Verbond krijgt steeds meer vragen over Brexit

Londen via Pixabay 2018 2

Bij het Verbond van Verzekeraars komen meerdere vragen binnen over de gevolgen van de Brexit voor WA- transport-, reis- (geneeskundige zorg), AVB-verzekeringen en productaansprakelijkheidsverzekeringen. Het Verbond "blijft benadrukken dat verzekeraars zich moeten voorbereiden op een Brexit. Dit kan onder andere door de verzekeringsvoorwaarden te controleren op een eventuele Brexit, zoals de formulering van het dekkingsgebied. WA-verzekeraars moeten zich voorbereiden op een no-deal scenario waarin zij een aanzienlijk aantal groene kaarten moeten verstrekken en/of vervangen".

Ook in de zakelijke markt wordt nagedacht over de gevolgen van de Brexit. Het Verbond: "Wordt lading die bederft door lange wachttijden bij de grens vergoed? Het antwoord hangt van veel verschillende factoren af, waaronder de voorwaarden en de omstandigheden. De aansprakelijkheid voor de vervoerder is via internationale verdragen gelimiteerd. Dat is prettig voor de vervoerder, maar een risico voor de eigenaar van de lading. Voor handel met het VK is dit nieuw maar op andere bestemmingen buiten de EU niet. Ook hebben meerdere verzekeraars in zakelijke contracten de Brexit expliciet genoemd als uitsluitingsvoorwaarde."

Reactie toevoegen

 
Meer over
Boris Johnson wint, Brexit dichtbij

Boris Johnson wint, Brexit dichtbij

Het belang om zich als financiële sector voor te bereiden op Brexit is alleen maar groter geworden met de verkiezing dinsdag van Boris Johnson tot leider van...

Gevolgen no-deal Brexit voor uitwisselen persoonsgegevens

Gevolgen no-deal Brexit voor uitwisselen persoonsgegevens

Voorjaar 2018 is de AVG van kracht geworden. Om adviseurs te helpen met de Europese regels voor de bescherming van persoonsgegevens heeft Adfiz vorig jaar een kennisdossier...

Brits Verbond pleit voor uitstel Brexit

Brits Verbond pleit voor uitstel Brexit

"Als het mogelijk is Brexit uit te stellen, moeten we dat doen." Aldus het Britse Verbond van Verzekeraars, nu premier May de stemming in het Lagerhuis over haar...

No deal Brexitvoorbereidingen blijven nodig

No deal Brexitvoorbereidingen blijven nodig

DNB roept financiële instellingen nog steeds op om zich actief voor te bereiden op een no deal Brexit, zolang geen akkoord tussen de EU en het VK is bereikt....

Deal of no deal: Brexit heeft repercussies voor verzekeringspraktijk

Deal of no deal: Brexit heeft repercussies voor verzekeringspraktijk

“Wat er ook gebeurt – Brexit deal or no deal – er zullen de nodige repercussies zijn voor verzekeraars, intermediairs en gevolmachtigd agenten."...

Verbond: themapagina Brexit

Verbond: themapagina Brexit

Het Verbond van Verzekeraars heeft een themapagina Brexit gelanceerd. De pagina bestaat uit twee onderdelen: relevante informatie voor verzekeraars én voor...