Adviseurs meer waardering voor samenwerking met verzekeraars

Adfiz 2018

De winnaars van het Adfiz Prestatie Onderzoek 2017, uitgevoerd door Tevreden.nl zijn: Scildon (2x), TAF (2x), de Goudse, Nh1816 en RegioBank. Over de hele linie worden de prestaties van verzekeraars beter gewaardeerd dan vorig jaar.

Verrassingen in de uitkomsten waren er overigens niet. Alleen TAF nam het stokje van Movir over als beste Inkomensverzekeraar. De prijzen werden uitgereikt tijdens de Nieuwjaarsbijeenkomst van 11 januari 2018 in Bussum. Het onderzoek richtte zich op de categorieën Zakelijk Schade, Zakelijk Inkomen, Zakelijk Pensioen, Particulier Schade en Particulier Leven (bestaande uit Lijfrente, Banksparen en ORV). De reviews en ratings worden opgenomen in de productvergelijkers van MoneyView.

Hogere overall scores

Bij alle reacties werd tevens gevraagd de aanbieders te beoordelen op basis van een rapportcijfer van 1 tot 10. Over de hele linie worden verzekeraars beter gewaardeerd dan in 2016 Met name items als klantbelang centraal stellen bij claimafhandeling, waardeoverdracht en/of uitkeringsproces hebben grote invloed op het rapportcijfer, aldus Adfiz. Zo steeg het rapportcijfer Pensioen van 7,1 naar 7,3, Inkomen van 7,3 naar 7,5, Banksparen van 6,9 naar 7,3 en Particulier Schade van 7,2 naar 7,5. Alleen het cijfer voor Lijfrente daalde licht, van 7,5 naar 7,4.

Dankzij het doorlopende onderzoek, waarmee in 2016 is begonnen, is volgens Adfiz het aantal deelnemende adviseurs flink toegenomen. In 2015 waren het er nog slechts 437, in 2016 waren het er 1.382 en vorig jaar 1.655. Het aantal uniek deelnemende adviseurs mag dan zijn toegenomen, het aantal reacties fluctueert. Waren het er in 2015 nog 4.169, in 2016 liep dit aantal terug tot 2.842 en vorig jaar steeg het aantal reacties weer tot 3.551.

De winnaars per categorie zijn: 

Zakelijk Pensioen 
1. Scildon 
2. Allianz 
3. Amersfoortse / a.s.r. 

Zakelijk Schade 
1. de Goudse 
2. de Vereende 
3. Nationale-Nederlanden  
 
Zakelijk Inkomen 
1. TAF 
2. Movir 
3. de Goudse 

Particulier Schade 
1. Nh1816 
2. de Goudse 
3. Klaverblad  
 
Particulier Banksparen 
1. RegioBank 
2. Nationale-Nederlanden 
3. Aegon  
 
Particulier Overlijdensrisico 
1. TAF 
2. Scildon 
3. Dela 
 
Particulier Lijfrente 
1. Scildon 
2. Nationale-Nederlanden 
3. Aegon  

Reactie toevoegen

 
Lees meer over
Adfiz Prestatie Onderzoek uitgebreid met hypotheken en zorg

Adfiz Prestatie Onderzoek uitgebreid met hypotheken en zorg

Het Adfiz Prestatie Onderzoek, dat al bijna twintig jaar bestaat, is uitgebreid met de categorieën hypotheken en zorg. Daarnaast komt Adfiz met vier nieuwe...

Ook Hypotheken en Zorg in Adfiz Prestatie Onderzoek

Ook Hypotheken en Zorg in Adfiz Prestatie Onderzoek

Adfiz breidt de scope van haar Prestatie Onderzoek uit met de categorieën hypotheken en zorg. Het onderzoek wordt ook verder verdiept. Bovendien krijgt de prijsuitreiking...

Nh1816 gooit weer hoge ogen in Adfiz Prestatie Onderzoek

Nh1816 gooit weer hoge ogen in Adfiz Prestatie Onderzoek

Nh1816 blijft duidelijk hoge ogen gooien in het Adfiz Prestatie Onderzoek. Adfiz heeft woensdag de eerste resultaten van haar (vernieuwde) Prestatie Onderzoek openbaar...

Allianz, dela, l&g, movir, nn en nh1816 winnaars Adfiz Prestatie Onderzoek

Allianz, dela, l&g, movir, nn en nh1816 winnaars Adfiz Prestatie Onderzoek

De winnaars van het Adfiz Prestatie Onderzoek 2015, uitgevoerd door GfK, zijn: Allianz (Zakelijk Schade), Movir (Zakelijk Inkomen), Legal & General (Zakelijk...

Adfiz maakt genomineerden Prestatie Onderzoek bekend

Adfiz maakt genomineerden Prestatie Onderzoek bekend

Adfiz heeft de genomineerden bekend gemaakt voor het Prestatie Onderzoek. De prijsuitreiking vindt plaats tijdens de Adfiz Nieuwjaarsbijeenkomst. Adfiz omschrijft...