Allerkleinste huis ter wereld zoekt hypotheekverstrekker

Willard Wigan foto huis op speld

’s Werelds kleinste huis met tuin op een speldenknop is een recent kunstwerk van de wereldberoemde kunstenaar Willard Wigan en dat huis staat nu te koop. Wigan hoopt via het New Financial Magazine, onderdeel van de stichting New Financial Forum, een geldverstrekker te vinden voor een hypotheek op dit huis. “Het zou een geweldig statement zijn om juist het kleine te eren”, zegt Wigan in de zomereditie van het New Financial Magazine met als thema Rijkdom. “Met een grote kans op belangstelling van de wereldpers. Misschien een idee voor een Nederlandse geldverstrekker?”

Vanwege zijn dyslexie werd Willard Wigan op school als mislukt bestempeld, werd hij gepest en ging hij school vermijden. Toen hij op een dag zag dat een hond een mierennest had beschadigd, was hij zo geraakt dat hij voor de mieren kleine huisjes ging bouwen. Dit was het begin van zijn kunstenaarschap. Het gaf hem voldoening steeds kleiner te werken. Met zijn handen maakt hij de kleinste kunstwerken ter wereld. Om ze te maken, kan hij alleen tussen twee hartslagen werken. In musea is zijn werk alleen met een microscoop te zien.

Hij is dankbaar dat hij zijn talent heeft mogen ontdekken. Hij is nu wereldberoemd, maar daar was het hem nooit om te doen. “Ik hoop dat ik al die mensen mag bereiken die niet standaard passen in het onderwijssysteem. Ik wil deze mensen aanmoedigen om hun eigen stappen te zetten. We spreken vaak over ‘beperkingen’, terwijl alleen onze manier van kijken beperkt is”, aldus Wigan in het interview met Ivo Valkenburg.

Verder in dit rijkgevulde themanummer over Rijkdom onder meer: de keukentafel van Kees Klomp (Het leven als grootste goed), Paul van Geest (Wat economen van theologen kunnen leren over rijkdom), Satish Kumar (cocreatie als hoogste goed), Henriëtta Joosten (transformatie naar een nieuwe economie, een publiek vraagstuk), Het Bewuste Stel (De rijkdom van ontspullen, minimalisme en zero waste ), Jack Cox (De menselijke maat), Damaris Matthijsen (True cost biedt geen oplossing), Femke Struiksma (De Ananas-apotheose), Petra Smolders (Onafhankelijk van geld), Robert Witteveen (Jonge helden, sta op!) en Raymundo Resink (Geld gaat nooit over geld).

Reactie toevoegen

 
Het verhaal van Richard Veldboer... steun Stichting ALS Nederland

Het verhaal van Richard Veldboer... steun Stichting ALS Nederland

Willem Vreeswijk sprak met trainer Richard Veldboer (foto) die in 2020 de diagnose ALS kreeg. Een indrukwekkend verhaal van een positief ingestelde man, die in...

Schrijf je in voor toptraining communicatie én steun sitchting ALS Nederland

Schrijf je in voor toptraining communicatie én steun sitchting ALS Nederland

Communiceren is de belangrijkste vaardigheid, zowel op zakelijk als persoonlijk vlak. Je kunt nog zo’n goede vakman- of vrouw zijn, wanneer je niet in staat...

Mensheid moet in de eerste plaats zichzelf redden

Mensheid moet in de eerste plaats zichzelf redden

We moeten om te beginnen onszelf redden. Want de aarde, die blijft wel bestaan. Dat was de boodschap van de Afrikaanse natuurgids Alan McSmith op de bijeenkomst...

Inclusiviteit: zijn verzekeraars en intermediairs er voor alle Nederlanders? (blog estafette deel 1)

Inclusiviteit: zijn verzekeraars en intermediairs er voor alle Nederlanders? (blog estafette deel 1)

Dick-Jan Abbringh van Maatschappelijk Adviesbureau Purpose trapt met zijn blog 'Inclusiviteit: zijn verzekeraars en intermediairs er voor alle Nederlanders?' de...

Jack Cox: "Ontwikkelingshulp voor het rijke Westen"

Jack Cox: "Ontwikkelingshulp voor het rijke Westen"

"Steeds vaker proberen organisaties de waarde van de natuur in geld uit te drukken om op deze manier een betere afweging te kunnen maken tussen economie en ecologie....

"Hypotheek is meer dan een zak geld"

"Hypotheek is meer dan een zak geld"

"Een goed hypotheekadvies is niet alleen maar financieel. Wij kwamen tot de ontdekking dat duurzaamheid niet alleen maar gaat over klimaatverandering, energie of...

"Met ALPA krijgen we een herkansing"

"Met ALPA krijgen we een herkansing"

"Het allermooiste werk aller tijden ligt recht voor onze voeten. Voor het oprapen. Durven we te kijken? Bukken we? Pakken we het op? Hoeveel extra speeltijd krijgen...

Jules Brader: "Je invloed is enorm"

Jules Brader: "Je invloed is enorm"

"Ieder van ons beschikt over het vermogen om de wereld te beïnvloeden, ten goede of ten kwade. Als je je dat eenmaal beseft, is de vraag hoe je je invloed wilt...

Fotograaf Jimmy Nelson in New Financial Magazine

Fotograaf Jimmy Nelson in New Financial Magazine

"Wie naar de foto’s van Jimmy Nelson (55) kijkt, ziet hoe mooi diversiteit en inclusie is. Vanaf zijn zeventiende reist hij de wereld rond om verschillende...

Internationale Vrouwendag: "Roe v. Wade vraagt ook hier nieuw soort activisme"

Internationale Vrouwendag: "Roe v. Wade vraagt ook hier nieuw soort activisme"

Voormalig advocate Femke de Jong-Struiksma woonde en werkte tijdens de Trump-jaren in Texas (VS). In het kader van Internationale Vrouwendag beschrijft ze voor de...