Veel animo voor leeghalen spaarrekeningen bij negatieve rente

Eurobiljetten

Bijna vier op de tien Nederlanders halen hun spaargeld van hun spaarrekening bij een negatieve spaarrente, aldus onderzoek van Radar onder ruim 32.000 respondenten van het Radar Testpanel.

Triodos Bank kondigde als eerste bank aan de spaarrente te verlagen naar 0 procent. Een nulrente is voor eenderde van de mensen nog geen reden om het geld van de spaarrekening te halen. "Het staat veilig daar", zegt de grootste groep (59 procent). 43 procent zou niet weten waar het anders onder te brengen. Thuis bewaren durft 35 procent niet. Tegenover de 34 procent die het geld bij 0 procent spaarrente niet van de rekening haalt, staat een net iets kleinere groep (31%) die zegt dat wél te doen. Daarvan zou de helft ál het spaargeld eraf halen. Voor ongeveer één op de vijf is het een reden om over te stappen van bank. Als de spaarrente negatief wordt, haalt 43 procent al het spaargeld van de rekening af. Nog eens 15 procent zou een gedeelte weghalen van de spaarrekening, in totaal zou 58 procent geld van de spaarrekening afhalen. 22 procent zou overstappen naar een andere bank. Slechts 9 procent zegt dat een negatieve spaarrente géén reden vormt om geld van de spaarrekening te halen.

Het geld dat van spaarrekeningen wordt gehaald, wordt of bewaard in een kluis (38 procent), thuis (30 procent) of het geld op een lopende rekening zetten (28 procent).

 

VETROUWEN IN TRIODOS
8 procent van de respondenten heeft er vertrouwen in dat hun bank het belang van de klant centraal heeft staan. Dit vertrouwen verschilt overigens enorm per bank. Triodos-klanten hebben het meeste vertrouwen (39 procent) dat de bank het klantbelang voorop zet. ASN volgt met 27 procent en RegioBank staat op drie met 22 procent, aldus Radar.. Ook Knab (18 procent), Van Lanschot (13 procent), SNS (12 procent) en a.s.r. (10 procent) scoren hoger dan het gemiddelde. Van de drie grote banken scoort Rabobank 8 procent, ABN Amro 5 procent en ING 5 procent qua vertrouwen in klantbelang.

Reactie toevoegen

 
Meer over
Kopiëren handtekeningen klanten: 61 tijdelijke beroepsverboden

Kopiëren handtekeningen klanten: 61 tijdelijke beroepsverboden

Aan 61 hypotheekadviseurs van ABN Amro is onder het Tuchtrecht Banken een beroepsverbod variërend van twee tot zes weken opgelegd wegens het kopiëren van...

Jongeren Achmea winnen Partnership Verkiezing 2019

Jongeren Achmea winnen Partnership Verkiezing 2019

Finbudy, een app die schulden moet helpen voorkomen door gebruikers in- en overzicht te geven in hun bestedingsbedrag, heeft de Partnership Verkiezing 2019 gewonnen....

ABN Amro lanceert Overwaarde Hypotheek voor AOW'ers

ABN Amro lanceert Overwaarde Hypotheek voor AOW'ers

ABN Amro heeft de Overwaarde Hypotheek voor AOW-gerechtigden gelanceerd. Het bijzondere is volgens de bank dat zij onder voorwaarden garandeert dat er geen restschuld...

ABN Amro verkoopt meerderheidsbelang in Stater aan Infosys

ABN Amro verkoopt meerderheidsbelang in Stater aan Infosys

  ABN Amro verkoopt 75 procent van haar aandelen in hypotheekadministrateur Stater voor 127,5 miljoen euro aan Infosys. Stater beheert ruim 1,3 miljoen hypotheekleningen...

Hoekstra: ík beslis over verkoop ABN Amro

Hoekstra: ík beslis over verkoop ABN Amro

Minister Hoekstra geeft in antwoord op Kamervragen duidelijk aan dat de hij beslist over de verkoop van ABN Amro en niet de bank zelf. Hoekstra: "Het is goed wanneer...

FNV-leden stemmen massaal in met nieuwe cao ING

FNV-leden stemmen massaal in met nieuwe cao ING

De leden van FNV Finance hebben massaal ingestemd met de nieuwe ING-cao. Ruim 90 procent van de FNV-leden stemde in met de tweejarige cao waarin een structurele...