"Vrijwel iedereen kan besparen op zijn autoverzekering"

auto algemeen beeld 2022

Wie overstapt van autoverzekering kan gemiddeld 237 euro per jaar besparen, aldus onderzoek van Geld.nl.

“Dit komt vooral doordat de premieverschillen tussen de verschillende autoverzekeraars erg groot zijn. Het verschil tussen de duurste en goedkoopste autoverzekering specifiek voor jouw auto en situatie is al snel een paar tientjes per maand, oftewel honderden euro’s per jaar”, zegt Amanda Bulthuis, expert geld & verzekeringen bij Geld.nl.

Om te onderzoeken hoeveel consumenten gemiddeld kunnen besparen op hun autoverzekering, nam Geld.nl een steekproef van 100.000 autoverzekering-vergelijkingen in 2022. Hieruit blijkt dat de laagste premie in de vergelijkingen gemiddeld 237 euro per jaar lager ligt dan gemiddelde premie van alle autoverzekeringen die iemand kan kiezen. “Dat is al een flinke besparing, maar hij kan zelfs nog hoger uitpakken als je op dit moment bij een relatief dure verzekeraar zit”, voegt Bulthuis toe. “Het verschil tussen de hoogste en de laagste autoverzekeringpremie in de vergelijkingen was namelijk gemiddeld zelfs 565 euro per jaar.”

Als je weet dat de premieverschillen zo groot zijn, is het extra vreemd dat bijna de helft van alle Nederlandse automobilisten vrijwel nooit naar de autoverzekering omkijkt, stelt Bulthuis. “We laten met zijn allen zo onnodig veel geld liggen. Terwijl je door elk jaar even goed te vergelijken in een paar minuten kunt bepalen of je nog goed zit en of andere verzekeraar misschien een betere of voordeligere verzekering voor je auto heeft.”

Uit de cijfers van Geld.nl blijkt ook dat vrijwel iedereen veel kan besparen. “Wat wel opvalt is dat groepen die vaak het duurst uit zijn voor hun autoverzekering, zoals jongeren of inwoners van grote steden, gemiddeld de hoogste bedragen kunnen besparen. Bij automobilisten van 18 t/m 24 jaar kwam de gemiddelde besparing uit op ruim 440 euro per jaar. En bij Rotterdammers op bijna 322 euro per jaar.”

Reactie toevoegen

 

Reacties

Peter Veldhuizen - advies 24 februari 2023

er is meer dan alleen een lage premie. Kater na een schade bij terugval korting/schadevrije jaren. . Netto premie met 70% en 85% bij verschillende maatschappijen. 85% korting over 100 euro, is 15 euro. 70% over 50 euro is ook 15 euro en toch heeft de consument het gevoel bij 85% beter af te zijn Polis voorwaarden zijn een zeer belangrijk onderdeel van de verzekeringsovereenkomst en dat wordt steeds vaker aan de kant geschoven. Assurantieadviseur is een beroep en verzekeringen zijn onderhand geen doe het zelf product meer. (zelf alleen keuzes maken is gevaarlijk - polisvoorwaarden kunnen vele kleine (L) ettertjes hebben. Goede onafhankelijke vergelijkingssoftware voor de adviseur is ook onmisbaar, bijv. Rolls.

Chris Broeders - Assurantiekantoor Broeders 24 februari 2023

En tot zover weer het gratis reclamespotje van een grote assurantietussenpersoon. (Uiteraard zichzelf "internetvergelijker" noemend zoals de meeste ASSURANTIETUSSENPERSONEN die uitsluitend via internet werken en volop ruimte krijgen in de media).

Meer over
Autoverzekeringen acht procent duurder in één jaar tijd

Autoverzekeringen acht procent duurder in één jaar tijd

Sinds vorig jaar mei steeg de gemiddelde premie voor een autoverzekering met 8,4 procent, blijkt uit onderzoek van Geld.nl. Hierdoor is men nu gemiddeld 82 euro...

Elektrische auto zestien procent duurder om te verzekeren dan benzineauto

Elektrische auto zestien procent duurder om te verzekeren dan benzineauto

Een elektrische auto verzekeren is volgens Geld.nl (nog steeds) fors duurder dan een vergelijkbare benzineauto verzekeren. “Uit ons onderzoek blijkt dat de...

"Geld lenen fors duurder"

"Geld lenen fors duurder"

Geld lenen is de afgelopen maanden fors duurder geworden. In ongeveer 10 maanden is de laagste rente die je kunt krijgen voor een lening zelfs meer dan verdubbeld....

Verhouding leen- en hypotheekrentes weer wat genormaliseerd

Verhouding leen- en hypotheekrentes weer wat genormaliseerd

“Het grensbedrag tot waar een persoonlijke lening voordeliger is dan een hypotheek verhogen is weer wat genormaliseerd”, stelt Geld.nl. Amanda Bulthuis,...

Geld.nl: hoge hypotheekrente maakt het kopers lastig

Geld.nl: hoge hypotheekrente maakt het kopers lastig

Door de hoge hypotheekrente blijft het voor mensen moeilijk een woning te kopen, zelfs nu de gemiddelde verkoopprijs voor een woning in de eerste maanden van dit...

"Rentes voor leningen gaan door het dak"

"Rentes voor leningen gaan door het dak"

In de afgelopen vier weken hebben bijna alle Nederlandse kredietverstrekkers hun rentes één of meerdere keren verhoogd, aldus Geld.nl. “Hierdoor...

Geld.nl: autoverzekering voor jongeren vaak onbetaalbaar

Geld.nl: autoverzekering voor jongeren vaak onbetaalbaar

Een autoverzekering voor jonge bestuurders is bijna niet meer te betalen, aldus onderzoek van Geld.nl. “Gemiddeld betaalden automobilisten van 18 t/m 20 jaar...

"Hoge inflatie kost spaarders 35 miljard euro"

"Hoge inflatie kost spaarders 35 miljard euro"

Door de torenhoge inflatie in 2022 leverden Nederlandse spaarders 35,5 miljard euro in op de waarde van hun spaargeld. Dit blijkt uit berekening van de financiële...

Vooral jongeren betalen meer voor zorgverzekering

Vooral jongeren betalen meer voor zorgverzekering

De gestegen zorgpremies in 2023 raken vooral jongeren tot 25 jaar, blijkt uit de Datamonitor zorgverzekeringen van Geld.nl. Consumenten tussen de achttien en 25...

Inflatie neemt grote hap uit spaargeld

Inflatie neemt grote hap uit spaargeld

Uit berekeningen van de financiële vergelijkingssite Geld.nl blijkt dat wie elf jaar geleden begon te sparen met 100 euro, nu nog maar 82,33 euro aan waarde...