Van welles nietes naar win-win (partnercontent Nostimos)

Hond Letselschade

Op Tweede Kerstdag 2016 stapt een 67-jarige hobbyboer op de fiets om met zijn acht maanden oude hond zijn dagelijkse rondje te doen. Hij houdt de hond keurig aangelijnd aan de rechterkant van de fiets. Hij passeert een vrouw die ook haar honden uitlaat, één aangelijnd en één los.

Niets aan de hand. Totdat de loslopende hond de aangelijnde hond van meneer in het vizier krijgt. Hij neemt een sprint, duikt onder de fiets door. Onze cliënt komt hierbij hard te vallen. In het ziekenhuis blijkt dat zijn spieren in z’n bovenbenen zijn afgescheurd. Voor herstel werd hij afhankelijk van een revalidatiekliniek. Hoewel het nadien weer een stuk beter gaat, is hij nooit meer de oude geworden. Met als gevolg dat hij onder meer afstand moest doen van de helft van zijn veestapel, wat hem emotioneel zeer zwaar viel.

Minder sterk verhaal

Hoewel het verhaal helder en overtuigend leek, dacht de tegenpartij daar anders over. Mevrouw beweerde bij hoog en bij laag dat meneer de hond aan de linkerkant aangelijnd hield. En dat niet haar hond naar de fiets rende, maar dat de hond van meneer bij het zien van haar hond enorm begon te trekken, met de val tot gevolg. Mede doordat er geen getuige was, ontstond een maandenlang durende welles-nietesdiscussie. Waarbij mevrouw wel een minder sterk verhaal had, aangezien haar hond binnen de bebouwde kom niet mocht loslopen en ze de veiligheidsnorm had geschonden.

Wij hebben werkelijk alles op alles gezet om tot een redelijke overeenkomst te komen. Ook met alle feiten op tafel, wilde de verzekeraar van de tegenpartij van geen wijken weten. Dit liep zo hoog op dat we in een gang naar de rechter nog de enige correcte uitweg zagen. Cliënt was evenwel niet in staat om eventuele proceskosten te betalen. Dit ging zo tegen ons rechtsgevoel in, dat we in overleg zijn gegaan met de zorgverzekeraar en hebben geregeld dat deze garant wilde staan voor eventuele proceskosten. Hierdoor liep meneer geen risico en maakte de verzekeraar kans de hoge zorgkosten alsnog te verhalen. Een win-win-oplossing

Deelgeschil maakt verschil

Omdat uitsluitend de schuldvraag ter discussie stond, leende de zaak zich voor een deelgeschil. We hebben mr. M.T. Spronck van Nysingh advocaten bereid gevonden dit deelgeschil te voeren. Pas toen de tegenpartij van onze plannen op de hoogte was, begonnen ze te bewegen. Allereerst wilde ze meneer een klein bedrag aanbieden om rechtsgang te voorkomen. Toen dat niet geaccepteerd werd, kwamen ze in een later stadium met een iets hoger, maar nog steeds geen reëel voorstel. De procedure werd dan ook doorgezet. Met succes. De rechter bepaalde onlangs dat de tegenpartij volledig aansprakelijk is voor de schade die betrokkene ten gevolge van het ongeval lijdt. De schaderegeling kan worden hervat!

Reactie toevoegen

 
Meer over
VVP Vakevent: bijzondere risico's versus verzekerbaarheid

VVP Vakevent: bijzondere risico's versus verzekerbaarheid

Na het inhoudelijke succes van vorig jaar organiseert VVP op 17 april 2019 samen met Concordia de Keizer, Nostimos, Turien &Co. en de Vereende opnieuw een vakevent...

Wet vergoeding Affectieschade in de praktijk

Wet vergoeding Affectieschade in de praktijk

Wat betekent het nu de Wet vergoeding Affectieschade in werking is getreden? Nu we onder bepaalde voorwaarden financiële compensatie kunnen eisen aan een beperkte...

Weurding en Wiertsema op Vakevent Bijzondere Risico's

Weurding en Wiertsema op Vakevent Bijzondere Risico's

Verbondsdirecteur Richard Weurding en Adfiz-directeur Enno Wiertsema belichten allebei vanuit hun perspectief het thema (on)verzekerbaar van bijzondere risico's...

Nostimos: praktijkcasus letselschade

Nostimos: praktijkcasus letselschade

"Ik heb letselschade door toedoen van een ander opgelopen, wat nu?" Die vraag beantwoordt algemeen directeur Gert-Jan Mijnen van Nostimos Letselschadedeskundigen...

PR Beheer neemt Mooyman & Partners Letselexpertise over

PR Beheer neemt Mooyman & Partners Letselexpertise over

PR Beheer heeft Mooyman & Partners overgenomen. Ook het medisch adviesbureau van Mooyman, MedSec, maakt deel uit van de overeenkomst. Gert-Jan Mijnen, algemeen...

Wet vergoeding Affectieschade in de praktijk

Wet vergoeding Affectieschade in de praktijk

Wat betekent het nu de Wet vergoeding Affectieschade in werking is getreden? Nu we onder bepaalde voorwaarden financiële compensatie kunnen eisen aan een beperkte...