Afm-boete voor E-proof definitief

AFM BOETE

Door een uitspraak van het College van Beroep voor het Bedrijfsleven is de boete van 24.000 euro die de AFM op 27 april 2009 oplegde aan E-proof onaantastbaar geworden, dat wil zeggen definitief. Daarom is deze boete nu gepubliceerd.

Voormalig financieel dienstverlener E-Proof heeft in de periode van januari 2007 tot en met januari 2008 zonder wettelijk verplichte vergunning bemiddeld in hypothecair krediet. E-Proof heeft via www.groenlichthypotheek.nl meer dan contactgegevens opgevraagd bij consumenten en deze tegen een financiële vergoeding doorgegeven aan andere financieel dienstverleners. E-Proof gaf naast de contactgegevens ook informatie door over het bedrag van de gewenste hypotheek, de executiewaarde van het onderpand, het geslacht van de aanvrager(s), de leeftijd, een indicatie van het jaarinkomen en het al dan niet hebben van een codering bij het BKR.

Volgens de AFM valt dit onder het wettelijke begrip bemiddelen, waarvoor een vergunning verplicht is. Op 3 oktober 2008 heeft de AFM de enig aandeelhouder van E-Proof een collectieve vergunning verleend die ook geldig was voor het bedrijf E-Proof. Inmiddels is E-Proof geliquideerd.

Lees meer over
AFM: houd tijdig rekening met nieuwe leennormen

AFM: houd tijdig rekening met nieuwe leennormen

De AFM wijst consumenten erop dat per 1 januari 2018 de leennormen voor hypotheken wijzigen. De toezichthouder wijst erop dat de normen ook gelden voor degenen...

Dé ZZP’er bestaat niet, we kunnen wél oplossingen bedenken

Dé ZZP’er bestaat niet, we kunnen wél oplossingen bedenken

Op het moment van schrijven van deze column is er nog geen nieuw kabinet. En omdat begin september duidelijk werd dat sociale partners geen overeenstemming hebben...

AFM brengt pensioenregeling onder bij Nationale APF

AFM brengt pensioenregeling onder bij Nationale APF

De AFM gaat vanaf 1 januari 2018 de uitvoering van haar pensioenregeling voor de circa duizend deelnemers overbrengen van Pensioenfonds AFM naar De Nationale APF....

AFM-bestuurder wordt consultant

AFM-bestuurder wordt consultant

AFM-bestuurder Femke de Vries treedt op 1 januari 2018 in dienst als senior partner bij &samhoud consultancy. De reden voor de overstap is van persoonlijke...

Nog één week om mening over provisieverbod te ventileren

Nog één week om mening over provisieverbod te ventileren

Financieel adviseurs hebben nog één week om hun stem te laten horen over het provisieverbod. Onderzoeksbureau Decisio evalueert in samenwerking met...

AFM boetes van 20.000 euro voor twee advieskantoren

AFM boetes van 20.000 euro voor twee advieskantoren

 De AFM heeft boetes opgelegd van 20.000 euro aan fiinancieel adviseur Van der Aa uit Enschede en aan de Hypotheekexperts uit Almere. De twee lasten onder dwangsom...