Verbond krijgt steeds meer vragen over Brexit

Londen via Pixabay 2018 2

Bij het Verbond van Verzekeraars komen meerdere vragen binnen over de gevolgen van de Brexit voor WA- transport-, reis- (geneeskundige zorg), AVB-verzekeringen en productaansprakelijkheidsverzekeringen. Het Verbond "blijft benadrukken dat verzekeraars zich moeten voorbereiden op een Brexit. Dit kan onder andere door de verzekeringsvoorwaarden te controleren op een eventuele Brexit, zoals de formulering van het dekkingsgebied. WA-verzekeraars moeten zich voorbereiden op een no-deal scenario waarin zij een aanzienlijk aantal groene kaarten moeten verstrekken en/of vervangen".

Ook in de zakelijke markt wordt nagedacht over de gevolgen van de Brexit. Het Verbond: "Wordt lading die bederft door lange wachttijden bij de grens vergoed? Het antwoord hangt van veel verschillende factoren af, waaronder de voorwaarden en de omstandigheden. De aansprakelijkheid voor de vervoerder is via internationale verdragen gelimiteerd. Dat is prettig voor de vervoerder, maar een risico voor de eigenaar van de lading. Voor handel met het VK is dit nieuw maar op andere bestemmingen buiten de EU niet. Ook hebben meerdere verzekeraars in zakelijke contracten de Brexit expliciet genoemd als uitsluitingsvoorwaarde."

Reactie toevoegen

 
Meer over
SAR: mini-symposium over gevolgen Brexit voor verzekeringsbranche

SAR: mini-symposium over gevolgen Brexit voor verzekeringsbranche

De Stichting Assurantie Registratie (SAR) organiseert woensdag 6 maart voor de ingeschreven RAiA’s, RGA’s en RMiA’s een eenmalig mini-symposium...

Britse verzekeraars: alle kaarten nu zetten op voorkomen no-deal Brexit

Britse verzekeraars: alle kaarten nu zetten op voorkomen no-deal Brexit

Nadat de Brexit-deal van premie May is weggestemd, roept het Britse Verbond van Verzekeraars op tot een oplossing die een no-deal Brexit voorkomt. In een verklaring...

Meeste financiële instellingen hebben Brexit-plan

Meeste financiële instellingen hebben Brexit-plan

Het merendeel van de financiële instellingen in Nederland geeft aan te beschikken over een Brexit-plan. Dat blijkt uit een enquête van DNB onder een selectie...

DNB vraagt verzekeraars naar risico's harde Brexit

DNB vraagt verzekeraars naar risico's harde Brexit

Nu de Brexit-datum nadert doet DNB een uitvraag over de risico’s van een harde Brexit onder een groep grote Nederlandse verzekeraars. Met deze uitvraag...

Dekkingsgraad pensioenfondsen stijgt

Dekkingsgraad pensioenfondsen stijgt

De gemiddelde dekkingsgraad van de Nederlandse pensioenfondsen is, na maanden stabiel te zijn geweest, in juli gestegen naar 107 procent. De beleidsdekkingsgraad,...

Brexit: rustig blijven is het devies

Brexit: rustig blijven is het devies

Rustig blijven onder Brexit is het devies. Dat stelt Peter Simonis, Senior Portfoliomanager bij Loyalis, in een blog  Simonis: "Voordat alle consequenties...