Wftnivo promoot evc als alternatief peplus

Studieboeken

WFTNIVO wijst nog eens op de mogelijkheid van het EVC-traject als alternatief voor Wft PEplus-examens (EVC = Eerder Verworven Competenties).

 

Ten onrechte claimt WFTNIVO in haar persbericht dat het een nieuw alternatief betreft: "Het idee voor een EVC-traject voor de Wft PEplus-modules is ontstaan na vele gesprekken met ervaren financieel adviseurs over de examens. Ze waren van mening dat de examens niet altijd al hun competenties als financieel adviseur goed zichtbaar maakten. Met hun jarenlange ervaring hadden ze al een groot aantal klanten naar tevredenheid geholpen. In de examens is er volgens hen echter geen ruimte om dit soort ervaringen met klanten te uiten. WFTNIVO kwam daarom voor deze adviseurs met een alternatief voor het PEPlus-examen: een EVC-traject."

Maar volgens de wet was EVC altijd al een alternatief in het nieuwe vakbekwaamheidsgebouw. Wel is het zo dat niet ieder exameninstituut op basis van een EVC-procedure diploma's mag afgeven. WFTNIVO mag dit wel.

Door middel van een EVC-traject maakt een adviseur zichtbaar welke ervaring, kennis en inzichten hij in de afgelopen jaren heeft opgedaan. Uit de beoordeling van dit traject kan blijken dat een adviseur over voldoende competenties beschikt om zijn vak als financieel adviseur te kunnen uitoefenen. Deze beoordeling leidt in zo'n geval tot het verkrijgen van een diploma. Een adviseur voldoet dan aan de vakbekwaamheidseisen en hoeft geen examen meer te doen,

Voordat een adviseur aan een EVC-traject begint kan hij op de website van WFTNIVO een gratis Snelscan doen. Hiermee kan hij testen of hij over voldoende ervaring beschikt om zijn diploma te behalen door middel van een EVC-traject. De adviseur beantwoordt in deze scan een aantal vragen over zijn opleiding(en) en/of werkervaringen.

Een EVC-traject is trouwens niet gratis. WFTNIVO rekent 707,85 euro inclusief btw voor één PEplus-module, 949,85 euro voor twee modules en 1.191,85 euro voor drie modules.

Verder geldt dat een EVC-traject pittig kan zijn en dat de conclusie ook kan zijn dat men niet of alle benodigde competenties beschikt. Wie dan nog aan PEplus moet beginnen, zeilt wel erg scherp aan de wind. De tijd is immers krap aan het worden.

Reactie toevoegen

 
Verzekeraars zijn vergeten waartoe ze op aarde zijn

Verzekeraars zijn vergeten waartoe ze op aarde zijn

Hij wist geregeld een gevoelige snaar te raken in de branche, maar het was altijd ingegeven door zijn fenomenale vakkennis. Dik van Velzen, senior projectmanager...

Slagingspercentage peplus: 66,2 procent

Slagingspercentage peplus: 66,2 procent

Tussen februari 2014 en 31 december 2016, de overgangsperiode in het nieuwe deskundigheidsbouwwerk, zijn bijna 138.000 PEplus-examens afgelegd. Het slagingspercentage:...

Wftnivo sluit EVC-traject voor PEplus

Wftnivo sluit EVC-traject voor PEplus

WFTNIVO heeft eind vorige week het EVC-traject voor PEplus gesloten. Het instituut: "Kandidaten die dit jaar nog hun Wft-diploma moeten behalen, kunnen dit...

Peplus: kom in actie voor het te laat is

Peplus: kom in actie voor het te laat is

"Het mag dan al december zijn, het Omwisselteam krijgt dagelijks mensen aan de telefoon die ergens zijn blijven ‘hangen’. Zoals financieel adviseurs...

Veel meer PEplus-examens afgelegd

Veel meer PEplus-examens afgelegd

In oktober werden er bij Lindenhaeghe 1.000 PEplus-examens méér geboekt dan gemiddeld in de maanden ervoor.   Eerder meldde ook Nibe-SVV een...

Lindenhaeghe: peplus-examens op zaterdag

Lindenhaeghe: peplus-examens op zaterdag

In navolging van het PEplus Examen Weekend is Lindenhaeghe bezig met het plannen van opleidingen en examens buiten kantoortijden nu de PEplus-deadline nadert. Zo...

Lindenhaeghe biedt PE plus examen weekend

Lindenhaeghe biedt PE plus examen weekend

Lindenhaeghe biedt adviseurs de kans om het gehele PE Plus-dossier in één weekend af te ronden. Met slagingsgarantie. Het eerste weekend start 28 oktober....

Lindenhaeghe: landelijke campagne pe plus

Lindenhaeghe: landelijke campagne pe plus

Lindenhaeghe start een landelijke PEplus-campagne waarbij "wij op ludieke wijze financieel professionals een lift aanbieden. Het doel van de campagne: zorgen...

Gratis examentraining PEplus voortgezet

Gratis examentraining PEplus voortgezet

FinancieelVakweb stelt ook alle online cursussen voor de 2016-editie van Wft PEplus gratis beschikbaar.   De PEPlus-cursussen zijn en blijven gratis beschikbaar...

PEplus

PEplus

Eind maart brachten we op VVP Online de stelling: ‘Ik moet PEplus nog doen’. Maar liefst 70 procent (van circa duizend respondenten) gaf aan PEplus nog...