"Trek WIA-beoordeling gelijk"

UWV

Het Platform Private Uitvoerders Sociale Zekerheid (PPUSZ) vraagt minister Koolmees om gelijke behandeling van UWV en private uitvoerders. Dit naar aanleiding van de recente aanscherping van de beleidsregels. Het platform: "Nu is de onwenselijke situatie ontstaan dat UWV, door aanscherping van haar beleidsregels, loonsancties aan haar feitelijke concurrenten oplegt die niet voor UWV zelf gelden."

Maudie Derks, voorzitter commissie Ziektewet van het PPUSZ: "Het PPUSZ vindt dat een hybride stelsel alleen kan functioneren als zowel voor publiek als private uitvoering dezelfde spelregels worden gehanteerd. Werkgevers die kiezen voor het eigenrisicodragerschap nemen bewust het risico van de uitkeringslasten op zich omdat zij denken beter in staat te zijn om medewerkers te re-integreren. Hierbij geldt impliciet dat zij vanuit kostenoogpunt altijd zullen toetsen of het terugnemen van medewerkers uit dienst een mogelijkheid is. Het wordt daarom als zeer onrechtvaardig ervaren als werkgevers daarnaast worden belast met een loonsanctie. Zeker als de verplichting van eerste spoor re-integratie in het publiek bestel niet geldt.

 

"Deze discrepantie is niet uit te leggen aan de betrokken (ex-)werknemers en (ex)werkgevers. Door de regeling van het aantal maximaal te geven tijdelijke contracten kan zelfs de situatie ontstaan dat als gevolg van een opgelegde spoor 1 re-integratie door de ex-werkgever verplicht een vast contract moet worden aangeboden aan de ex-werknemer. Waar het UWV alleen inzet op spoor 2 re-integratie en de (ex-)werkgevers die eigenrisicodrager zijn dit ook altijd hebben gedaan, worden deze privaat verzekerde werkgevers steeds vaker geconfronteerd met loonsancties vanwege het niet inzetten van spoor 1."

 

 

Reactie toevoegen

 
Meer over
Vakantiegeld valt dit jaar voor veel Nederlanders lager uit

Vakantiegeld valt dit jaar voor veel Nederlanders lager uit

Een groot deel van de werknemers in Nederland ontvangt eind deze maand netto minder vakantiegeld dan vorig jaar. Terwijl vrijwel alle werkende Nederlanders profiteren...

Twee maanden ouderschapsverlof per juli 2022

Twee maanden ouderschapsverlof per juli 2022

Minister Koolmees gaat uit van inwerkingtreding van betaling van twee maanden ouderschapsverlof per juli 2022. De minister schrijft aan de Tweede Kamer: "Uitgaande...

Marjol Nikkels in VVP 3: discussie arbeidsmarkt blijft

Marjol Nikkels in VVP 3: discussie arbeidsmarkt blijft

Het langverwachte wetsvoorstel Wet arbeidsmarkt in balans (WAB) is ingediend bij de Eerste Kamer. Na overleg met sociale partners is een aantal hervormingsplannen...

Arbeidsmarkt: discussie blijft

Arbeidsmarkt: discussie blijft

(door Marjol Nikkels, CS Opleidingen) Het langverwachte wetsvoorstel Wet arbeidsmarkt in balans (WAB) is ingediend bij de Eerste Kamer. Na overleg met sociale...

Knelpunten no-riskpolis aangepakt

Knelpunten no-riskpolis aangepakt

Het kabinet zet in op een andere aanpak bij de no-riskpolis. In het alternatief betaalt UWV bij ziekte een ZW-uitkering (no-riskpolis) ter hoogte van het dagloon...

Adfiz aan leden: "Vul uitvraagformulier WGA-ERD volledig in"

Adfiz aan leden: "Vul uitvraagformulier WGA-ERD volledig in"

Adfiz wijst haar leden op het belang bij het zogenoemde 'Adfiz-formulier' correct en volledig in te vullen bij offerteaanvragen WGA-ERD. Adfiz: "Maak gebruik van...