Genomineerden Positive Finance Award laten zien hoe vitaal financiële sector kan zijn

Positive Finance Award 2018, vijf genomineerden

Eyevestor, Gavin, Broodfonds, FiKks en United Economy zijn genomineerd voor de Positive Finance Award 2018. “Zij hebben in de praktijk bewezen hoe je als financiële dienstverlener een vernieuwende en betekenisvolle bijdrage kunt leveren aan de samenleving”, aldus juryvoorzitter Odette Bakker (Dazure). De award wordt uitgereikt tijdens de derde Positive Finance Day van 1 november 2018 in Utrecht.

Naast voorzitter Bakker bestaat de jury uit Alexander Koene (BR-ND) en Arjen Bijlsma (MUNT Hypotheken). Evenals vorige jaren was de opdracht van de jury: zoek initiatieven binnen de financiële wereld waar de samenleving écht iets aan heeft gehad, waar mensen duurzaam mee geholpen zijn en waar de - financiële - wereld mooier door is geworden. Dit jaar koos de jury voor twee categorieën: Proven en Go Viral. Onder Proven verstaat de jury initiatieven die bewezen betekenisvol zijn en onder Go Viral vooruitstrevende initiatieven die stevige nieuwe bruggen bouwen richting samenleving. Eyevestor, Gavin en Broodfonds zijn genomineerd in de categorie Proven en FiKks en United Economy in de categorie Go Viral.

Go Viral

Bakker namens de jury: “FiKks heeft een prachtige slogan ‘Met FiKks pak je geldzaken aan voor ze geldzorgen zijn’. Missie van FiKks, een initiatief van de stichting Helden van de Wil is: ‘heel Nederland schuldenvrij’. Op een laagdrempelige manier kun je via een app een buddy (een vrijwilliger) raadplegen om ervoor te zorgen dat je jouw geldzaken weer op orde kan brengen. De maatschappelijke relevantie is groot, alleen al gezien het feit dat één op de vijf Nederlanders schulden heeft en dat het aantal mensen dat moet aankloppen bij de Voedselbank groeiende is.”

De andere nominatie in deze categorie is United Economy, een initiatief van oud-bankier Heidi Leenaarts. Bakker: “Doel van United Economy is een renteloze, schuldenvrije samenleving. Leenaarts ontwikkelde een circulair geldsysteem voor bedrijven die elkaar betalen in Uniteds. Volgens Leenaarts is speculatie met deze munt niet mogelijk. Belangrijk zo betoogt ze, want in de bestaande economie wordt 95 procent gebruikt om te speculeren. Tientallen bedrijven doen mee, zoals Eosta (Europees marktleider als distributeur van eerlijke groente en fruit), koffiebranderij Peeze en Kyotolease. De jury is onder de indruk dat het United Economy is gelukt om bij zo iets groots als een ‘systeemverandering’ zoveel bedrijven al te laten aansluiten.”

Proven

Gavin, ’s werelds eerste risk-sharing-service, is een initiatief van Matthijs Nelemans en Pier van Loon. Zij verdienden hun sporen in de traditionele verzekeringswereld, zetten er vraagtekens bij en draaiden het business model om. Deelnemers betalen niet langer premie voor schades die mogelijk nooit plaatsvinden. Wel betalen de deelnemers een variabele bijdrage als de schades zijn vastgesteld. Gavin biedt dezelfde dekking als traditionele verzekeraars, maar dan voor minimaal de helft van de prijs. “De jury vindt dat Gavin bewijst dat je met omdenken in staat bent een heel nieuw verzekeringsmodel te creëren”, aldus Bakker.

Het Broodfonds laat een sterke groei in Nederland zien en bewijst dat ondernemers in staat zijn om zich gezamenlijk te organiseren om de zaken financieel goed voor elkaar te regelen. De jury prijst de betekenisvolle wijze hoe het Broodfonds voor elkaar zorgt. Financial Life Planner Thom Boot is zelf lid van Broodfonds Eindhoven en was ook te zien in de aflevering over Broodfondsen van VPRO Tegenlicht. “Broodfondsen gaat in feite terug naar de essentie van verzekeren. Het mooie ervan is dat vertrouwen in feite het business model is en dat de praktijk laat zien dat het werkt."

Eyevestor, initiatief van oud-bankier Gijs van Dalen Meurs, is een prachtig bedrijf waar klanten, werknemers en investeerders aandelen online kopen en verkopen van bedrijven waar ze in geloven. “Zij zorgen ervoor dat het voor ondernemers mogelijk is om aandelen te verstrekken zonder een beursgang. Zij geloven in een economie die draait op eigen vermogen in plaats van schuld: op verwantschap in plaats van ieder voor zich; op interdependentie in plaats van afhankelijkheid; op kernwaarden in plaats van verrijking. Gelijkheid in het belang van een bedrijf in plaats van slaaf van het systeem. Een terechte nominatie volgens de jury.”

Positive Finance Day

De derde Positive Finance Day, een initiatief van Dazure en het New Financial Forum,  laat innovatieve, baanbrekende ontwikkelingen zien in de financiële wereld. Op 1 november 2018 komt de financiële sector in Utrecht bijeen om zich te laten inspireren door het beste uit de financiële sector. Dagvoorzitters zijn Indra Frishert (Dazure) en Willem Vreeswijk (New Financial Forum). Sprekers zijn onder meer: Volkert Engelsman (ceo van Eosta, nummer 1 in de Duurzame 100, een groenteboer met een radicale visie), Michel Verwoest (lid Raad van Bestuur ASR), Petra Hoogerwerf (auteur Échte Winst, actuaris Amba Zeggen (Risk&Governance) en imker Marius Woensdregt. 

Ben je er ook bij? Schrijf je HIER in.

 

Reactie toevoegen

 
Meer over
Praktijktips Pensioen & Vermogen Michiel van Vugt (NNEK): beleg duurzamer en eet minder vlees

Praktijktips Pensioen & Vermogen Michiel van Vugt (NNEK): beleg duurzamer en eet minder vlees

“Beleg duurzamer en eet minder vlees en je draagt veel bij aan een duurzamere wereld!” Aldus Michiel van Vugt, commercieel directeur NNEK. Samen met...

NNEK en Dazure op VVP Event Pensioen & Vermogen: Beleg & Bescherm

NNEK en Dazure op VVP Event Pensioen & Vermogen: Beleg & Bescherm

Op het VVP Event Pensioen & Vermogen gaan NNEK en Dazure in op Beleg & Bescherm, dat zij samen hebben ontwikkeld. Met dit nieuwe product kunnen klanten hun...

Impact nabestaandenpensioen onder Wtp toegelicht op Vakevent Pensioen & Vermogen

Impact nabestaandenpensioen onder Wtp toegelicht op Vakevent Pensioen & Vermogen

Hanneke Kroonenberg (Hoofd Kenniscentrum Van Lanschot Kempen en bestuurslid FFP) gaat tijdens de kennissessie van Evi van Lanschot op het VVP Event Pensioen &...

Karin Polman: "Hollandse blue zones"

Karin Polman: "Hollandse blue zones"

"Mensen in blue zones doen veel samen, verbouwen deels hun eigen voedsel en hebben taken die bijdragen aan de gemeenschap. Met andere woorden: ze hebben een reden...

Praktische tips duurzaam beleggen op VVP Event Pensioen & Inkomen

Praktische tips duurzaam beleggen op VVP Event Pensioen & Inkomen

"Adviseurs die kennis en vaardigheden bezitten over duurzaam pensioen en vermogensvorming hebben een streepje voor op hun collega’s. En dat is niet alleen omdat...

Praktische pensioenhandvaten voor adviseurs op VVP Event Pensioen & Vermogen

Praktische pensioenhandvaten voor adviseurs op VVP Event Pensioen & Vermogen

"De Wet Toekomst Pensioenen is bedoeld om iedereen (meer) invloed te geven op de eigen financiële planning. Kennis van en een praktische kijk op zowel...

Katern Haal meer uit data in nieuwe VVP

Katern Haal meer uit data in nieuwe VVP

Pak kunstmatige intelligentie slim aan, stelt Justin Schlee (ANVA) in het katern Haal meer uit data in de dinsdag verschenen nieuwe VVP 1-2024. Schlee: "Mijn advies...

NFF podcastserie Financiële dienstverleners in transitietijd (4): Geert Bouwmeester

NFF podcastserie Financiële dienstverleners in transitietijd (4): Geert Bouwmeester

Geert Bouwmeester, sinds 2017 bestuursvoorzitter van De Goudse, staat centraal in de vierde aflevering van de podcastserie ‘De rol van financiële dienstverleners...

"Uitdagingen van deze tijd vragen om allianties"

"Uitdagingen van deze tijd vragen om allianties"

"De uitdagingen van deze tijd vragen om allianties waarin begrip, gelijkgerichte doelstellingen en het gezamenlijke grotere belang vooropstaan. Als tegengif voor...

NFF podcastserie Financiële dienstverleners in transitietijd (3): Ron Bavelaar

NFF podcastserie Financiële dienstverleners in transitietijd (3): Ron Bavelaar

Ron Bavelaar, voorzitter Raad van Bestuur Univé, staat centraal in de derde aflevering van de podcastserie ‘De rol van financiële dienstverleners...