Waardering centraal in zomereditie New Financial Magazine

NFM cover zomereditie 2020

Waardering. Dat is het thema van de zomereditie van het New Financial Magazine, een uitgave van de stichting New Financial Forum.

Als er één ding is wat ons de coronacrises (en daarvoor de financiële crisis) heeft geleerd, dan is het wel dat alles van echte waarde gratis is. Denk aan compassie, saamhorigheid, een glimlach, een aanraking, pretoogjes van een kind, mededogen, zonnestralen op je huid, een stromende rivier, het geluid van kwetterende vogels in de morgen, de wind in je gezicht en gezondheid. Deze lijst is bijna oneindig. Uiteraard kan geld een uitstekend hulpmiddel zijn om iets te bereiken waar mensen, dieren en planten bij gebaat zijn, maar het wezenlijke waar we naar verlangen heeft niets met geld te maken.

De corona-epidemie heeft veel mensen veel leed berokkend. Tegelijkertijd heeft het ook duidelijk gemaakt dat de meeste mensen naar iets anders verlangen dan we met zijn allen gebouwd hebben. Eeuwigdurende economische groei is een lachertje, sterker nog, je hebt sowieso helemaal niets aan een groeiende economie als deze mede is gebaseerd op de fabricage van wapens, het toenemend gebruik van antidepressiva, etc. Of als onze groeiende economie ten koste gaat van de gezondheid van de planeet, ook als het uit ons zicht gebeurt, of dat de economie groeit dankzij kinderhanden of slaven. Zolang we de gezondheid van de planeet in gevaar brengen, hebben we niets aan groei, sterker nog, doen we absoluut geen recht aan de oorspronkelijke betekenis van economie (zorgen dat het huis gezond blijft).

Deze zomereditie biedt volop inspiratie, best practices en scherpe inzichten om er samen voor te zorgen ons huis gezond te houden. Neem bijvoorbeeld het interview met de betekenisvolle bankier Jasper van Brakel, de oproep van Heidi Leenaarts (United Economy), Het Manifest of Enough van Eline Hesse (Petrol Dollars for a Different Engine), de concrete lessen uit de permacultuur van Amba Zeggen en Gé Visser, het interview met sociaal ondernemers Frans de Bie en Peter van Hofweegen (ITvitae), het nieuwe economische perspectief van Maarten Nijman (ONE) of de oproep van Bert Rorije om de financië sector in de doe-modus te krijgen.

Uiteraard is er ook in deze editie een interview met een financieel dienstverlener aan zijn of haar keukentafel. Dit keer: Faisal Setoe (HDI Global Specialty). "Wat is er mooier om een bijdrage te leveren aan de transitie naar een zinvol bedrijf?"

Dit en nog veel meer in deze zomereditie. Heel veel leesplezier.

 

Reactie toevoegen

 
Meer over
Concrete lessen uit de permacultuur voor financials

Concrete lessen uit de permacultuur voor financials

De financiële sector kan ontzettend veel leren van de principes waarop de permacultuur is gestoeld, betogen actuaris Amba Zeggen en docent Gé Visser...

'Groei' centraal in lente-editie New Financial Magazine

'Groei' centraal in lente-editie New Financial Magazine

De lente-editie van het New Financial Magazine, een uitgave van de stichting New Financial Forum, staat volledig in het teken van 'Groei'. In het themanummer wordt...

Femke Bakker (Turien): "Cruciaal voor bedrijven om je MVO-beleid volledig te omarmen"

Femke Bakker (Turien): "Cruciaal voor bedrijven om je MVO-beleid volledig te omarmen"

“Ik ben er van overtuigd dat de ‘sustainable revolution’ zich verder doorzet en grote impact zal hebben op alle aspecten van bedrijfsvoering. Gezien...

Hypotheekgesprek gaat niet over hypotheek

Hypotheekgesprek gaat niet over hypotheek

Een hypotheekgesprek gaat niet over een hypotheek. De klant wil prettig wonen en leven. Ik word erg vrolijk van adviseurs die de emotie van een woningaankoop perfect...

Sessie: leren van ondernemerssuccessen én -valkuilen

Sessie: leren van ondernemerssuccessen én -valkuilen

'Winnen, verliezen, opstaan en weer doorgaan; de belangrijkste lessen voor (advies)ondernemers'. Onder deze titel organiseert de Stichting New Financial Forum op...

NFF: speciale ondernemerssessie voor adviesondernemers

NFF: speciale ondernemerssessie voor adviesondernemers

De Stichting New Financial Forum organiseert op 26 mei samen met ondernemers Jacqueline Zuidweg (Zuidweg & Partners en MKB Doorgaan), Ralph van Dam (Centraal...

Interactieve topsessie voor (advies)ondernemers

Interactieve topsessie voor (advies)ondernemers

De Stichting New Financial Forum organiseert op 26 mei samen met ondernemers Jacqueline Zuidweg (Zuidweg & Partners en MKB Doorstart), Ralph van Dam (Centraal...

Een nieuw geldsysteem dat werkt voor iedereen

Een nieuw geldsysteem dat werkt voor iedereen

"De economie zou een middel moeten zijn om onze levenskwaliteit, waarin ook ons sociaal welzijn en een leefbaar milieu vervat zijn, te verzekeren. Het lijkt er echter...

Drie sleutels voor een gelukkig makende werksfeer

Drie sleutels voor een gelukkig makende werksfeer

"Wat zien we over het hoofd als we over werk praten? Flexwerk, vast werk, productiviteitscijfers, leiderschap, burnout, levenslang leren: om de haverklap zijn er...

Adviseur Van den Hemel: "De basis van succes"

Adviseur Van den Hemel: "De basis van succes"

"Overweeg wat jij in je leven of in je organisatie echt wil. Met de juiste technieken kunnen jouw dromen, doelen, verwachtingen echt uitkomen. En als jouw dromen...