Floater niet gelezen, schade voor consument

section1_page54_article30_1.jpg

Schade

-Een consument sluit bij een direct writer een verzekering voor zijn nieuwe auto met een waarde van ruim 75.000 euro. Deze auto wordt vervolgens gestolen. De verzekeraar weigert uitkering omdat niet is voldaan aan de vereiste aanwezigheid van een alarmsysteem. In de verzekeringsvoorwaarden is aangegeven dat de auto minimaal een alarmsysteem én een voertuigvolgsysteem moet hebben. Hierbij geven de polisvoorwaarden zes variaties die zijn toegestaan. De auto heeft wel een -door de fabriek ingebouwd-alarmsysteem, maar geen voertuigvolgsysteem.

De consument meent dat deze extra eis van een voertuigvolgsysteem niet duidelijk met hem is gecommuniceerd. De verzekeraar geeft aan deze eis bij het afsluiten van de verzekering juist extra onder de aandacht van consument te hebben gebracht. Niet via een pop-up maar via een ‘floater’, een nieuw frame dat over de tekst valt. Een dergelijke floater ziet eruit als een pop-up, maar kan niet door een pop-up-killer vanuit de computer van de consument worden geblokkeerd.

De commissie wijst de klacht van de consument af met onder meer de volgende argumenten. Op consumenten rust de plicht om het verstrekte polisblad te lezen. In de polisvoorwaarden staat aangegeven dat er zowel een alarmsysteem als een voertuigvolgsysteem aanwezig moet zijn. De verzekeraar heeft voldoende aangetoond dat door de inzet van een floater de consument tijdens het online afsluiten van de verzekeringsovereenkomst had kunnen weten dat een voertuigvolgsysteem vereist was.. De schade komt dan ook voor rekening van de consument - Uitspraak 2017-570

Reactie toevoegen

 
Lees meer over
Geen rechtsbijstand na verwijderen muur

Geen rechtsbijstand na verwijderen muur

LEREN VAN KIFID-UITSPRAKEN SCHADE. UIT VVP 3. In de voorwaarden van de rechtsbijstandverzekering is opgenomen, dat er géén rechtsbijstand wordt verleend...

Kifid: vermiste koffer is geen buitengewoon onvoorziene omstandigheid

Kifid: vermiste koffer is geen buitengewoon onvoorziene omstandigheid

Een vermiste of vertraagde koffer is niet aan te merken als ‘buitengewoon onvoorziene omstandigheid’ voor een reisverzekering, zo blijkt uit bindende...

Kifid: ABN Amro mag relaties met niet EU-klanten beëindigen

Kifid: ABN Amro mag relaties met niet EU-klanten beëindigen

ABN Amro mag de bancaire relatie met haar klanten buiten de EU eenzijdig beëindigen, zo blijkt uit een tweetal uitspraken van de Geschillencommissie van Kifid...

Adviseur niet aansprakelijk voor aanpassing ORV

Adviseur niet aansprakelijk voor aanpassing ORV

LEREN VAN KIFID-UITSPRAKEN LEVEN (UIT VVP 3, APRIL 2018) In deze uitspraak gaat het om een consument die in 2015 in verband met zijn scheiding, onder meer de verzekerde...

Schoondochter informeren ‘onzorgvuldig’

Schoondochter informeren ‘onzorgvuldig’

LEREN VAN KIFID-UITSPRAKEN - LEVEN.  Meer Kifid-uitspraken, zie VVP 3, katern Ken je Vak! Welke informatie mag de verzekeraar aan wie verstrekken? Met de...

Geen rechtsbijstand na verwijderen muur

Geen rechtsbijstand na verwijderen muur

SCHADE - In de voorwaarden van de rechtsbijstandverzekering is opgenomen, dat er géén rechtsbijstand wordt verleend bij het voeren van verweer tegen...