VVP Academy van start: gefundeerd vertrouwen in de toekomst

VVP Academy 2021 (beeldmerk)

Kennispartner VVP en opleiders Lindenhaeghe, Beeckestijn, CustomerTalk en C-Profile staan samen aan de wieg van een nieuw kennis- en vaardighedenplatform: de VVP Academy.

De VVP Academy is ingericht volgens een nieuw concept: het combineert kennis- en vaardighedentrainingen van verschillende opleiders. Het platform biedt een breed palet op elkaar afgestemde trainingen, opleidingen en examens voor de financieel professional van morgen. Maar ook voor medewerkers van ándere afdelingen in de financiële sector. In de Academy bundelen aanbieders hun krachten om professionals te verrijken met inspiratie, kennis en gefundeerd vertrouwen in de toekomst.

De Academy is een antwoord op de veranderende vraag aan de adviesmarkt. De coronacrisis, het nieuwe pensioenstelsel, marco-economische ontwikkelingen zorgen voor een grotere informatiebehoefte bij particuliere en zakelijke klanten. Aan de andere kant nemen banken en verzekeraars steeds meer hun primaire rol: ze bedenken en ontwikkelen financiële producten, maar investeren niet meer in het uitleggen van de werking en het begeleiden van de eindklant. Hierdoor zoekt de klant steeds meer de veilige en neutrale haven van de onafhankelijke adviseur op. Bij de klant zie je een verandering: hoe onzekerder de tijd, hoe meer hij kiest op zijn gevoel en vertrouwen.

Initiatiefnemers Willem Vreeswijk (VVP), Ewald Bary (Lindenhaeghe), Hans Molenaar (Beeckestijn), Remko Westra (CustomerTalk) en Urjan Claassen (C-Profile) zijn overtuigd van de meerwaarde van de VVP Academy voor de financieel adviseur. Westra: “Als je een relatie goed en objectief wilt adviseren, zal ‘onafhankelijkheid’ en ‘oprechte betrokkenheid’ door je aderen moeten stromen. Daarnaast moet je blijven investeren in jezelf. Doordat steeds meer online gaat, wordt het persoonlijk contact vaak minder. Molenaar: “Adviseurs zullen de kracht van digital moeten combineren met een uitstekende klantgerichte dienstverlening.”

Claassen: “Data gedreven werken zal onze business modellen bepalen. Ook is het van belang dat de adviseur zijn toegevoegde waarde richting de klant en binnen de keten verder uitbouwt. Door slim data te verzamelen en te (her)gebruiken binnen het adviesproces wordt het voor de adviseur mogelijk om op het juiste moment persoonlijk relevant te zijn voor de klant.”

Bary benadrukt dat andere aanbieders welkom zijn. “Het vak van financieel adviseur is dermate divers en complex dat doorontwikkeling op meerdere gebieden noodzakelijk is. Juist door samenwerking bereiken we dat het resultaat meer is dan de som der delen.” Claassen: “De doelstelling van de Academy is om de sector te helpen om een toekomstbestendig en duurzaam bedrijf te ontwikkelen.”

 

Reactie toevoegen

 
Meer over
VVP Academy: voor wie de lat hoger legt (advertorial)

VVP Academy: voor wie de lat hoger legt (advertorial)

Voor wie de lat hoger legt dan de Wft-norm: de VVP Academy van VVP en opleiders Lindenhaeghe, Beeckestijn, CustomerTalk en C-Profile. De VVP Academy biedt een breed...

YES! WE HAVE LIFT OFF

YES! WE HAVE LIFT OFF

(Blog door Esther Vuijsters, Lindenhaeghe) We have lift off: de VVP Academy - een samenwerkingsverband tussen VVP, Lindenhaeghe, Beeckestijn, CustomerTalk en C-profile...

VVP Academy

VVP Academy

Supertrots om met het verschijnen van deze editie de VVP Academy aan te mogen kondigen. Deze academy brengt het beste van verschillende opleiders samen om de onafhankelijk...

VVP Academy biedt gefundeerd vertrouwen in de toekomst

VVP Academy biedt gefundeerd vertrouwen in de toekomst

(Uit VVP 1-2021) De VVP Academy – een initiatief van VVP, Lindenhaeghe, Beeckestijn Business School, CustomerTalk en C-Profile is – met het verschijnen...

Wet pensioenverdeling bij scheiding 2022

Wet pensioenverdeling bij scheiding 2022

(Permanent Actueel door Lindenhaeghe in Ken je vak! VVP 1-2021) Als het wetsvoorstel ‘Wet pensioenverdeling bij scheiding 2022’ van kracht wordt, dan...

Nieuwe Incoterms

Nieuwe Incoterms

(Permanent Actueel door Lindenhaeghe in Ken je vak! in VVP 1-2021) Bij internationale goederentransacties gaat het vaak om veel geld. Kopers en verkopers van goederen...

Ruim 7.000 geslaagden voor opleiding Adviseur Duurzaam Woonen

Ruim 7.000 geslaagden voor opleiding Adviseur Duurzaam Woonen

Al 7.291 hypotheek- en financieel adviseurs en andere geïnteresseerden, zoals mid- en backoffice medewerkers, zijn geslaagd voor de opleiding Adviseur Duurzaam...

Beleidsmaatregelen NVB doorlopende kredieten

Beleidsmaatregelen NVB doorlopende kredieten

(Permanent Actueel door Lindenhaeghe in Ken je Vak! VVP 6-2020) In het voorjaar van 2020 heeft de NVB nieuwe beleidsmaatregelen gepubliceerd die onder andere de...

Aanpassing box 3

Aanpassing box 3

(Permanent Actueel door Lindenhaeghe in Ken je vak! VVP 6-2020) In het pakket Belastingplan 2021 is het wetsvoorstel Wet aanpassing box 3 opgenomen. In een...

Lindenhaeghe versterkt propositie zakelijke adviesmarkt

Lindenhaeghe versterkt propositie zakelijke adviesmarkt

Lindenhaeghe heeft 3Masters en Kers & Partners overgenomen. Lindenhaeghe versterkt met de overnames met name de positie binnen de zakelijk adviesmarkt. De overnames...