Tweede hoorzitting over het geldstelsel

geld via pixabay

Donderdag 13 juni vindt er opnieuw een hoorzitting plaats over het geldstelsel.Het is de tweede hoorzitting naar aanleiding van burgerinitiatief 'Ons Geld'. Namens Ons Geld zal Martijn van der Linden deelnemen aan de hoorzitting.
 
De eerste hoorzitting was in 2015. Toen heeft Ons Geld de Tweede Kamer de suggestie gedaan om een veilige haven te creëren voor giraal geld. De Kamer bleek daar unaniem voorstander van, zegt Ons Geld. De toenmalige Minister (Dijsselbloem) en DNB waren tegen. Intussen heeft ook de Wetenschappelijke Raad voor het regeringsbeleid (WRR) zich erover gebogen. Die koos de zijde van de Kamer en Ons Geld. Die veilige haven moet er komen, meent ook de WRR. 
 
"Of de huidige Minister (Hoekstra) een andere mening heeft, weten we morgen (dinsdag). Dan zijn wij genodigd om de kabinetsreactie te vernemen op het WRR-rapport "Geld en Schuld". De feestelijkheid waarmee dit gepaard gaat geeft ons hoop. Zelf denkt de Minister wellicht een reuzestap te gaan zetten. We zijn benieuwd. Dinsdag weten we meer en donderdag praten we in de hoorzitting verder", aldus Ons Geld.
 
Lees het position paper van Ons Geld.
  

Reactie toevoegen

 
Meer over
'Ons Geld' vestigt hoop op Tweede Kamer

'Ons Geld' vestigt hoop op Tweede Kamer

"Wij zorgen voor depositogaranties, en hebben dus geen behoefte aan veilig geld. We bereiden ons voor op de volgende crisis door spaarpotten te vullen, zodat we...

Ons Geld in Carré

Ons Geld in Carré

Stichting OnsGeld en De Verleiders organiseren zaterdagmiddag 23 februari 2019 van 15:00 tot 17:30 het congres OnsGeld in Carré. Na het verschijnen van het...

WRR pleit voor structurele aanpassingen geldstelsel

WRR pleit voor structurele aanpassingen geldstelsel

De WRR pleit voor structurele aanpassingen binnen het huidige geldstelsel. Het stelsel zelf hoeft wat de Raad betreft niet op de schop. De aanbevelingen van de...

Thomas Bollen pleit in Tweede Kamer voor publieke digitale munt

Thomas Bollen pleit in Tweede Kamer voor publieke digitale munt

Thomas Bollen (journalist Follow the Money) pleit morgen in de Tweede Kamer tijdens een hoorzitting over crypto-geld voor schuldvrij ‘digitaal contant geld'....

Ons Geld gaat naar Brussel

Ons Geld gaat naar Brussel

Stichting Ons Geld uit Utrecht gaat internationaal. De stichting, opgericht door Luuk de Waal Malefijt, kreeg meer aandacht toen theatergroep de Verleiders het gedachtegoed...

Ons Geld gaat internationaal

Ons Geld gaat internationaal

Ons Geld is op zoek naar donateurs die het mogelijk maken het Europese lobbywerk te professionaliseren. De stichting Ons Geld, dat kantoor houdt in Utrecht, zet...