Verbond reageert op uitzending EenVandaag

Logo Verbond van Verzekeraars

"Alle aandacht voor het activeren van de klanten helpt.' Aldus het Verbond van Verzekeraars in een statement naar aanleiding van een uitzending van EenVandaag waarin onder andere de Consumentenbond zich richtte tot een aantal verzekeraars. In dezelfde uitzending werd Reaal beschuldigd van fraude: "Met een gemanipuleerd computerprogramma werd doelbewust een veel hoger rendement voorgespiegeld dan werkelijk kon worden behaald", aldus de Vereniging Woekerpolis.nl.

Het Verbond: "Het is vanzelfsprekend dat iedereen – klanten én verzekeraars – een bevredigend einde van deze discussie wil. Over de compensatie van kosten is indertijd met belangrijke klantvertegenwoordigers gesproken om tot een oplossing te komen en duidelijkheid te bieden, zoals Vereniging Eigen Huis en de Vereniging van Effectenbezitters. Dat heeft geleid tot akkoorden, die door de honderdduizenden leden van deze organisaties en stichtingen zijn aangenomen. Op basis van die afspraken hebben verzekeraars uitvoering gegeven aan de compensatieakkoorden.
Voor de klanten zijn de kosten dan ook inmiddels conform deze afspraken gerepareerd. Als klanten zich niet kunnen vinden in de geboden compensatieregeling, dan kunnen zij zich wenden tot onafhankelijke instanties zoals Kifid en de rechter.
"Ook na compensatie van kosten zullen beleggingsverzekeringen niet altijd opleveren wat de klanten oorspronkelijk beoogden vanwege tegenvallende beleggingsopbrengsten. Deze beleggingsresultaten lenen zich niet voor compensatie. Verzekeraars zetten zich er maximaal voor in om met deze klanten in gesprek te komen over de vraag of zij hun verzekering zodanig willen aanpassen dat de oorspronkelijke doelen zoveel mogelijk kunnen worden gerealiseerd. Verzekeraars benaderen klanten actief, geven informatie en schetsen de verbetermogelijkheden zodat zij goed geïnformeerd een bewuste keuze kunnen maken voor hun product. Alle aandacht voor het activeren van de klanten helpt."

Reaal fraudeerde volgens Woekerpolis.nl met fondsrendementen. De vereniging wist de hand te leggen op het offerteprogramma dat de verzekeraar gebruikte, waarin te zien is dat Reaal het rendement kunstmatig verhoogde. Het gemiddelde rendement van een fonds wordt met een rekenformule bepaald aan de hand van het rendement gedurende de laatste twintig jaar.

Reaal manipuleerde offertes door rendement uit gunstige jaren mee te laten wegen ten koste van minder gunstige jaren. ,,Dat is dus fraude”, aldus voorzitter Ab Flipse van de Vereniging Woekerpolis.nl. De vereniging begint namens haar 75.000 leden een rechtszaak tegen Reaal. De verzekeraar Reaal liet EenVandaag in een reactie weten de dagvaarding te hebben ontvangen, en deze eerst te willen bestuderen.
 

Reactie toevoegen

 
“Nieuwe mogelijkheid Directe Schadeafhandeling goed communiceren”

“Nieuwe mogelijkheid Directe Schadeafhandeling goed communiceren”

“Directe Schadeafhandeling wordt een nieuwe mogelijkheid. Het is belangrijk dat alle partijen in de keten, dus ook de financieel adviseurs, op die mogelijkheid...

Consumentenbond bereikt akkoord met Allianz over woekerpolissen

Consumentenbond bereikt akkoord met Allianz over woekerpolissen

De Consumentenbond en Allianz zijn het eens geworden over een compensatieregeling voor een groep consumenten met woekerpolissen. Het gaat om beleggingsverzekeringen...

DNB-president over lage rente: "Verzekeraars moeten nog eens kritisch kijken naar de producten die ze aanbieden"

DNB-president over lage rente: "Verzekeraars moeten nog eens kritisch kijken naar de producten die ze aanbieden"

DNB-President Klaas Knot was vrijdag, samen met de nieuwe divisiedirecteur toezicht verzekeraars Petra Hielkema, te gast bij het Verbondsbestuur voor een informele...

AFM vraagt De Goudse om verduidelijking in kwestie voorbeeldkapitalen Tiel Utrecht

AFM vraagt De Goudse om verduidelijking in kwestie voorbeeldkapitalen Tiel Utrecht

Minister Hoekstra houdt het bij algemene bewoordingen in zijn antwoord op Kamervragen over een vermeend woekerpolisschandaal bij De Goudse (of eigenlijk Tiel Utrecht),...

Geeke Feiter-van Heuvelen directeur bij Verbond

Geeke Feiter-van Heuvelen directeur bij Verbond

Het bestuur van het Verbond van Verzekeraars benoemt per 1 januari 2020 ir. G. (Geeke) Feiter-van Heuvelen tot directeur. Zij maakt hiermee deel uit van de directie,...

Gratis workshop Risicomanagement Woekerpolisclaims

Gratis workshop Risicomanagement Woekerpolisclaims

CFD organiseert dinsdag 7 en donderdag 9 mei de eerste workshops 'Risicomanagement Woekerpolisclaims' voor financieel adviseurs. De workshops zijn gratis toegankelijk...

"In sommige gevallen leek de verzekering meer een soort pinautomaat geworden"

"In sommige gevallen leek de verzekering meer een soort pinautomaat geworden"

"Het voorbeeld met de afvalverwerkingsbedrijven laat zien dat risico’s door middel van bewustwording, preventie en risicomanagement vaak snel weer in een verzekerbare...

"Digitaliseringsstrategie op aantal vlakken gemiste kans"

"Digitaliseringsstrategie op aantal vlakken gemiste kans"

Het Verbond noemt de Digitaliseringsstrategie van het kabinet op een aantal vlakken een gemiste kans. Directeur Leo de Boer: "De strategie is ambitieus. Tegelijkertijd...

Verbond en Nibe-SVV ontwikkelen samen opleidingsprogramma's

Verbond en Nibe-SVV ontwikkelen samen opleidingsprogramma's

Het Verbond van Verzekeraars en Nibe-SVV Opleidingen formaliseren hun samenwerking op het gebied van opleidingsprogramma’s voor verzekeraars. Partijen gaan...

Lennoc sluit zich als eerste Insurtech aan bij Verbond

Lennoc sluit zich als eerste Insurtech aan bij Verbond

Midglas Glasverzekeraar en Lennoc zijn lid geworden van het Verbond van Verzekeraars. Lennoc is daarmee de eerste Insurtech die lid is geworden van het Verbond...