Verzekeraars zien "beheerste jaarwisseling"

Auto brand via Pixabay brandweer

Op basis van de eerste meldingen van Stichting Salvage, politie en de brandweer lijkt de afgelopen jaarwisseling beheerster te zijn verlopen dan voorgaande jaren, meldt het Verbond van Verzekeraars. Niettemin vonden er talrijke incidenten plaats met onder andere materiële schade aan woningen en voertuigen. Een voorlopige inschatting van het totale schadebedrag aan particuliere woningen en auto’s door verzekeraars volgt op zeven januari.

Stichting Salvage is op 31 december 2020 en 1 januari 2021 in totaal 50 keer uitgerukt. Het totale aantal meldingen is ten opzichte van 2019 is met zo’n 56 procent gedaald. De daling van de Salvagemeldingen is vooral terug te zien in het aantal vuurwerk-gerelateerde schades, welke dit jaar beduidend lager uitviel. Het merendeel van de 50 meldingen bestond uit kleine branden, zo’n 22.

Carbid

Ondanks het vuurwerkverbod werd er volop vuurwerk en carbid afgestoken. Grotere incidenten deden zich onder meer voor in Joure en Deventer. In Joure resulteerde het afschieten van een carbidbom in een giertank in behoorlijke schade aan een hotel en een ander pand. In Deventer zorgde het ontploffen van een vuurwerkbom voor grote ravage, waarbij de ramen van twintig huizen uit de sponningen sloegen en verschillende garagedeuren compleet verwrongen zijn. In Rijswijk vond een explosie plaats nadat een caravan met gasflessen in brand was gestoken, de kleding van omstanders vatte hierbij vlam. In Tiel ging bovendien een school goeddeels in vlammen op. "In gemeenten als Den Bosch en Veen zagen we dat er sprake was van maatschappelijke onrust en werden auto’s in brand gestoken, uiteindelijk moest ME worden ingezet", aldus het Verbond.

Volgens de politie vonden opvallend veel autobranden plaats in Midden- en West-Brabant. Het Verbond ziet een zorgelijke, stijgende trend. Algemeen directeur van het Verbond, Richard Weurding: “In onze registratie zien we de afgelopen jaren een flinke toename van het aantal autobranden, ook tijdens oud en nieuw gaan er auto's in vlammen op. Naast materiële schade, is de impact op het veiligheidsgevoel enorm."

Reactie toevoegen

 
Meer over
Deltaplan funderingsschade pleit voor herstelfonds

Deltaplan funderingsschade pleit voor herstelfonds

Een miljoen huur- en koopwoningen lopen de komende dertig jaar een aanzienlijk risico te worden getroffen door funderingsschade als er niet wordt ingegrepen. Deze...

"Financieel advies te intiem om in een chat te doen”

"Financieel advies te intiem om in een chat te doen”

"Financieel advies is te intiem om in een chat te doen." Aldus Evert-Jan Slootweg (CDA) in de eerste van twee financiële verkiezingsdebatten georganiseerd door...

Krachtenbundeling Verbond en KNMI om klimaatschade tegen te gaan

Krachtenbundeling Verbond en KNMI om klimaatschade tegen te gaan

Schade voorkomen door zo vroeg mogelijk te waarschuwen voor de komst van slecht weer. Dit is de kern van de samenwerking tussen het Verbond van Verzekeraars en het...

De toekomst van volmacht is…

De toekomst van volmacht is…

(AFM, NVGA en Verbond in katern 'Volmachten vol in bedrijf!' in VVP 1-2021) De toekomst van volmacht is… VVP vroeg het aan het Verbond van Verzekeraars,...

Corona: raamwerk voor ondernemers in nood verlengd tot 1 juni

Corona: raamwerk voor ondernemers in nood verlengd tot 1 juni

Het raamwerk voor ondernemers die worstelen met gevolgen van de coronacrisis is verlengd tot 1 juni. Het 'Raamwerk-Covid 19 richtlijnen distributie zakelijke markt'...

Onafhankelijke Tuchtraad Financiële Dienstverlening (Assurantiën) verder als stichting

Onafhankelijke Tuchtraad Financiële Dienstverlening (Assurantiën) verder als stichting

De Tuchtraad Financiële Dienstverlening (Assurantiën) is per 9 februari ondergebracht in een afzonderlijke stichting, de Stichting Tuchtraad Verzekeraars....

Verzekerde schade avondklokrellen circa een miljoen

Verzekerde schade avondklokrellen circa een miljoen

Bij de avondklokrellen op meerdere plaatsen in het land is voor circa een miljoen euro aan verzekerde schade toegebracht. Dat schat het Verbond van Verzekeraars...

Regeling bedrijvenschade coronarellen vergoedt alleen materiële schade

Regeling bedrijvenschade coronarellen vergoedt alleen materiële schade

Minister Grapperhaus heeft de contouren bekend gemaakt van de regeling waar door coronarellen getroffen ondernemers een beroep op kunnen doen voor de bedrijvenschade...

Online financiële verkiezingsdebatten op 2 en 11 maart

Online financiële verkiezingsdebatten op 2 en 11 maart

NVB, Verbond van Verzekeraars, DUFAS, NVP en Adfiz organiseren op 2 en 11 maart interactieve financiële verkiezingsdebatten, steeds van 11.00 uur tot 12.30...

Verbond over avondklok rellen: "Krachtig optreden overheid nodig"

Verbond over avondklok rellen: "Krachtig optreden overheid nodig"

“Het is van belang dat de overheid krachtig ingrijpt bij de avondklok rellen om te voorkomen dat de situatie onbeheersbaar wordt." Aldus Richard Weurding,...