Allerkleinste huis ter wereld zoekt hypotheekverstrekker

Willard Wigan foto huis op speld

’s Werelds kleinste huis met tuin op een speldenknop is een recent kunstwerk van de wereldberoemde kunstenaar Willard Wigan en dat huis staat nu te koop. Wigan hoopt via het New Financial Magazine, onderdeel van de stichting New Financial Forum, een geldverstrekker te vinden voor een hypotheek op dit huis. “Het zou een geweldig statement zijn om juist het kleine te eren”, zegt Wigan in de zomereditie van het New Financial Magazine met als thema Rijkdom. “Met een grote kans op belangstelling van de wereldpers. Misschien een idee voor een Nederlandse geldverstrekker?”

Vanwege zijn dyslexie werd Willard Wigan op school als mislukt bestempeld, werd hij gepest en ging hij school vermijden. Toen hij op een dag zag dat een hond een mierennest had beschadigd, was hij zo geraakt dat hij voor de mieren kleine huisjes ging bouwen. Dit was het begin van zijn kunstenaarschap. Het gaf hem voldoening steeds kleiner te werken. Met zijn handen maakt hij de kleinste kunstwerken ter wereld. Om ze te maken, kan hij alleen tussen twee hartslagen werken. In musea is zijn werk alleen met een microscoop te zien.

Hij is dankbaar dat hij zijn talent heeft mogen ontdekken. Hij is nu wereldberoemd, maar daar was het hem nooit om te doen. “Ik hoop dat ik al die mensen mag bereiken die niet standaard passen in het onderwijssysteem. Ik wil deze mensen aanmoedigen om hun eigen stappen te zetten. We spreken vaak over ‘beperkingen’, terwijl alleen onze manier van kijken beperkt is”, aldus Wigan in het interview met Ivo Valkenburg.

Verder in dit rijkgevulde themanummer over Rijkdom onder meer: de keukentafel van Kees Klomp (Het leven als grootste goed), Paul van Geest (Wat economen van theologen kunnen leren over rijkdom), Satish Kumar (cocreatie als hoogste goed), Henriëtta Joosten (transformatie naar een nieuwe economie, een publiek vraagstuk), Het Bewuste Stel (De rijkdom van ontspullen, minimalisme en zero waste ), Jack Cox (De menselijke maat), Damaris Matthijsen (True cost biedt geen oplossing), Femke Struiksma (De Ananas-apotheose), Petra Smolders (Onafhankelijk van geld), Robert Witteveen (Jonge helden, sta op!) en Raymundo Resink (Geld gaat nooit over geld).

Reactie toevoegen

 
NFF podcastserie Financiële dienstverleners in transitietijd (4): Geert Bouwmeester

NFF podcastserie Financiële dienstverleners in transitietijd (4): Geert Bouwmeester

Geert Bouwmeester, sinds 2017 bestuursvoorzitter van De Goudse, staat centraal in de vierde aflevering van de podcastserie ‘De rol van financiële dienstverleners...

"Uitdagingen van deze tijd vragen om allianties"

"Uitdagingen van deze tijd vragen om allianties"

"De uitdagingen van deze tijd vragen om allianties waarin begrip, gelijkgerichte doelstellingen en het gezamenlijke grotere belang vooropstaan. Als tegengif voor...

NFF podcastserie Financiële dienstverleners in transitietijd (3): Ron Bavelaar

NFF podcastserie Financiële dienstverleners in transitietijd (3): Ron Bavelaar

Ron Bavelaar, voorzitter Raad van Bestuur Univé, staat centraal in de derde aflevering van de podcastserie ‘De rol van financiële dienstverleners...

It's the economy stupid...

It's the economy stupid...

"Waar sommigen de schuld geven aan de economie en de macht van het geld, schuilt daarin ook juist de oplossing", zo betoogt Robert van den Broek van Financieel Zeker...

NFF podcastserie Financiële dienstverleners in transitietijd (2): Faisal Setoe

NFF podcastserie Financiële dienstverleners in transitietijd (2): Faisal Setoe

In deel 2 van de podcastserie ‘De rol van financiële dienstverleners in transitietijd’ gaan Willem Vreeswijk (stichting New Financial Forum) en...

NFF podcastserie Financiële dienstverleners in transitietijd (1): Peter van Geijtenbeek

NFF podcastserie Financiële dienstverleners in transitietijd (1): Peter van Geijtenbeek

De stichting New Financial Forum start het nieuwe jaar goed met de eigen podcastserie: de rol van financiële dienstverleners in transitietijd. In deze...

Column Jack Cox over de economologische schuldenparadox

Column Jack Cox over de economologische schuldenparadox

"In een recent uitgegeven rapport waarschuwt het IMF dat de staatsschuld van landen stevig wordt opgejaagd door de 'radicaal economische transformatie' die nodig...

"Armoede de wereld uit, te beginnen in Rotterdam"

"Armoede de wereld uit, te beginnen in Rotterdam"

“Armoede is onrechtvaardig en onnodig. Je moet het alleen samen willen oplossen. Niet door erover te praten, maar door verantwoordelijkheid te nemen en in...

Wie zijn de Erics binnen de financiële sector?

Wie zijn de Erics binnen de financiële sector?

"Eric van 't Zelfde, schoolleider in het bekende tv programma 'Dreamschool' is een inspirerend voorbeeld voor de financiële sector", aldus adviseur Maurice...

Jessica den Outer: "Hoogste tijd voor een ecocentrisch wereldbeeld"

Jessica den Outer: "Hoogste tijd voor een ecocentrisch wereldbeeld"

“Niemand betwist het recht van een mens om te leven, maar waarom geldt dit dan niet voor andere levende wezens?”, zo zegt milieujurist Jessica den Outer...