Waardering centraal in zomereditie New Financial Magazine

NFM cover zomereditie 2020

Waardering. Dat is het thema van de zomereditie van het New Financial Magazine, een uitgave van de stichting New Financial Forum.

Als er één ding is wat ons de coronacrises (en daarvoor de financiële crisis) heeft geleerd, dan is het wel dat alles van echte waarde gratis is. Denk aan compassie, saamhorigheid, een glimlach, een aanraking, pretoogjes van een kind, mededogen, zonnestralen op je huid, een stromende rivier, het geluid van kwetterende vogels in de morgen, de wind in je gezicht en gezondheid. Deze lijst is bijna oneindig. Uiteraard kan geld een uitstekend hulpmiddel zijn om iets te bereiken waar mensen, dieren en planten bij gebaat zijn, maar het wezenlijke waar we naar verlangen heeft niets met geld te maken.

De corona-epidemie heeft veel mensen veel leed berokkend. Tegelijkertijd heeft het ook duidelijk gemaakt dat de meeste mensen naar iets anders verlangen dan we met zijn allen gebouwd hebben. Eeuwigdurende economische groei is een lachertje, sterker nog, je hebt sowieso helemaal niets aan een groeiende economie als deze mede is gebaseerd op de fabricage van wapens, het toenemend gebruik van antidepressiva, etc. Of als onze groeiende economie ten koste gaat van de gezondheid van de planeet, ook als het uit ons zicht gebeurt, of dat de economie groeit dankzij kinderhanden of slaven. Zolang we de gezondheid van de planeet in gevaar brengen, hebben we niets aan groei, sterker nog, doen we absoluut geen recht aan de oorspronkelijke betekenis van economie (zorgen dat het huis gezond blijft).

Deze zomereditie biedt volop inspiratie, best practices en scherpe inzichten om er samen voor te zorgen ons huis gezond te houden. Neem bijvoorbeeld het interview met de betekenisvolle bankier Jasper van Brakel, de oproep van Heidi Leenaarts (United Economy), Het Manifest of Enough van Eline Hesse (Petrol Dollars for a Different Engine), de concrete lessen uit de permacultuur van Amba Zeggen en Gé Visser, het interview met sociaal ondernemers Frans de Bie en Peter van Hofweegen (ITvitae), het nieuwe economische perspectief van Maarten Nijman (ONE) of de oproep van Bert Rorije om de financië sector in de doe-modus te krijgen.

Uiteraard is er ook in deze editie een interview met een financieel dienstverlener aan zijn of haar keukentafel. Dit keer: Faisal Setoe (HDI Global Specialty). "Wat is er mooier om een bijdrage te leveren aan de transitie naar een zinvol bedrijf?"

Dit en nog veel meer in deze zomereditie. Heel veel leesplezier.

 

Reactie toevoegen

 
Meer over
Babette Porcelijn: samen op weg naar een happy 2050

Babette Porcelijn: samen op weg naar een happy 2050

Het happy 2050 scenario van Babette Porcelijn is een masterplan voor een veilige en fijne toekomst. Alles wat invloed heeft op ons geluk komt in samenhang voorbij:...

Femke de Jong - Struiksma: burgerberaad in praktijk

Femke de Jong - Struiksma: burgerberaad in praktijk

Wat bestuurders kunnen leren van een dorp dat zelf de regie pakt om woningnood op te lossen, zo luidt de ondertitel van het verhaal Bij ons in Beusichem van Femke...

Eva Rovers: doorbreek met burgerberaden de politieke impasses

Eva Rovers: doorbreek met burgerberaden de politieke impasses

“Geef burgers het vertrouwen. Zij zijn in staat met elkaar complexe vraagstukken op te lossen, mits aan een aantal belangrijke spelregels is voldaan. In Nederland...

Verliefd op de toekomst centraal in zomereditie New Financial Magazine

Verliefd op de toekomst centraal in zomereditie New Financial Magazine

Verliefd op de toekomst! Dat is het thema van de superdikke zomereditie van het New Financial Magazine, een van de uitingen van de stichting New Financial Forum....

Roy van den Anker: "Vloeken in de (verzekerings)kerk"

Roy van den Anker: "Vloeken in de (verzekerings)kerk"

"Versneld een nieuwe economie tot stand brengen. Een mooie doelstelling van het New Financial Forum, maar in onze branche… Het overgrote deel van de voorbeelden...

Vreeswijk in interview met Vereende: "Next step New Financial Forum"

Vreeswijk in interview met Vereende: "Next step New Financial Forum"

Met VVP biedt Vreeswijk de adviseur een podium. Wil hij laten zien hoe mooi het adviesvak is en hoe trots we daarop mogen zijn. Bijvoorbeeld met de jaarlijkse Advies...

Roy van den Anker: "Andere knoppen voor een ander resultaat"

Roy van den Anker: "Andere knoppen voor een ander resultaat"

"In december deelde de stichting New Financial Forum een artikel van mijn hand op LinkedIn. In dit artikel hield ik een pleidooi om na jaren van aandacht voor de...

Financiële dienstverleners in transitietijd (6): Karin Bos

Financiële dienstverleners in transitietijd (6): Karin Bos

Karin Bos, sinds 2022 verantwoordelijk voor Schade & Inkomen bij Achmea, staat centraal in de zesde aflevering van de podcastserie ‘De rol van financiële...

Van polis naar preventie: de duurzame toekomst van verzekeren

Van polis naar preventie: de duurzame toekomst van verzekeren

"Tien jaar geleden werd vernieuwing in de verzekeringswereld vooral aangejaagd door de schijnbaar onbegrensde mogelijkheden van technologie. Nu is er een fundamentelere...

NFF podcastserie Financiële dienstverleners in transitietijd (5): Carola Wijkamp-Hermsen

NFF podcastserie Financiële dienstverleners in transitietijd (5): Carola Wijkamp-Hermsen

Carola Wijkamp-Hermsen, sinds 1 november 2023 directievoorzitter van de Vereende, staat centraal in de vijfde aflevering van de podcastserie ‘De rol van financiële...