Uit 75 jaar VVP: omwenteling door Independer?

VVP 75 jaar logo Twitter

De eerste volledig onafhankelijke financiële dienstverlener in Nederland. Zo omschreef Independer zich bij de lancering in februari 2000. Al spittend in het VVP-archief kwamen we de persmap van de marktintroductie tegen. Met daarin koppen als 'Omwenteling financiële wereld' en 'Helft consumenten heeft gevoel teveel te betalen en niet objectief geadviseerd te worden'.

Independer had ook marktonderzoek laten doen, waaruit onder meer zou blijken dat "driekwart van de Nederlanders vermoedt dat een verzekeringstussenpersoon niet alleen aan het belang van de klant denkt, maar ook aan het het eigen belang". Verder: "Slechts de helft van de Nederlanders voelt zich en volwaardig gesprekspartner voor een verzekeringstussenpersoon." En: "Niet minder dan de helft van de Nederlanders verwacht goedkoper uit te zijn als zij een completer overzicht zouden hebben van de bestaande hypotheken, koopsompolissen en beleggingsfondsen."

Gewoon wel aardig om nog eens even aan te halen op het moment dat Achmea de verkoop van Independer aan de Persgroep heeft afgerond. Een verkoop die Independer dichterbij haar wortels brengt, al heeft Achmea volgens eigen zeggen nooit invloed op het beleid gehad. Heeft Independer werkelijk gezorgd voor een omwenteling in de financiële wereld? Valt wel mee b ij nader inzien; Independer heeft zeker een aantal zaken in gang gezet inzake transparantie, maar is het niet zo dat ze de distributie van verzekeringen radicaal heeft veranderd. Voor verzekeraars is Independer er een (grote) tussenpersoon bij gebleken. En de klanten die het niet zelf willen uitzoeken, zijn toch wel bij hun financieel adviseur gebleven. De enorme hoeveelheid data die Independer vergaart, hebben ook niet geleid tot nieuwe producten met een totaal andere insteek. Maar mocht u het anders zien, reageer vooral!

Reactie toevoegen

 
Meer over
Volgende nieuwsbrief van VVP

Volgende nieuwsbrief van VVP

De volgende nieuwsbrief verschijnt 2 januari 2019. Per 1 januari 2019 gaat VVP zelfstandig verder. Het VVP-team heeft er ongelooflijk veel zin. Ook de komende jaren...

Energie

Energie

Als VVP-team zijn we ongelooflijk blij en dankbaar dat ons 75-jarig jubileum niet ongemerkt voorbij is gegaan. Dankzij de support van een groot aantal bedrijven...

De toekomst zijn wij

De toekomst zijn wij

De verleiding is groot om, in het laatste artikel in de reeks vvp 75 jaar, het verleden te laten voor wat het is en een blik in de toekomst te werpen. Maar ja,...

Een diepe buiging uit dankbaarheid

Een diepe buiging uit dankbaarheid

Als VVP-team zijn we ongelooflijk blij en dankbaar dat ons 75-jarig jubileum niet ongemerkt voorbij is gegaan. Dankzij de support van een groot aantal bedrijven...

Willem Vreeswijk neemt VVP over van Vakbladen.com

Willem Vreeswijk neemt VVP over van Vakbladen.com

Hoofdredacteur Willem Vreeswijk neemt per 1 januari a.s. vakblad VVP en aanverwante uitgaven over van  uitgeverij Vakbladen.com te Den Haag. Hij gaat VVP zelfstandig...

Uit 75 jaar VVP: adequate honorering

Uit 75 jaar VVP: adequate honorering

De provisie stond ook in 1971 onder druk. Maar, betoogde NVA-voorzitter Rijk Kamerbeek voorafgaand aan de Algemene Ledenvergadering van de Adfiz-voorloper, zonder...

Uit 75 jaar VVP: invoering verplicht eigen risico

Uit 75 jaar VVP: invoering verplicht eigen risico

Uit de VVP van 21 mei 1954: "Met ingang van 1 juli aanstaande zullen alle autopremies door een belangrijk deel van de autoverzekeringsmaatschappijen (in casu de...

Uit 75 jaar VVP: een buitendienstervaring

Uit 75 jaar VVP: een buitendienstervaring

Een ingezonden brief uit de VVP van 21 mei 1954: "Dat men als buitendienstman op alle slakken geen zout kan leggen en maar weer vergeven en vergeten moet, is algemeen...

Woekerpolisaffaire lag al op de loer

Woekerpolisaffaire lag al op de loer

Het verwijt aan de levensverzekeraars in de woekerpolisaffaire is, dat ze veel te hoge kosten rekenden in hun beleggingsverzekeringen. Wat daar ook van waar is,...

Provisie is geen gif(t)

Provisie is geen gif(t)

(Uit VVP 06-2018, door redactie) De provisie eruit en een verrichtingentarief. Daarvoor pleitte de Wiardi Beckman stichting in 1971. Zo ver kwam het niet, maar provisie...