Verbond schat schadebedrag noodweer 18 juni op 37 miljoen euro

Noodweer2 2019

Het schadebedrag door het noodweer op 18 juni zal uitkomen op circa 37 miljoen euro, aldus een schatting van het Data Analytics Centre (DAC) van het Verbond van Verzekeraars. Met name Leersum, Bergen en Alkmaar waren getroffen. De stichting Salvage rukte 114 keer uit.
 
De meeste verzekerde schades werden geclaimd op particuliere woonverzekeringen (25 miljoen euro) en op de tweede plek particuliere motor- en autoverzekeringen (9 miljoen euro). Zakelijke gebouwverzekeringen staan op een derde plek met 2 miljoen euro. Tenslotte zien we op de vierde plek zakelijke auto- en motorverzekeringen (1 miljoen euro schade). Verzekeraars zien niet alles, zo zijn veel oudere auto's alleen WA-verzekerd en was er ook veel schade aan gemeente-eigendommen zoals straatmeubilair en bomen.
 
Het noodweer veroorzaakte de meeste schade in de gemeente Utrechtse Heuvelrug (onder andere Leersum), waar een valwind plaatsvond. In totaal is in deze gemeente naar schatting 7,3 miljoen euro verzekerde schade veroorzaakt. Ook in Hoogeveen was er sprake van veel verzekerde schade (3,9 miljoen), hier was sprake van wateroverlast en een hagelbui. Op een derde en vierde plaats staan de gemeentes Bergen en Alkmaar. Beide in Noord-Holland, waar sprake was van wateroverlast, met naar schatting 2,5 en 2,2 miljoen euro verzekerde schade. 
 
Extreem weer, zoals op 18 juni, zorgt voor steeds meer schade aan huizen, bedrijfsgebouwen en voertuigen. Wereldwijd zien verzekeraars de gevolgen van klimaatverandering terug in hun cijfers. Zo ontvingen verzekeraars in ons land na de extreme hagelbuien op 23 juni 2016 in Zuidoost-Nederland ruim 100.000 schademeldingen. Dat is meer dan tien keer zoveel als op een gewone dag. De verzekerde schade bedroeg zeker 600 miljoen euro. De Klimaatmonitor van het Verbond geeft de jaarlijkse schade door extreem weer, verdeeld naar weersextremen zoals storm, hagel, neerslag en vorst in de totale schade aan huizen, bedrijfspanden en voertuigen. 

Reactie toevoegen

 
Samen de schouders eronder

Samen de schouders eronder

(Door Timo Brinkman, Verbond van Verzekeraars) Klimaat is zo belangrijk, dat kun je als individuele verzekeraars niet claimen, daar ligt een rol voor de sector,...

Verbond werkt samen met Instituut voor Milieuvraagstukken

Verbond werkt samen met Instituut voor Milieuvraagstukken

Het Instituut voor Milieuvraagstukken (IVM) van de Vrije Universiteit Amsterdam (VU) en het Verbond van Verzekeraars gaan samen de strijd aan tegen (de gevolgen...

Eén op drie bereid extra ORV-premie te betalen voor chronisch zieken

Eén op drie bereid extra ORV-premie te betalen voor chronisch zieken

Ongeveer één op de drie consumenten is bereid vijf procent extra premie te betalen om mensen met een aangeboren chronische ziekte te helpen aan een...

Verbond: forse beleidsopgaven snel oppakken

Verbond: forse beleidsopgaven snel oppakken

De Miljoenennota laat volgens het Verbond van Verzekeraars zien dat het kabinet “meer doet dan alleen op de winkel passen. Maar het wringt natuurlijk met de...

Verbond en NVGA presenteren nieuwe VSV en VPV

Verbond en NVGA presenteren nieuwe VSV en VPV

Het Verbond van Verzekeraars en de NVGA hebben een nieuwe Voorbeeld Samenwerkingsovereenkomst Volmacht (VSV) en een Voorbeeld Poolovereenkomst Volmacht (VPV) gemaakt....

Deloitte en Verbond sluiten partnership met focus op duurzame verzekeringsoplossingen

Deloitte en Verbond sluiten partnership met focus op duurzame verzekeringsoplossingen

Deloitte is toegetreden tot de kennispartners van het Verbond. Met het partnership wil Deloitte "een belangrijke bijdrage leveren aan sustainability binnen het verzekeringsbedrijf,...

Verbond: zorg voor een proportioneel toezichtsraamwerk

Verbond: zorg voor een proportioneel toezichtsraamwerk

"Meer aandacht voor proportionaliteit en het terugdringen van onnodige administratieve lasten", aldus het Verbond van Verzekeraars over het aanstaande voorstel van...

Verzekeraars krijgen vergunning om fraude-info te delen

Verzekeraars krijgen vergunning om fraude-info te delen

De Autoriteit Persoonsgegevens (AP) heeft bekend gemaakt dat aan ruim 160 financiële instellingen, waaronder 80 verzekeraars, een vergunning is verleend om...

"Verzekerbaarheid overstromingsschade nog weinig bekend"

"Verzekerbaarheid overstromingsschade nog weinig bekend"

"Verzekeraars zetten alles op alles om de binnengekomen claims, tot nu toe circa 13.000, zo snel mogelijk af te handelen. De eerste schades zijn al afgewikkeld en...

Uitgangspunten en richtlijnen prolongatie 2022

Uitgangspunten en richtlijnen prolongatie 2022

Adfiz, VNAB en Verbond hebben ook dit jaar de handen ineengeslagen om uitgangspunten en begeleidende richtlijnen op te stellen voor het prolongatieproces 2022. De...