VOOROP polis beloont veilig rijgedrag

Logo Voorop

In samenwerking met Nationale-Nederlanden heeft RISK Verzekeringen de VOOROP verzekering gelanceerd. De nieuwe autoverzekering is ontwikkeld op basis van de techniek van 'Pay How You Drive'. Automobilisten met een bewust en veilig rijgedrag worden beloond met een lagere verzekeringspremie.

Pay How You Drive is vorig jaar in pilotvorm geïntroduceerd door Fairzekering, dat meteen verschillende innovatieprijzen in de wacht sleepte (waaronder de Financial Marketing Award 2014). VOOROP is het doorontwikkelde concept. Dankzij de samenwerking met NN en vergelijkingssite Independer is de polis bereikbaar voor een groot publiek.

 

Werkwijze

Bij het afsluiten van een autoverzekering bij VOOROP ontvangen de automobilist een zogenoemde ‘Chipin-stekker’ die hij zelf in zijn auto kan plaatsen. De stekker haalt informatie op over het rijgedrag van de automobilist (op basis van telematica). De rapportages die hieruit rollen maken inzichtelijk hoe hard je rijdt, remt en optrekt, gekoppeld aan tijdstip en locatie. Op basis van het gemeten rijgedrag scoort de automobilist plus- of minpunten. De som van de gescoorde plussen en/of minnen leidt aan het eind van het jaar tot een (eventuele) correctie op de kortingsladder. Het betreft een persoonlijke verzekering waarbij de privacy van de bestuurder gewaarborgd is. Buiten de bestuurder heeft niemand inzage in de data. Daarnaast heeft de bestuurder altijd de gelegenheid om zijn rijgegevens te wissen, waarna de data worden ontkoppeld van de gegevens van de auto.

 

Goedkoper en leuker

Uit onderzoek blijkt dat automobilisten zich bewuster zijn van hun rijgedrag en zich beter aan de verkeersregels houden als hun rijgedrag wordt gevolgd. Het gevolg is een toename van de verkeersveiligheid en een daling van de schadelast. Pay How You Drive stimuleert bewust en veilig rijgedrag. Daarnaast ontvangen rijders tips voor het besparen van brandstof en voor het onderhoud van de auto, bijvoorbeeld als de accu bijna leeg is.

Peter Schokker, directeur RISK Verzekeringen, verwacht dat Pay How You Drive een trend wordt. “Eigenlijk wordt autorijden op deze manier veel eerlijker, persoonlijker en voor goede rijders goedkoper en leuker", aldus Schokker.

Reactie toevoegen

 
Meer over
Workshop over hospitality op vijfde Dag van het Topadvies

Workshop over hospitality op vijfde Dag van het Topadvies

Het programma van de vijfde editie van de Dag van het Topadvies is met de sessie 'Be my guest!' compleet. Deze vijfde sessie over het rendement van gastvrijheid...

Roze auto's veroorzaken de meeste aanrijdingen

Roze auto's veroorzaken de meeste aanrijdingen

Bestuurders van roze auto's veroorzaken de meeste aanrijdingen met andere automobilisten. Dat blijkt uit cijfers van het Centrum voor Verzekeringsstatistiek van...

Prijsstijging WA-autoverzekeringen vlakt af

Prijsstijging WA-autoverzekeringen vlakt af

Voor het eerst sinds 2016 stegen de premies voor de WA-autoverzekering minder hard dan in voorgaande jaren. Dit blijkt uit onderzoek van Independer. De gemiddelde...

Jongeren betalen twee keer zo veel voor hun autoverzekering

Jongeren betalen twee keer zo veel voor hun autoverzekering

Jongeren onder de 25 jaar oud betalen twee keer meer voor hun autoverzekering dan volwassenen. Dit blijkt uit onderzoek van goedkoopsteautoverzekering.net. In het...

Autopremie het laagst in Groningen

Autopremie het laagst in Groningen

De gemiddelde premiehoogte voor een autoverzekering is in Zuid-Holland het hoogst (79 euro) en in Groningen het goedkoopst (53 euro). Dit blijkt uit onderzoek van...

Bergers voortaan standby op twintig plaatsen

Bergers voortaan standby op twintig plaatsen

Rijkswaterstaat zet tijdens de ochtend- en avondspits op twintig strategische plekken in Nederland standby bergers in. De bergers kunnen vanaf deze plekken langs...