de trainingen woningbehoud en acceptatie...

Personenschade door asbest

Personenschade door asbest

Werknemers die ziek zijn geworden door het werken met asbest kunnen hun (voormalige) werkgever aansprakelijk stellen voor schadevergoeding. Veel problemen bij het...