Afm-boete voor E-proof definitief

AFM BOETE

Door een uitspraak van het College van Beroep voor het Bedrijfsleven is de boete van 24.000 euro die de AFM op 27 april 2009 oplegde aan E-proof onaantastbaar geworden, dat wil zeggen definitief. Daarom is deze boete nu gepubliceerd.

Voormalig financieel dienstverlener E-Proof heeft in de periode van januari 2007 tot en met januari 2008 zonder wettelijk verplichte vergunning bemiddeld in hypothecair krediet. E-Proof heeft via www.groenlichthypotheek.nl meer dan contactgegevens opgevraagd bij consumenten en deze tegen een financiële vergoeding doorgegeven aan andere financieel dienstverleners. E-Proof gaf naast de contactgegevens ook informatie door over het bedrag van de gewenste hypotheek, de executiewaarde van het onderpand, het geslacht van de aanvrager(s), de leeftijd, een indicatie van het jaarinkomen en het al dan niet hebben van een codering bij het BKR.

Volgens de AFM valt dit onder het wettelijke begrip bemiddelen, waarvoor een vergunning verplicht is. Op 3 oktober 2008 heeft de AFM de enig aandeelhouder van E-Proof een collectieve vergunning verleend die ook geldig was voor het bedrijf E-Proof. Inmiddels is E-Proof geliquideerd.

Reactie toevoegen

 
Lees meer over
AFM focust op keuzebegeleiding bij pensioenen

AFM focust op keuzebegeleiding bij pensioenen

"Eén op de drie Nederlanders is ontevreden over hun pensioenfonds. En wat ik nog zorgwekkender vind: veel mensen bouwen minder pensioen op dan verwacht. Zij...

Bijdrage adviseurs aan toezichtskosten omlaag

Bijdrage adviseurs aan toezichtskosten omlaag

Adviseurs en bemiddelaars gaan procentueel inderdaad minder bijdragen aan de kosten van het toezicht. Een door minister Hoekstra aan de Kamer gezonden uitwerking...

AFM onderzoekt vergoedingen aan het intermediair

AFM onderzoekt vergoedingen aan het intermediair

De AFM gaat in overleg met marktpartijen over de toelaatbaarheid van bepaalde vergoedingen van verzekeraars aan het intermediair, zo blijkt uit het jaarlijkse Dashboard-onderzoek...

AFM-boete van 50.000 euro voor Miscanthus

AFM-boete van 50.000 euro voor Miscanthus

De AFM heeft Miscanthus Green Power (dat per 1 augustus 2018 is omgedoopt tot Pecunia Assetmanagement) een last onder dwangsom opgelegd van 50.000 euro. Dit omdat...

Balans tussen regels en eigen invulling

Balans tussen regels en eigen invulling

Leidraden van de AFM worden niet zelden benoemd als ‘regeltjes’. De term is illustratief voor het onderliggende gevoel: belemmerende verplichtingen,...

AFM:  ruimte voor eigen verantwoordelijkheid adviseur

AFM: ruimte voor eigen verantwoordelijkheid adviseur

De Autoriteit Financiële Markten (AFM) mag dan regelmatig bindende leidraden voor financieel professionals publiceren, de toezichthouder heeft naar eigen zeggen...