VVP-poll: provisieverbod bij uitvaartverzekeringen herzien

Discussie

Wordt het niet eens tijd het provisieverbod bij uitvaartverzekeringen te herzien? Die vraag wierp Adfiz-directeur Enno Wiertsema onlangs op in zijn maandcolumn op de website van de adviseursorganisatie. Wat vindt u? Doe weer mee met de VVP-poll en stem! Dat kan HIER.

Het provisieverbod heeft geleid tot een dramatische daling van het aantal uitvaartverzekeringen dat via adviseurs tot stand komt. Het is tijd die ontwikkeling te keren, meent Wiertsema.

Uitslag vorige poll

De vorige stelling luidde: 'Financieel adviseur moet huiseigenaar beter informeren over financieren verduurzaming', naar aanleiding van de uitkomst van onderzoek door Vereniging Eigen Huis. Slechts een derde van 93 stemmers is het hiermee eens.

 

 

Reactie toevoegen

 

Reacties

Bestuur CFD - Brancheorganisatie CFD 22 mei 2024

In het boek 'Provisie 2.0' (2017) van de hand van Herdink en Leichel, is hier al voor gewaarschuwd. Dit boek werd ook overhandigd aan de toenmalig verantwoordelijke ambtenaren bij MinFin. Maar de discussie over de nadelige gevolgen van het provisieverbod complex werd gekaapt door de discussie over provisietransparantie op schade. Naast advies/bemiddeling voor uitvaartverzekeringen hebben ook advies/bemiddeling voor ORV en pensioen een enorme dreun gekregen. De laatste twee hebben een nog veel grotere impact op de financiële situatie voor consumenten. Het is zo'n typisch dossier waarin we als brancheorganisaties de handen ineen zouden moeten slaan en met een uitgewerkt plan het nieuwe kabinet moeten benaderen. Tijd voor een bakje koffie?

Wim Bremmers - Garantis Vermogens- en Risicoadvies 16 mei 2024

De stelling is helaas niet goed. De vraag had moeten zijn of de consument via de verzekeraar mag betalen voor advies, bemiddeling en nazorg. Dat kan in de vorm van provisie maar ook in de vorm van een door de verzekeraar extra te incasseren (maand)bedrag dat wordt doorbetaald aan de bemiddelaar. M.i. moeten wij als branche echt van 90% van de provisie af willen. We werken m.n. voor de eindklant, dus is het logisch dat die ons betaalt. Met inmiddels 12 jaar ervaring met abonnementen, ook op 'schade', kan ik zeggen dat we óók werk doen dat niet direct valt door te belasten aan de consument. Daarvoor zou een vergoeding (provisie of nominaal bedrag) vanuit de verzekeraar nog steeds passen.

Patrick Valk - Valk Verzekeringen & Hypotheken 16 mei 2024

Klanten zijn niet bereid om bijvoorbeeld € 300 ineens te betalen voor een advies/bemiddeling van een uitvaartverzekering. Maar als ze € 1 per maand meer moeten betalen omdat hetzelfde bedrag aan provisie uitbetaald wordt aan de adviseur, dan hebben ze daar geen moeite mee. Ook dit kan net als bij schadeverzekeringen helder gecommuniceerd worden. Gevolg is dat bepaalde groepen geen uitvaartverzekering hebben en bij overlijden de nabestaande in de problemen komen. Dit kan nooit de bedoeling zijn.

Meer over
VVP-poll: financieel adviseur moet huiseigenaar beter informeren over financieren verduurzaming

VVP-poll: financieel adviseur moet huiseigenaar beter informeren over financieren verduurzaming

Een nieuwe week, een nieuwe poll. Vereniging Eigen Huis kwam met onderzoek waaruit zou blijken dat financieel adviseurs huiseigenaren beter kunnen informeren over...

VVP-poll: CFD adviseert terecht om niet te werken met een fijnmazig gemiddelde

VVP-poll: CFD adviseert terecht om niet te werken met een fijnmazig gemiddelde

Wat vindt u? Adviseert CFD terecht om niet te werken een fijnmazig gemiddelde bij de per 1 juli aanstaande verplichte actieve provisietransparantie bij particuliere...

VVP-poll: Wtp niet meer ter discussie stellen

VVP-poll: Wtp niet meer ter discussie stellen

Zeventien procent van 169 stemmers op de vorige VVP-stelling zegt actieve provisietransparantie al te hebben ingeregeld, 83 procent nog niet. Er is ook nog even...

VVP-poll: 'Consolidatie financieel adviseurs gaat in 2024 onverminderd door'

VVP-poll: 'Consolidatie financieel adviseurs gaat in 2024 onverminderd door'

Tweederde (67 procent) was het oneens met de afgelopen VVP-stelling 'Financieel dienstverleners onderschatten risico klimaatverandering'. Dan is de volgende vraag:...

VVP-poll: Kifid functioneert wat mij betreft prima

VVP-poll: Kifid functioneert wat mij betreft prima

Slechts acht procent was het eens met de vorige VVP-poll dat banken al enorm veel doen voor de samenleving. Dat waren dan zeker bankiers, de rest van de wereld lijkt...

Adviseurs nog te onduidelijk over hun beloning

Adviseurs nog te onduidelijk over hun beloning

De eerste VVP-poll van het nieuwe jaar! Doe weer mee en stem. Dat kan HIER. De stelling luidt: ‘Adviseurs nog te onduidelijk over hun beloning’. De poll...

VVP-poll: ontbreken diploma’s bij financieel dienstverleners keihard afstraffen

VVP-poll: ontbreken diploma’s bij financieel dienstverleners keihard afstraffen

Een duidelijke meerderheid (86 procent van 168 stemmers) was het eens met de vorige VVP-stelling: ‘Klant de dupe van consolidatiegolf financiële sector’....