Versoepel beleid voor scheidende koppels

Sander de Loo 2018

Hypotheekverstrekkers moeten soepeler omgaan met beheer en acceptatie voor gescheiden klanten, schrijft Sander de Loo -directeur van de Zorgeloosch Groep- in vakblad VVP8, dat dinsdag verschijnt. De Loo ziet in de praktijk dat steeds meer mensen op het einde van hun huwelijk noodgedwongen bij vrienden op de bank, in hun auto of zelfs in de open lucht overnachten.

Jaarlijks gaan gemiddeld 33.000 koppels uit elkaar. De Loo meldt in column AdVisie dat zo’n 70.000 kinderen de breuk van hun ouders meemaken. Zestienduizend kinderen zouden daar permanente schade aan overhouden. Een nieuwe ruimte waar één van de ex-echtelieden kan verblijven, speelt volgens hem een grote rol in het de-escaleren van het conflict. ‘Die tweede woonruimte is ongelooflijk belangrijk. Niet alleen voor de ouders maar ook voor de ouder-kindrelatie. De mogelijkheid om papa of mama te bezoeken tijdens en na de scheiding is essentieel voor de band tussen kind en ouder’.

In tentjes

Die (tijdelijke) woonruimte wordt echter steeds schaarser. Kopen of huren in de vrije sector is financieel gezien niet altijd een optie en voor sociale huurwoningen bestaan er lange wachtlijsten. Het Leger des Heils rekent steeds meer scheidende Nederlanders tot haar clientèle en zelfs in tentjes of in de open lucht bivakkeren komt steeds vaker voor. De Loo: ‘En dit zijn doodgewone mensen met een modaal inkomen, die in maanden tijd hun leven totaal zagen veranderen’.

Voorop in strijd

Hypotheekverstrekkers hebben naar zijn inzicht een deel van de oplossing in handen. ‘Tijdens een life event als scheiden, moet er extra oog zijn voor de financiële positie op langere termijn. Dus versoepeld beleid op beheer en acceptatie. Dit maakt het speelveld voor de financieel adviseur ook ruimer’. Zorgeloosch gaat naar eigen zeggen volgend jaar voorop in de strijd tegen de ‘kartonnen dooswoning’: ‘Door onze ambitie uit te spreken om in 2019 een start te maken met het faciliteren van woonruimte voor mensen die gaan scheiden of gescheiden zijn’.

Reactie toevoegen

 
Meer over
Aantal echtscheidingen neemt toe

Aantal echtscheidingen neemt toe

Hypotheekadviseurs zien een toename van het aantal echtscheidingen, aldus rapporteert de Hypotheekshop op de 'Dag van de Scheiding'. Uit eerder onderzoek van TNS...

Kinderalimentatie door coronacrisis getroffen restauranthouder tijdelijk verlaagd

Kinderalimentatie door coronacrisis getroffen restauranthouder tijdelijk verlaagd

De Rechtbank Gelderland verlaagt tijdelijk de kinderalimentatie van een man die door de coronacrisis niet aan zijn verplichtingen kan voldoen. De man stelde dat...

Hypotheek Visie en Uitelkaar.nl starten samenwerking

Hypotheek Visie en Uitelkaar.nl starten samenwerking

Hypotheek Visie en Uitelkaar.nl starten een pilot om klanten die bij het online scheidingsplatform komen voor het regelen van de scheiding, ook te voorzien van (online)...

Echtscheiding nóg minder aan bod in hypotheekgesprek

Echtscheiding nóg minder aan bod in hypotheekgesprek

Nog steeds heeft driekwart van de Nederlanders, aldus MUNT Hypotheken, geen of nauwelijks afspraken gemaakt over de financiële consequenties van relatiebeëindiging. Volgens...

VFAS: exen bij scheiding minder vaak voor de rechter

VFAS: exen bij scheiding minder vaak voor de rechter

De afgelopen twee jaar heeft de rechter in 6 procent van de echtscheidingen uitspraak hoeven doen. In 2011 lag dat percentage nog op 31 procent. Dit blijkt uit onderzoek...

"Wet pensioenverdeling bij scheiding kan eenvoudiger"

"Wet pensioenverdeling bij scheiding kan eenvoudiger"

Het wetsvoorstel 'Wet pensioenverdeling bij scheiding 2021' bevat veel goede elementen, maar kan in de uitwerking een stuk eenvoudiger. Dat stellen de Pensioenfederatie...

Belastingdienst start campagne gericht op stellen die uit elkaar gaan

Belastingdienst start campagne gericht op stellen die uit elkaar gaan

De Belastingdienst is gestart met de campagne ‘Voor wie verder wil, maar niet samen’. Centraal in de campagne staan het platform belastingdienst.nl/scheiden...

Belastingdienst: brochure echtscheidingsconvenant en eigen woning

Belastingdienst: brochure echtscheidingsconvenant en eigen woning

De Belastingdienst heeft onlangs een brochure gemaakt over het echtscheidingsconvenant en de eigen woning. De brochure richt zich in de eerste plaats op adviseurs....

Gescheiden...

Gescheiden...

De burgerlijke staten 'ongehuwd' en 'gescheiden' hebben verschillende juridische consequenties. Daarom is het van belang om onderscheid te (blijven) maken. “De...

Nieuw mededelingsformulier verevening pensioenrechten bij scheiding gepubliceerd

Nieuw mededelingsformulier verevening pensioenrechten bij scheiding gepubliceerd

Op 18 oktober heeft de Staatssecretaris van het Ministerie van Sociale Zaken en Werkgelegenheid (SZW) in de Staatscourant een besluit gepubliceerd, waarin een nieuw...