Wilfred Mooij likes & unlikes

Wilfred Mooij

Nieuw in de nieuwsbrief van VVP: de rubriek Like & Unlike, waarin branchegenoten zeggen wat ze momenteel goed en minder goed vinden aan de sector. Nadat Rutger Westenburg vorige week de rubriek aftrapte, nu Wilfred Mooij (directeur van Geijsel Kroon en groot voorstander van hybride werken als adviseur).

Wat gaat er op dit moment goed in de financiële sector?

"De sector lift mee op de hogere conjunctuurgolf. Het mkb verdient eindelijk weer eens wat en dat is indirect goed voor ons als financieel dienstverleners. De faillissementen onder onze klanten zijn gelukkig afgenomen en er is weer groei.

"De stofwolk omtrent de regelgeving is neergedwarreld. Ik lees nu dat de papieren tijger, het dienstverleningsdocument, ter discussie wordt gesteld. Het toezicht is uiteindelijk doorgeschoten omdat er meerdere sloten op de deur zijn gemonteerd terwijl één goed slot ook blijkt te functioneren. De consument lijkt ook steeds meer bereid om voor advies te betalen."

Wat kan er beter in de financiële sector?

"De kleine consument is uitgesloten van advies. Dat is jammer. Met een obligovergoeding voor het intermediair is er geen perverse prikkel en toch blijft het solidariteitsprincipe overeind. Het is administratief bovendien erg eenvoudig.

"Het provisieverbod op complexe producten is een prima ontwikkeling, gelobbyd door het Verbond, maar ik vind het dan wel jammer dat de producten niet met gelijke percentages in prijs zijn gedaald. Dat terwijl het intermediair de data in de systemen van de verzekeraars vult. Dus enorm lagere kosten voor de aanbieders, maar het voordeel gaat uiteindelijk niet naar de consument.

"Als het de toezichthouder menens is dan moet het aanbieders van complexe producten verboden worden hun eigen complexe producten direct of via gelieerde ondernemingen te verkopen. Een voorbeeld hiervan zijn de pensioenproducten boven de 100.000 euro salaris. Als je die goed bekijkt zit daar gewoon weer de keiharde woekerpolis tussen. Wordt collectief rechtstreeks via werkgevers aangeboden. Het volgende schandaal bouwt zich daarmee op.

"Wat mij ook niet bevalt is dat een aov inclusief provisie fiscaal aftrekbaar is , maar dat er discussie is omtrent de fiscale aftrek van de advieskosten en het abonnement. Viel kennelijk niet onder de lobby…"

 

Reactie toevoegen

 
Meer over
André van Luijk likes & unlikes

André van Luijk likes & unlikes

"De hypotheekrenteaftrek is inmiddels een gedrocht geworden." Dat stelt Financieel Planner André van Luijk (Woonvisie en WoonGold) in de rubriek Like &...

Dorine van Basten likes & unlikes

Dorine van Basten likes & unlikes

"De communicatie van hypotheekaanbieders en adviseurs met hun bestaande klanten kan écht veel beter." Aldus Dorine van Basten, voorzitter Stichting Nationaal...

Ron Gardenier likes & unlikes

Ron Gardenier likes & unlikes

"We moeten meer mét en minder afzonderlijk van elkaar doen." Aldus NVGA-voorzitter Ron Gardenier (Aon) in de rubriek Like & Unlike van VVP Online. Gardenier...

Wim Vonk likes & unlikes

Wim Vonk likes & unlikes

"CRM 2.0 gaat over de ‘nieuwe adviseur’: hij/zij die een hoge mate van inleving laat zien." Dat zegt Wim Vonk (SparklingCRM) in de rubriek Like &...

Tony Dingemanse likes & unlikes

Tony Dingemanse likes & unlikes

"De financiële sector luistert naar de klant van 10 jaar geleden en niet naar de klant van nu." Dat zegt Tony Dingemanse (Projectmanager RISK en InsureApp)...

Wim Heeres likes & unlikes

Wim Heeres likes & unlikes

Adviseurs en verzekeraars moeten nóg meer investeren in de onderlinge samenwerking. Dat vindt Adfiz-voorzitter Wim Heeres in de rubriek Like & Unlike...

Bob Stehmann likes & unlikes

Bob Stehmann likes & unlikes

"Technologie en financiële dienstverlening worden steeds vaker gecombineerd met als gevolg directe voordelen in dagelijkse situaties." Dat zegt Bob Stehmann...

Bernardo Walta likes & unlikes

Bernardo Walta likes & unlikes

"Wij, als intermediaire verzekeraar, en de adviseur moeten nog beter gebruikmaken van big data." Aldus Bernardo Walta (De Goudse) in de rubriek Like & Unlike...

Gérard Teurlings likes & unlikes

Gérard Teurlings likes & unlikes

“De vakmens krijgt steeds meer directe invloed bij branche- en beroepsverenigingen. Dat is een goede ontwikkeling”. Aldus Gérard Teurlings, voorzitter...

Herwin Schrijver en Marjol Nikkels like & unlike

Herwin Schrijver en Marjol Nikkels like & unlike

"Inactiviteit wordt beloond. En iedereen weet: hoe langer uit het arbeidsproces, hoe moeilijker het wordt weer aan de slag te gaan." Aldus Marjol Nikkels en...