Van welles nietes naar win-win (partnercontent Nostimos)

Hond Letselschade

Op Tweede Kerstdag 2016 stapt een 67-jarige hobbyboer op de fiets om met zijn acht maanden oude hond zijn dagelijkse rondje te doen. Hij houdt de hond keurig aangelijnd aan de rechterkant van de fiets. Hij passeert een vrouw die ook haar honden uitlaat, één aangelijnd en één los.

Niets aan de hand. Totdat de loslopende hond de aangelijnde hond van meneer in het vizier krijgt. Hij neemt een sprint, duikt onder de fiets door. Onze cliënt komt hierbij hard te vallen. In het ziekenhuis blijkt dat zijn spieren in z’n bovenbenen zijn afgescheurd. Voor herstel werd hij afhankelijk van een revalidatiekliniek. Hoewel het nadien weer een stuk beter gaat, is hij nooit meer de oude geworden. Met als gevolg dat hij onder meer afstand moest doen van de helft van zijn veestapel, wat hem emotioneel zeer zwaar viel.

Minder sterk verhaal

Hoewel het verhaal helder en overtuigend leek, dacht de tegenpartij daar anders over. Mevrouw beweerde bij hoog en bij laag dat meneer de hond aan de linkerkant aangelijnd hield. En dat niet haar hond naar de fiets rende, maar dat de hond van meneer bij het zien van haar hond enorm begon te trekken, met de val tot gevolg. Mede doordat er geen getuige was, ontstond een maandenlang durende welles-nietesdiscussie. Waarbij mevrouw wel een minder sterk verhaal had, aangezien haar hond binnen de bebouwde kom niet mocht loslopen en ze de veiligheidsnorm had geschonden.

Wij hebben werkelijk alles op alles gezet om tot een redelijke overeenkomst te komen. Ook met alle feiten op tafel, wilde de verzekeraar van de tegenpartij van geen wijken weten. Dit liep zo hoog op dat we in een gang naar de rechter nog de enige correcte uitweg zagen. Cliënt was evenwel niet in staat om eventuele proceskosten te betalen. Dit ging zo tegen ons rechtsgevoel in, dat we in overleg zijn gegaan met de zorgverzekeraar en hebben geregeld dat deze garant wilde staan voor eventuele proceskosten. Hierdoor liep meneer geen risico en maakte de verzekeraar kans de hoge zorgkosten alsnog te verhalen. Een win-win-oplossing

Deelgeschil maakt verschil

Omdat uitsluitend de schuldvraag ter discussie stond, leende de zaak zich voor een deelgeschil. We hebben mr. M.T. Spronck van Nysingh advocaten bereid gevonden dit deelgeschil te voeren. Pas toen de tegenpartij van onze plannen op de hoogte was, begonnen ze te bewegen. Allereerst wilde ze meneer een klein bedrag aanbieden om rechtsgang te voorkomen. Toen dat niet geaccepteerd werd, kwamen ze in een later stadium met een iets hoger, maar nog steeds geen reëel voorstel. De procedure werd dan ook doorgezet. Met succes. De rechter bepaalde onlangs dat de tegenpartij volledig aansprakelijk is voor de schade die betrokkene ten gevolge van het ongeval lijdt. De schaderegeling kan worden hervat!

Reactie toevoegen

 

Reacties

roelof radstaake - claimshulp.nl 25 maart 2019

Dieptriest dat verzekeraars pas gaan bewegen als ze een procesrisico moeten gaan overwegen. Maar helaas aan de orde van de dag en zeker niet alleen in letselschade zaken. Dit is een handelwijze die de laatste jaren steeds erger wordt en die zelfs bij lagere bedragen al opgeld begint te krijgen. De waarde van een verzekering blijkt pas bij schade en in dat licht bekeken doen verzekeraars weinig om meer vertrouwen te kweken in het correct behandelen van schades.

Meer over
De enorme impact van een dwarslaesie

De enorme impact van een dwarslaesie

Om te laten zien hoe enorm de impact van een letselschade op een mensenleven is, nam Nostimos op het vakevent Bijzondere Risico’s van VVP een ervaringsdeskundige...

Vakevent Bijzondere Risico's: de enorme impact van een dwarslaesie

Vakevent Bijzondere Risico's: de enorme impact van een dwarslaesie

Om te laten zien hoe enorm de impact van een letselschade op een mensenleven is, nam Nostimos op het VVP Vakevent Bijzondere Risico’s een ervaringsdeskundige...

Voorlopig geen aanpassingen afhandeling letselschade

Voorlopig geen aanpassingen afhandeling letselschade

Minister Dekker wil niet vooruitlopen op de uitkomsten van het onderzoek van de Universiteit Utrecht welke acties mogelijk zijn om de afhandeling van letselschade...

Letselschade heeft veel kanten

Letselschade heeft veel kanten

De afhandeling van letselschade is de laatste tijd weer volop in het nieuws. Letselschade heeft veel kanten, waarbij verschil in interpretatie een belangrijke rol...

Weurding en Wiertsema op Vakevent Bijzondere Risico's

Weurding en Wiertsema op Vakevent Bijzondere Risico's

Verbondsdirecteur Richard Weurding en Adfiz-directeur Enno Wiertsema belichten allebei vanuit hun perspectief het thema (on)verzekerbaar van bijzondere risico's...

Nostimos biedt dienstverlening Closure aan

Nostimos biedt dienstverlening Closure aan

Nostimos Letselschadedeskundigen biedt voortaan de dienstverlening van Closure aan, als de situatie daar om vraagt. Closure is een online platform waar een nabestaande...