Verkeerde brandstof tanken plotseling van buiten komend onheil

Benzine slangen via Pixabay

(Kifid-uitspraak GC 2022-0600) De consument heeft verkeerde brandstof getankt waardoor schade is ontstaan aan de motor van de kampeerauto. Partijen verschillen erover van mening of de schade is ontstaan als gevolg van een plotseling en van buiten komend onheil. De Geschillencommissie oordeelt dat de schade is gedekt. De beslissende gebeurtenis is het tanken geweest. Dit is een plotselinge gebeurtenis. Het toevoegen van de verkeerde brandstof is een van buiten komend onheil. Vordering – 10.715 euro - toegewezen.

De commissie: “De beslissende gebeurtenis voor het ontstaan van de schade is het ongemerkt tanken van de verkeerde brandstof geweest. Deze gebeurtenis is naar het oordeel van de commissie plotseling omdat de tijdspanne van het tanken gering is. Partijen verschillen er niet over van mening dat het toevoegen van de verkeerde brandstof van buiten komend is. Dit brengt mee dat sprake is van een plotseling van buiten komend onheil. Hieraan doet niet af dat de schade aan de motor feitelijk niet direct is ontstaan maar pas nadat enkele kilometers met de kampeerauto is gereden. De gebeurtenis waardoor de schade is ontstaan is het tanken van de verkeerde brandstof.”

Reactie toevoegen

 

Reacties

John Capitein - prive 12 augustus 2022

Ik heb 2 weken geleden verkeerde brandstof getankt in een klein Frans dorpje. Er zijn daar 3 pompen. 1 voor diesel en (naar ik dacht) 2 voor benzine. Na het tanken van ruim 50 liter kwam ik er achter dat de rekening nog geen € 50,- was. Ben vervolgens naar de eigenaar van het station gegaan om aan te geven dat m.i. de prijs verkeerd stond. Hij gaf me aan dat dit toch echt de prijs was. met de brandstof die ik had getankt (naar later bleek E85!) heb ik 5 km naar mijn huis gereden. De volgende dag contact opgenomen met mijn BMW dealer en die gaf aan dat ik er niet meer moest rijden. Afijn, ruim € 700,- armer kon ik de auto na een kleine week weer ophalen. Het meest idiote is wel dat er nauwelijks auto's rijden op E85 en dat er bij een stationnetje van 3 pompen er 1 voor E85 is. Is hier nou sprake van misleiding?

Willem van Spronsen - Adire Insurance 10 augustus 2022

Met zo een uitspraak werk je mogelijk fraude in de hand. Heb je mechanische problemen met je dieselmotor dan kun je op de gedachte komen om andere brandstof (benzine) te tanken. Een expert zal dan moeten aantonen dat de motorschade niet door het tanken van een andere brandstof is ontstaan. Die expert moet dan wel over heel veel motorenkennis beschikken.

Eric Boers - Dutch Media Lab 25 juli 2022

Je kunt ook andersom redeneren (maar dat is niet gebeurd): normaal gesproken moet je pas na een paar honderd kilometer tanken, daar is weinig plotseling aan. Daarbij ontstaat de schade (na een paar km) ìn de motor, en dat is dus niet van buitenkomend, maar inwendig (als logisch gevolg van een fout of onoplettendheid). Overigens zelf ook ooit verkeerde brandstof getankt, maar in de auto van een vriend die - anders dan ik - diesel reed. Dat werd uiteindelijk gedekt onder de aansprakelijkheidsverzekering.

Reservesleutel mocht in auto blijven, want moeilijk vindbaar

Reservesleutel mocht in auto blijven, want moeilijk vindbaar

(Kifid-uitspraak GC 2022-0784) De auto van de consument is gestolen. Hij heeft een beroep gedaan op zijn verzekering, maar de verzekeraar (a.s.r.) heeft uitkering...

Klant had vroeger moeten opstaan

Klant had vroeger moeten opstaan

(Kifid-uitspraak GC 2022-0785) Dan had de klant maar eerder moeten opstaan om in alle vroegte het busje in te pakken voor de wintersportvakantie in plaats van de...

Verzekeraar moet kapotte lattenbodem toch vergoeden

Verzekeraar moet kapotte lattenbodem toch vergoeden

(Kifid-uitspraak GC 2022-0778) De kapotte broek en versleten slippers hoeft de verzekeraar niet te vergoeden op de inboedelverzekering, de kapotte lattenbodem, de...

Bank niet verplicht hypotheek te verhogen

Bank niet verplicht hypotheek te verhogen

(Kifid-uitspraak GC 2022-0780) De consument beklaagt zich over de handelswijze van de geldverstrekker in het kader van zijn verzoek tot verhoging van zijn hypothecaire...

Kifid: UMG Verzekeringen schond zorgplicht

Kifid: UMG Verzekeringen schond zorgplicht

(Kifid-uitspraak GC 2022-0777, bindend) De consument heeft zijn levensverzekering met een garantiekapitaal in 1998 omgezet naar een beleggingsverzekering. Hierdoor...

Klager vordert vergeefs 51.250 euro overwaarde

Klager vordert vergeefs 51.250 euro overwaarde

(Kifid-uitspraak GC 2022-0772) De consument was in de veronderstelling dat hij in 2008 mede eigenaar is geworden van de woning van zijn toenmalige partner. Bij de...

Kifid laat opleiding klant meespelen in zorgvuldigheid die adviseur moet betrachten

Kifid laat opleiding klant meespelen in zorgvuldigheid die adviseur moet betrachten

De Geschillencommissie maakt bij het beoordelen van de vraag of een adviseur de zorgplicht heeft gschonden onderscheid naar de mate van opleiding van de consument(en)....

Geen stormschade, maar constructiefout

Geen stormschade, maar constructiefout

(Kifid-uitspraak GC 2022-0748) De consument heeft een beroep gedaan op zijn woonverzekering omdat hij schade aan zijn schuur heeft door storm. De verzekeraar heeft...

Leren van Kifid-uitspraken hypotheken

Leren van Kifid-uitspraken hypotheken

(NVHP in Ken je vak! VVP 4-2022) Ook eisen aan oriëntatiegesprek Tijdens een oriëntatiegesprek maakt de adviseur een handgeschreven notitie met onder...

Leren van Kifid-uitspraken

Leren van Kifid-uitspraken

(Uit Ken je vak! VVP 4-2022) Benzine in plaats van diesel CAMPERVERZEKERING – De consument heeft verkeerde brandstof getankt waardoor schade is ontstaan...