Afm-boete voor E-proof definitief

AFM BOETE

Door een uitspraak van het College van Beroep voor het Bedrijfsleven is de boete van 24.000 euro die de AFM op 27 april 2009 oplegde aan E-proof onaantastbaar geworden, dat wil zeggen definitief. Daarom is deze boete nu gepubliceerd.

Voormalig financieel dienstverlener E-Proof heeft in de periode van januari 2007 tot en met januari 2008 zonder wettelijk verplichte vergunning bemiddeld in hypothecair krediet. E-Proof heeft via www.groenlichthypotheek.nl meer dan contactgegevens opgevraagd bij consumenten en deze tegen een financiële vergoeding doorgegeven aan andere financieel dienstverleners. E-Proof gaf naast de contactgegevens ook informatie door over het bedrag van de gewenste hypotheek, de executiewaarde van het onderpand, het geslacht van de aanvrager(s), de leeftijd, een indicatie van het jaarinkomen en het al dan niet hebben van een codering bij het BKR.

Volgens de AFM valt dit onder het wettelijke begrip bemiddelen, waarvoor een vergunning verplicht is. Op 3 oktober 2008 heeft de AFM de enig aandeelhouder van E-Proof een collectieve vergunning verleend die ook geldig was voor het bedrijf E-Proof. Inmiddels is E-Proof geliquideerd.

Lees meer over
AFM focust op top 10-risico's financiële sector

AFM focust op top 10-risico's financiële sector

De AFM focust zich in 2018 in het toezicht op de top 10-risico's in de financiële sector. "Bestaande problemen willen we oplossen en nieuwe risico’s...

Wat betekent (robo-)advies voor het toezicht?

Wat betekent (robo-)advies voor het toezicht?

"Innovatieve producten en diensten brengen kansen met zich mee, zoals het stimuleren van veilig gedrag en meer toegankelijk (robo)advies. De ontwikkelingen moeten...

AFM: uitspraak rechter leidt tot minder effectief toezicht

AFM: uitspraak rechter leidt tot minder effectief toezicht

De AFM gaat in hoger beroep tegen de uitspraak van de bestuursrechter van 20 december 2017, om meer duiding te krijgen over de interpretatie van de zorgplicht. Volgens...

Raaijmakers weg bij AFM

Raaijmakers weg bij AFM

Karina Raaijmakers vertrekt bij de Autoriteit Financiële Markten (AFM). Ze begint op 1 april als directeur Toezicht en Handhaving van de Nederlandse Zorgautoriteit...

Adviseurs gaan minder bijdragen aan toezichtskosten

Adviseurs gaan minder bijdragen aan toezichtskosten

Adviseurs en bemiddelaars gaan minder bijdragen aan de kosten van het doorlopende AFM-toezicht. Droegen zij tot nu toe 21,2 procent van de totale kosten bij, dit...

AFM kijkt naar financiële producten met duurzaamheidslabel

AFM kijkt naar financiële producten met duurzaamheidslabel

De AFM brengt dit jaar in kaart welke financiële producten in de retailmarkt een duurzaamheidslabel voeren. Dat staat in Agenda 2018 die de toezichthouder woensdag...