Voorlopig geen aanpassingen afhandeling letselschade

Sander Dekker minister Rechtsbescherming 2017

Minister Dekker wil niet vooruitlopen op de uitkomsten van het onderzoek van de Universiteit Utrecht welke acties mogelijk zijn om de afhandeling van letselschade verdergaand te verbeteren. Dat antwoordt hij op Kamervragen naar aanleiding van een item bij Radar.

Dekker: "Het is zorgelijk als slachtoffers de afwikkeling van hun letselschade als problematisch ervaren. Deze geluiden klinken langer. Om die reden heb ik in februari 2018 gesproken met De Letselschade Raad en een aantal schadeverzekeraars. Naar aanleiding van dit gesprek heeft De Letselschade Raad opdracht gegeven voor onderzoek naar de oorzaken van lang lopende letselschadezaken. De Universiteit Utrecht voert dit onderzoek op dit moment uit. De resultaten van het onderzoek worden voor de zomer verwacht."

Dekker zegt nu wel al: "In alle gevallen geldt dat het van belang is om de schade zo gedegen en voortvarend mogelijk af te handelen, waarbij tussen die gedegen- en voortvarendheid een balans moet worden gevonden. Is het mogelijk om schade (ruimschoots) binnen twee jaar correct af te handelen, dan dient dit vanzelfsprekend te gebeuren." (Volgens het Verbond van Verzekeraars wordt 90 procent van de gevallen binnen twee jaar afgehandeld.)

 

Reactie toevoegen

 
Meer over
Wettelijke doorlooptermijnen bij afhandeling letselschade?

Wettelijke doorlooptermijnen bij afhandeling letselschade?

"Bent u bereid in ieder geval wettelijke doorlooptermijnen vast te stellen waarbinnen verzekeraars moeten reageren en letselschade moeten uitkeren, zodat onnodig...

Nostimos roept op tot instellen van ‘marktmeester letselschade’

Nostimos roept op tot instellen van ‘marktmeester letselschade’

Nostimos Letselschadedeskundigen roept minister Dekker op om haast te maken met het instellen van een ‘marktmeester in de letselschade’, vergelijkbaar...

Verbond pleit voor normering

Verbond pleit voor normering

Het Verbond van Verzekeraars pleit voor een normeringstelsel om langlopende letselschadezaken sneller te kunnen afhandelen. Dat liet Richard Weurding, algemeen...

"Verzekeraars schenden consequent eigen letselschade gedragscode"

"Verzekeraars schenden consequent eigen letselschade gedragscode"

Verzekeraars schenden consequent hun eigen letselschade gedragscode, aldus Radar maandagavond. het consumentenprogramma op zijn website: "De mailbox van Radar loopt...

Wet vergoeding Affectieschade in de praktijk

Wet vergoeding Affectieschade in de praktijk

Wat betekent het nu de Wet vergoeding Affectieschade in werking is getreden? Nu we onder bepaalde voorwaarden financiële compensatie kunnen eisen aan een beperkte...

Wet vergoeding Affectieschade in de praktijk

Wet vergoeding Affectieschade in de praktijk

Wat betekent het nu de Wet vergoeding Affectieschade in werking is getreden? Nu we onder bepaalde voorwaarden financiële compensatie kunnen eisen aan een beperkte...