Van Bruggen Adviesgroep: goed dat er geen verplichte labelsprong komt

Zonnepanelen installatie via Pixabay

Van Bruggen Adviesgroep noemt het goed dat er geen verplichte energielabelsprong komt. "De vraag is wel", aldus de adviesketen in reactie op het hoofdlijnenakkoord van het nieuwe kabinet, "hoe het staat met de financierbaarheid van een woning met een laag energielabel. De eerste geldverstrekkers financieren al geen woningen meer met een D of lager energielabel als je niet belooft om een labelspring te maken. De kans is redelijk groot dat de komende jaren meer geldverstrekkers zullen volgen. Sowieso zitten er voor een huizenbezitter sowieso een groot aantal voordelen om hun woning te verduurzamen en daarmee een beter energielabel te krijgen: lagere energierekening, hogere waarde woning en meer wooncomfort."

Van Bruggen noemt het terecht dat de verplichting om vanaf 2026 bij het vervangen van de verwarmingsketel over te stappen naar een warmtepomp vervalt. "Het moet wel rendabel zijn voor een huizenbezitter en 2026 is al heel erg snel. Er zijn in de toekomst misschien wel meer alternatieven beschikbaar die beter aansluiten bij de huizenbezitter."

Op basis van de verkiezingsprogramma’s zat het er volgens Van Bruggen Adviesgroep "al aan te komen dat er waarschijnlijk niks zou veranderen op het gebied van de hypotheekrenteaftrek. Al gaan ze wel voorbereidingen treffen voor een herziening van het belastingstelsel, waarbij het er niet op lijkt dat die dan nog binnen de nieuwe kabinetsperiode van vier jaar ingevoerd gaat worden".

Bestaande panden

Van Bruggen noemt het "heel goed om meer mogelijk te maken met bestaande panden. Maar het gaat niet alleen om juridische mogelijkheden. Stimuleer ook geldverstrekkers om bepaalde zaken mogelijk te maken. Denk aan met meerdere mensen, ook zonder een relatie, een woning te kunnen kopen (woningdelen), de financiering van een kangoeroewoning, het financieren van een recreatiewoning. Ook zorgen bepaalde regels van de overheid ervoor dat het delen van een woning niet gemakkelijk is als je geen relatie met elkaar hebt. Je wordt nu elkaars fiscaal partner en bij bepaalde uitkeringen word je nu gekort. Bijvoorbeeld twee of meer AOW’ers die besluiten om samen te gaan wonen, zonder een affectieve relatie aan te gaan. Laat staan dat daar echt geschikte woningen voor zijn, met een juiste combinatie van privé en gezamenlijke ruimtes".

Reactie toevoegen

 
Meer over
Hypotheekadviseur blijft baken in woelige wereld

Hypotheekadviseur blijft baken in woelige wereld

(Uit Katern Hypotheken, VVP 3-2024) VVP vroeg vier leidende hypotheekadviesketens welke marktkansen zij zien momenteel. Kansen zijn er volgens de ketens nog genoeg....

Van Bruggen Adviesgroep: "Sentiment om een woning te kopen heel positief"

Van Bruggen Adviesgroep: "Sentiment om een woning te kopen heel positief"

Van Bruggen Adviesgroep heeft haar verwachting voor het aantal woningen dat in 2024 bij de notaris passeert, bijgesteld naar 205.000 à 210.000 (in 2023 passeerden...

Adviesalerts! Hypotheken

Adviesalerts! Hypotheken

(Uit Katern Hypotheken, VVP 3-2024) Neem verduurzaming hoe dan ook mee in het hypotheekadviesgesprek, proactief. Uit onderzoek van Eigen Huis blijkt dat klanten...

Huiseigenaar wordt niet per se slapend rijk

Huiseigenaar wordt niet per se slapend rijk

Het beeld dat huiseigenaren slapend rijk worden, is volgens Van Bruggen Adviesgroep een stuk genuanceerder. De adviesketen: "Ja, veel huiseigenaren hebben de afgelopen...

NVF:  luid noodklok niet alleen over Private Lease contracten

NVF: luid noodklok niet alleen over Private Lease contracten

(door Klaas-Jan Dantuma, directeur NVF) Afgelopen week waarschuwde Van Bruggen Adviesgroep tegen het te gemakkelijk afsluiten van Private Lease contracten. In de...

Naamgever Van Bruggen Adviesgroep overleden

Naamgever Van Bruggen Adviesgroep overleden

Zaterdag 25 mei is er gelegenheid afscheid te nemen van Hans van Bruggen. De naamgever van de adviesketen Van Bruggen Adviesgroep overleed 18 mei op 72-jarige leeftijd....

Van Bruggen Adviesgroep luidt noodklok over onvoorziene gevolgen private leasecontracten

Van Bruggen Adviesgroep luidt noodklok over onvoorziene gevolgen private leasecontracten

Er moet meer aandacht komen voor de impact die het aangaan van een private leasecontract heeft op het verkrijgen van een maximale hypotheek. Dat vindt Van Bruggen...

Invloed van energielabel op extra hypotheek wordt verkeerd begrepen

Invloed van energielabel op extra hypotheek wordt verkeerd begrepen

Uit onderzoek van Nationale-Nederlanden Bank blijkt dat huiseigenaren de nieuwe regelgeving over het energiezuinig maken van woningen verkeerd begrijpen. Driekwart...

Ook DNB oppert nu verduurzamingsplicht

Ook DNB oppert nu verduurzamingsplicht

Ook De Nederlandsche Bank (DNB) oppert nu een verduurzamingsplicht bij de aankoop van een nieuwe woning. Dit als andere maatregelen niet voldoende werken. Het overgrote...

Tweedeling op markt voor energiezuinige woningen neemt in rap tempo toe

Tweedeling op markt voor energiezuinige woningen neemt in rap tempo toe

Waar in 2021 zo’n een op de drie aangekochte woningen een energiezuinig label had in het hogere prijssegment, betreft dat twee jaar later de helft van de woningen....